Календар подій

День французької мови (Міжнародний день франкофонії)

 День французької мови, як і дні інших мов Організації об’єднаних націй, відзначається недавно — лише з 2010 року.

 Ініціатором введення нового свята став департамент ООН по зв’язках з громадськістю.

 Датою вшанування французької мови було обрано 20 березня, коли відзначається Міжнародний день Франкофонії. Франкофонія — це міжнародна організація співпраці франкомовних країн світу, що об’єднує 56 держав. Втім, головними критеріями для вступу в організацію служить не ступінь володіння громадян тієї чи іншої країни мовою галлів, а, швидше, культурні зв’язки з Францією.

 Тому в число спостерігачів Франкофонії входять Україна і країни Прибалтики. Франкофонія існує вже більше сорока років: 20 березня 1970 року в Нігері було підписано угоду про створення міждержавної організації франкомовних країн.

 Французька мова входить у число шести робочих мов ООН, а також є офіційною мовою великого числа міжнародних організацій. Крім Франції, мова широко поширена в Бельгії, Швейцарії, Канаді та багатьох інших країнах.

 Крім цього, на сьогоднішній день французька — один з найпопулярніших у світі об’єктів вивчення іноземних мов. Число людей, здатних висловлюватися на ньому сягає 200 мільйонів. Втім, останнім часом французька мова втрачає свій статус, багато в чому поступаючись англійської. Навіть у Європейському Союзі, де французька є офіційною мовою, її майбутнє залежить від багатьох чинників. Багато країн — наприклад, Фінляндія, Австрія, Швеція — використовують в якості засобу спілкування англійську мову, що не може не позначатися на позиціях мови галлів. Тим не менш, французька мова сама по собі залишається однією з світових культурних цінностей. Саме цією красивою і вельми виразною та багатою мовою говорили і писали Вольтер, Дідро, Гюго, Дюма, Бальзак, Рабле, Золя, Жакоб, Аполлінер, Помпіду, Камю… — і тільки ця мова може зберегти і передати всі тонкощі їх безсмертних творів.

Вивчайте іноземні мови для того, щоб зрозуміти світ!

Franc (1)
Franc (2)
Franc (3)
Franc (4)
Franc (5)
Franc (6)

Хостинг от Макхост

Наші контакти

Go to top