Календар подій

День захисту людей похилого віку

 Сьогодні, 15-го червня, рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19-го грудня 2011-го року (резолюція №66/127), відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей, або ще цю подію називають – Днем захисту літніх людей.

 За даними досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об’єднаних Націй, «частка людей віком 60 або більше років у всій чисельності населення світу становитиме до 2050 року понад 20 відсотків». Максимальне і найстрімкіше зростання кількості літніх людей очікують у країнах, які розвиваються.

 Відповідно до класифікації Всесвітньої організації Охорони здоров'я до літнього віку відноситься населення у віці від 60 до 74 років, від 75 до 89 років - до старого, а 90 років і більше - до довгожителів.

 Як відомо, на практиці людьми похилого віку звичайно вважають людей, що вийшли на пенсію. Однак, це мірило не може бути універсальним, тому що пенсійний вік у різних країнах різний. Разом з тим, жінки, як правило, ідуть на пенсію раніш чоловіків. Так, у нашій країні, вони мають право одержувати пенсію по старості з 55 років, тоді як чоловіка - з 60 років. Проте, у переважній більшості країн світу до людям похилого віку відносять громадян у віці 60 років і більше. В Україні, як і в багатьох розвинених країнах, в останні десятиріччя значно зросла частка людей похилого віку. За даними Інституту демографії в Україні нараховується 11 млн. людей похилого віку.

 Письменник В.В.Вересаєв, у юності дуже боявся постаріти, на схилі років писав, що страх цей був даремний, а природна мудрість компенсувала неминучі втрати. З віком з'являється думка про підвищення цінності життя.

 Літні люди потребують нашої особливої уваги і піклування. Важливо  давати цим людям  відчуття доброї перспективи, оптимістичну і реалізовану надію на те, що й у нових обставинах вони залишається потрібними та захищеними.

Михаил Ладнюк

Я не солнце, всех не обогрею –

Мал ничтожно мой потенциал.

Я живу, работаю, старею,

Скромен, незаметен и устал.

Хочеться получше, покрасивей,

Жить, творить, негромкой нитью длясь,

Чтоб все люди чуточку счастливей,

Стали, обретя со мною связь.

Чтоб болезни, горе  и несчастья,

Не коснулись злом сердец людских,

Чтоб была в том капелька участья,

Дел моих и помыслов моих.

И пускай я всех не обогрею,

Но, идя со мной по жизни вряд,

Каждый пусть, согреясь подобреет,

Кто со мною на земле живет.

Використані матеріали мережі Інтернет

Хостинг от Макхост

Наші контакти

Go to top