Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/httpd/vhosts/slavutichlib.com.ua/httpdocs/components/com_jevents/controllers/modcal.php:166) in /home/httpd/vhosts/slavutichlib.com.ua/httpdocs/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
80 років від дня народження Степана Ілліча Жупанина (1936—2005), українського поета — Славутицька бібліотека
Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  80 років від дня народження Степана Ілліча Жупанина (1936—2005), українського поета

   Степан Ілліч Жупанин — український письменник, професор, доктор наук,педагог. Лауреат літературної премії імені Лесі Українки (1994). Член Національної спілки письменників України від 1974 року. Степан Ілліч народився в селі Іршаві (тепер місто Закарпатської області) в багатодітній сім'ї хліборобів.

   Закінчивши філологічний факультет Ужгородського університету в 1959 році. З 1970 по 1973 рр. Степан Ілліч Навчався в аспірантурі Науково-дослідного інституту педагогіки АПН Українии. Тоді ж захистив дисертацію «Естетичне виховання молодших школярів засобами пейзажної лірики».

   П'ятнадцять років працював викладачем в Ужгородському університеті ,де викладав українську літературу, психологію, працював завідуючим кафедрою гуманітарних дисциплін.

   Степан Ілліч Жупанин був доктором педагогічних наук, професором, заслуженим працівником народної освіти України.

   Він-автор понад 500 публікацій наукового, науково-методичного характерупідручників, посібників та багато художніх дитячих творів.

   Досліджував проблеми естетичного виховання, післядипломної освіти та дошкільного виховання.

   У 1994 р. вийшла монографія "Педагогічні основи формування в молодших школярів художнього образу природи".

   Степан Ілліч викладацьку діяльність поєднував із літературною. Серед його творчого доробку чимало скоромовок, дитячих закличок, віршованих оповідань, що склали 25 збірок. Серед них: «На високій полонині», «Сестрички-смерічки» (1962), «Світле озерце» (1975), «Смерековий край» (1985), «Гірська стежинка» (1965), «Ватра» (1981), «Лісовий світанок» (1986), «Світлячок та бджілка» (1989), «На високій полонині» (1993), «Сто загадок» (1993).

   Мелодійними поезіями Степан Жупанин привернув увагу композиторів. В одному з листів до нього композитор Анатолій Кос-Анатольський писав, що його вірші самі просяться на музику. Понад сто його віршів стали піснями. Покладені на музику дружиною Терезією Копинець-Жупанин, А. Філіпенком, А. Кос-Анатольським, Д. Задором, Б. Фільц, Л. Дичко, В.Теличком, В.Таловирею, М.Попенком, М.Чемберджі, А. Рябчуном, І.Бочкаєм («Пісня про Виноградів») та ін. Побачили світ книги пісень на його слова та музику А. Кос-Анатольського «Пісні для дітей» (1974), «Сонечко» (1983), «Журавлик» (1989), дитяча кантата на музику Лесі Дичко «Барвінок» (1983), збірка пісень для школярів «Ластів'ята» (1991), співаник для дітей«Закарпатські візерунки» (1993).

   Збірник віршів Степана Жупанина "Пастушок"("A Kisbojtar"),куди ввійшло 46 дитячих віршів автора ,був перекладений на угорську мову Барболою Салаї та ін. і виданий у 1980 р.тиражем 2000 екземплярів.

   За збірку казок, загадок, скоромовок «На високій полонині» (1993) і співаник для дітей «Закарпатські візерунки» (1993) отримав Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (1994).

  90002
  90003
  90004

  Go to top