Календар подій

Собор Пресвятої Богородиці. Святки

 У Христовому Різдві на першому місці коло Христа бачимо пресвяту Богородицю. Тож уже в перших віках вірні разом збиралися наступного дня після Христового Різдва, щоб подякувати Пречистій Діві Марії за те, що дала нам Спасителя та віддати їй почесть, як Божій Матері.

 Від того зібрання вірних і саме свято називають зібранням, Собором. Святкування Собору Пресвятої Богородиці відбувається наступного дня після Христового Різдва (79 правило Шостого Вселенського Собору, що відбувся в Константинополі 691 року).

 Христове воплочення наділило Пречисту Діву Марію найбільшою гідністю ? бути Божою Матір’ю. Заручений з Дівою Марією був Йосип Обручник, що довідався, що перш їх заручення вона стала вагітною і бажав “таємно відпустити Її” і заспокоєний Гавриїлом: “Не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній то від Духа Святого народить Сина, і даси Йому ім’я Ісус, бо Він спасе людей Своїх від гріхів їхніх”. Через народження Ісуса Христа Марія стала справжньою Богородицею і не перестала бути Дівою. Ця гідність є джерелом усіх привілеїв і ласк для Богоматері.

1
2
3
Rogdestvo

Go to top