Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/httpd/vhosts/slavutichlib.com.ua/httpdocs/components/com_jevents/controllers/modcal.php:166) in /home/httpd/vhosts/slavutichlib.com.ua/httpdocs/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
105 років від дня народження Степана Андрійовича Крижанівського (1911—2002), українського поета, літературознавця — Славутицька бібліотека
Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  105 років від дня народження Степана Андрійовича Крижанівського (1911—2002), українського поета, літературознавця

   КРИЖАНІВСЬКИЙ Степан Андрійович - український поет та літературознавець

   Народився 8 січня 1911 р. в с. Новий Буг (нині Миколаївської області) в родині шевця. Навчався в Одеському кооперативному технікумі, де включився в літературне життя разом із Паньком Педою і Степаном Олійником.

   1928 р. вступив до Миколаївського педагогічного інституту, та вже через рік за сприяння харківських »молодняківців» переводиться до Харківського інституту професійної освіти, який закінчив у 1933 р. Із 1937 р. — аспірант Харківського університету, захистив кандидатську дисертацію (1940).

   Працював в Інституті літератури ім. Т. Шевченка Академії наук України. Протягом 1941—1943 рр. — кореспондент фронтових газет. Із 1943 р. працював у газеті »Правда України», а з 1945 р. до виходу на пенсію — знову в Інституті літератури. З 1976 р. — науковий консультант цього інституту. Друкуватися почав з 1928 р. Незважаючи на зайнятість науковою роботою, підготовкою кадрів молодих літературознавців, численні виступи опонентом при захисті докторських і кандидатських дисертацій, наукове редагування окремих томів »Бібліотеки поета», »Історії української літератури» в 2 томах (1954— 1957), »Історії української літератури» у 8 томах (1967—1971), С. Крижанівський не полишав і поетичної творчості.

   Наукові і творчі інтереси врівноважилися, за своє творче життя С. Крижанівський видав 20 збірок поезії і 20 науково-теоретичних книг. Перші твори вийшли в одеському журналі »Блиски». Основні збірки поезій С. Крижанівського »Енергія» (1930), »Моїм ровесникам» (1932), »Повноліття» (1935) присвячені соціальним перемінам у суспільстві, відгукам на громадянську війну в Іспанії та враженням від мандрівок країною.

   Були цікаві експерименти у формі сонета, балади. Написав кілька пісень, найвідоміша з них »Берізка» (»Чекання»). У післявоєнні роки працював у галузі українського літературознавства: нариси про творчість В. Стефаника, А. Малишка, М. Бажана, М. Рильського, статті-розвідки про В. Чумака, В. Кобилянського, І. Кулика та праці з теорії літератури — »Основні риси радянської літератури».

   У збірці віршів »Літопис» (1991) зробив істотну переоцінку своїх ранніх поглядів.

   Помер у 2002 р.

  2
  3
  40001
  40002

  Go to top