Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  80 років від дня народження Ігора Юрійовича Малишевського (1936—2015), українського письменника, кіносценариста, журналіста, лауреата Шевченківської премії (1978)

   Ігор Юрійович Малишевський — український письменник, драматург та журналіст. Заступник головного редактора журналу «Вітчизна». Лауреат Шевченківської премії (1978).

   Народився у Києві. 1959 року закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка.

   02.1959-04.1962 — редактор, старший редактор, коментатор управління мовлення на закордон Комітету радіомовлення і телебачення УРСР; 04.1962-12.1964 — завідувач відділу нарису й публіцистики; 12.1964-02.1988 — відповідальний секретар редакції журналу «Вітчизна».

   Член Національної спіли журналістів України; член Національної спілки кінематографістів Україниз 1975 р.

   Автор 12 книжок прози і публіцистики, зокрема романів: «Міст через три життя» (1982, 1983; 1987 — рос.), «Контрудар» (1990); автор 50 кіносценаріїв і текстів, зокрема художніх фільмів «Контрудар» (1985), «Міст через життя» (1986).

  Чимало Ігор Малишевський попрацював і в жанрі документальної повісті:

  • «Розповіді про Патона» (1984, 1990; продовження теми: тут Є.Патон — зварник, творець знаменитого інституту)
  • «На Енському танковому заводі»
  • «Найсмачніший хліб мого життя» (про студзагонівську молодість автора на цілині)
  • «Володимир Шевченко. Від Кулунди до Чорнобиля» (1988) — про друга по творчості, кінорежисера, котрий дістав смертельну дозу радіації на зйомках на ЧАЕС;
  • «Виковиряні, або Дитинство в евакуації» (1999) — про власне дитинство під час війни, сам автор називає її «іронічною мемуарною прозою». Письменник залишається в ній вірний здавна обраним принципам документалізму, герої його — реальні люди, під своїми власними іменами. Тільки цього разу це його рідні та близькі, друзі, колеги по журналістиці, кінематографу, літературі.

   За його сценаріями на різних студіях України створено понад шість десятків фільмів. Більшість із них кінодокументалістика. Серед найвідоміших — півторагодинна епопея про визволення України від гітлерівців «Вогненний шлях». Свого часу її показували в ООН. «Чорнобиль. Хроніка важких тижнів» здобув десять Гран-прі міжнародних фестивалів і придбаний на кіноринках 135-ма країнами світу. На Міжнародному кінофестивалі в Кракові літературну основу документальної короткометражки «Вісім тактів забутої музики» про оркестр із в'язнів Янівського концтабору у Львові журі визнало найкращим сценарієм і нагородило автора призом «Бронзовий дракон». Повнометражний фільм за його сценарієм «Україна — земля незалежна» зроблено за океаном, у Лос-Анджелесі, на студії FFI. Стрічку придбали Бібліотека Конгресу та Всесвітнє географічне товариство.

   Останні кілька років у співдружності з режисером, народним артистом України Борисом Савченком він здійснює (разом із Національним космічним агентством України) великий проект — документально-публіцистичний серіал «Космос в особах». Уже створено фільми-портрети «Під чужим ім'ям» про Ю.Кондратюка, «Зоряний капітан» про головного конструктора систем управління ракет харків'янина академіка В. Сергєєва, «Той самий Макаров» про легендарного директора «Південмашу».

  1

  Go to top