Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
  11
  грудня
  2018

  "SOS: наркотик-жало добровільної смерті."

  Шок-урок

   Захід, присвяченій Всесвітньому дню боротьби зі СнІдом -самої злободенної темі сьогодення, викликав бурхливу реакцію школярів.

   Учні ознайомилися з історією появи наркотиків. Ніхто не знав, що конопля, в період з 17 по 19 століття, використовувалася в якості валюти перших колонізаторів Америки. Англійський флот того часу потребував волокна цієї рослини для виробництва канатів і вітрил.   Героїн в 19 столітті продавався в аптеках як ліки від кашлю, і нікого не цікавило тоді, що він викликає сильне звикання, оскільки туберкульоз і пневмонія були головними джерелами передчасної смертності в містах

   Чому ж люди починають вживати наркотики, що є причиною звикання до них? На ці питання школярі спробували знайти відповідь в ході бесіди, і їм це вдалося. Самотність і відчуття непотрібності штовхає людину до появи цієї згубної звички. Починаючи відчувати неземне блаженство після першого прийому наркотиків, люди думають, що таким чином можливо легко уникнути проблем і постійно перебувати в стані ейфорії. Але ,на жаль- це тимчасовий відхід від небажаних відчуттів, наркотики "заморожують" нервову систему. Вони загальмовують розумові процеси і реакції і позбавляють від небажаних відчуттів, смутку, нудьги. страху і болю. Але все це не на довго. Якщо ж з кимось трапляється нещасний випадок, то, опинившись в лікарні, хворий тривалий час приймає діаморфін, щоб заглушити біль. Але, повернувшись додому після одужання, він легко звільняється від цієї залежності, потрапивши в домашній простір, в оточення рідними і люблячими людьми. А це значить, що немає необхідності ізолювати наркоманів від інших, а, навпаки, їм потрібно допомогти відновити зв'язок зі світом. Такий досвід уже був впроваджений в Португалії, яка раніше була однією з найгірших європейських країн в плані прийому наркотиків. Після тотальної декриміналізації рівень наркоманії суттєво впав.

   Ця тема стосується всіх нас, оскільки змушує думати по-іншому про самих себе і оточуючих нас. Нам потрібне спілкування і любов, і тоді не знадобиться шукати їм альтернативу. Тому дуже важливо жити в суспільстві і для суспільства, бути прив'язаним до близьких, адже це і є справжнє щастя, яке не потребує пошуку заміни.

   Після бесіди школярі озброїлися цією інформацією, і хочеться вірити, що у них ніколи не з'явиться бажання спробувати "гидоту", яка врешті-решт руйнує життя і часто призводить до летального наслідку..

  .

  Теги наркотик

  Go to top