Календар подій

21 – 27 вересня - Тиждень Всесвітньої акції «Ми чистимо світ» («Очистимо планету від сміття»)

 Згідно з прогнозами науковців населення Землі може подвоїтись протягом наступних 50 років. Майже 12 млрд. людей повинні навчитись жити на земній кулі, довжина екватора всього 40 000 км, і не просто жити, а як добрі господарі дбати про землю – свій власний дім, оберігати її. 

 Дехто вважає, що нічого не трапиться, якщо я кину папірець, недопалок, викину пляшку з-під напою, залишу в лісі недоїдки, а насправді ми бачимо навколо жахливі сміттєзвалища. По тому, як люди ставляться до проблем сміття можна судити наскільки суспільство цивілізоване. 

 Стає очевидним, що підвищення якості життя пропорційне збільшенню кількості відходів, що продукує людство. Статистика каже, що звичайна сім’я викидає щоденно в середньому 5 кг сміття. Звичайне сміття оточує нас скрізь: воно під ногами, в лісі, в кущах, в річках, морях, під вікнами багатоповерхівок. В смітті граються наші діти. Воно стало атрибутом нашого життя. Гори сміття вже прозвали «чудовиськами XXI століття». Екологи називають проблему засміченості екологічною катастрофою. 

 Здатність природи до саморегуляції вже не витримує людської діяльності.? 

 Докорінно змінити ставлення суспільства до природи – це вже не наше бажання, а питання життя або смерті. 

 Без сумніву, що велика кількість людей усвідомлює важливість цієї проблеми. 

 Перша акція «Очистимо планету від сміття» була організована у вересні 1993 року в Австралії. Жителi цієї країни масово вийшли на очистку океанських пляжів. Поступово до акції приєдналися й інші країни. З того часу, вона надихає більше 35-ти мільйонів добровольців в 130 країнах щороку, на прибирання довкілля. Тепер жителі різних континентів спеціально виділяють тиждень у вересні, щоб влаштувати збір і сортування сміття в рідному місті або відправляються з екологічними цілями в якусь іншу точку планети. Люди очищають від сміття місця відпочинку, пляжі, лісопарки і водойми, приміські території і річки, саджають дерева, влаштовують виставки, концерти та прес-конференції.   

 Під патронатом Програми Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища (UNEP) до акції «Очистимо планету від сміття» долучаються підприємства, громадські та екологічні організації та уряди для поліпшення екології. 

 Мета всесвітньої акції «Очистимо планету від сміття» — привернути увагу людей до проблем забруднення навколишнього середовища і засмічення планети, а також розвинути у них навички господарського ставлення до навколишнього світу і підвищити рівень екологічної культури та грамотності.

 В Україні теж під цілими горами сміття вмирає земля. На якій можна було б вирощувати хліб та сади, а підземні води забруднюються настільки, що жителі сіл черпають зі своїх колодязів не воду, а рідину, часту не придатну для пиття. Окрім звалищ офіційних, за які відповідають певні служби, існують так звані стихійні. Неодноразово ми бачимо їх за містом, у дворах чи лісопаркових зонах. За них часто взагалі ніхто не відповідає, і мішанина з різноманітних видів сміття  розкладається (чи не розкладається) просто неба, отруюючи повітря, воду й землю. За статистикою Україна посідає перше місце в Європі за кількістю відходів на душу населення…

 Дуже часто ми переконані, що не можемо нічого зробити, бо не маємо на це повноважень, коштів, сміливості і т.д. Але участь кожної людини у цій важливій справі може бути вагомою, якщо кожен з нас не буде стояти осторонь. 

«Почни з себе!» - i cміття, прибране твоїми руками – краплинка допомоги нашій Землі!

Допоможи цю краплинку зробити струмочком, річкою, океаном…

Наші контакти

 

Go to top