Календар подій

Всесвітній день «дякую!»

  11 січня можна без перебільшення назвати однією з найбільш «ввічливих» дат у році — сьогодні відзначається Міжнародний день «дякую» (International Thank You Day).

 Ініціатором проведення свята стали міжнародні організації Юнеско та ООН. Головна мета – нагадати жителям планети про високу цінність ввічливості, гарних манер та уміння дякувати оточуючим за добрі вчинки.

 Всі ми чудово усвідомлюємо значення гарних манер, їх необхідність в повсякденному житті, але велику частину подяк ми висловлюємо, як би ненароком, не замислюючись про їх сенс. Однак, слова подяки володіють магічними властивостями — з їх допомогою люди дарують радість одине одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції — те, без чого наше життя стало б похмурим.

 Вважається, що слово «спасибі» народилося в 16 столітті з часто вимовного словосполучення «спаси Бог». Цікаво, що і коріння англійського аналога — Тhank you — також йдуть набагато глибше простої подяки. Це говорить про те, що слово «спасибі», вимовлене практично на всіх мовах світу, має надзвичайно важливе значення для культури будь-якого народу.

 Психологи впевнені, що слова подяки дійсно являються магічними. Коли людина їх чує то вона отримує емоції, які виникають у дітей, коли їх лагідно гладять по голові. Ці «усні погладжування» здатні заспокоїти і зігріти своєю теплотою та підсвідомо налаштуватися на позитив. Головне, щоб слова подяки вимовлялися від чистого серця!

Шановні користувачі Загальноміського бібліотечно – інформаційного центру міста Славутича, щиро дякуємо, що багато років Ви довіряєте нам і ми спільно відкриваємо безмежний світ інформації та друкованого слова!

21 вересня відзначається Всесвітній день подяки (World Gratitude Day).

Go to top