Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
  30
  березня
  2019

  "Соборність душ, що служать Мельпомені"

  Урок-зустріч

   День театру - це завжди радість, яку відчуваєш від зустрічі з прекрасним. Це справжня насолода, коли можна поринути в чудову атмосферу, створену на сцені майстрами своєї справи.

   Напевно, складно знайти людину, яка б була байдужою до театру.Але з історією створення самого театру, на жаль, знайомі не всі.

   Особливо це стосується дітей, адже для них найголовнішим є саме уявлення і гра акторів.

   Тому в ЗБІЦ був проведений захід, присвячений  знайомству з  різними театрами  світу.  В цей день  було знайомство з японським театром.

   Як і очікувалося, учні вперше знайомилися з цією інформацією. Історія створення театру НО була для слухачів дуже цікавою, адже вони навіть не здогадувалися, що, починаючи з 14 століття і до наших днів, головний герой веде оповідання на архаїчній  мові, а відсутність декорацій тільки підсилює філософське значення. 

   Маски є головним атрибутом, причому вони не уявляють того чи іншого персонажа, а висловлюють емоції. Почуття смутку і радості, гніву і смиренності створюються за рахунок гри світла, нахилів голови, композицій мовного хору і музичного супроводу.

   Театр НО побудований на уяві глядачів, і в цьому його унікальність.

   Школярі переглянули фрагмент театральної вистави цього театру, який залишив їх в повному невіданні. Глибокий сенс юні глядачі, звичайно ж, не змогли вловити, а "бездіяльність" актора, його маленькі кроки по сцені, незвичайний речитатив, здалися їм дивними й одночасно кумедними.

   Після знайомства з таким своєрідним театром Кабукі викликав у школярів масу позитивних емоцій. Його уявлення, в яких з'єднані  вірші, пісні і танці, дуже сподобалися глядачам. Особливо здивувало їх те, що чоловіки грають жіночі ролі. А чому існує така традиція, учні дізналися з розповіді про історію створення цього театру.

   Кабукі втілює буддистські ідеї про винагороду страждущій  людині і неодмінне покарання лиходія. Ця ідея здалася глядачам дуже близькою, тому і фрагмент п'єси дуже сподобався.

   Сюжет про Бунраку (ляльковий театр), був зустрінутий дуже весело. Учні переглянули, як виготовляються ляльки і як ними керують 3 людини. Їх здивувало те, що всі частини тіла ляльок дуже рухливі, і встановлюються вони на спеціальну раму.

   Учасники заходу дізналися, що найголовніший в цих шоу є гідайю-читець, який не тільки виконує монологи і діалоги, але ще й видає необхідні звуки, шуми, скрипи.

   Школярі так занурилися в атмосферу японського театрального мистецтва, що не помітили, як пролетів час.

   Учні ввібрали всю інформацію як губки і впевнено повторили назви всіх видів японського театру. Дивлячись на їхні радісні обличчя, було зрозуміло, що тема знайшла відгук в їхніх серцях, а, значить і розбудила  цікавість до прекрасного. А все це разом дає нам натхнення і сили творити добро і дарувати радість оточуючим .

  Теги День театру Урок-зустріч

  Go to top