Календар подій

День митника України

z dnem mutnukaДень митника України — державне свято в Україні, яке відзначається щороку 25 червня згідно з Указом Президента України №251/2020 від 25 червня 2020 року. «Враховуючи важливу роль митників у забезпеченні митної безпеки та захисті економічних інтересів України, постановляю: установити в Україні професійне свято – День митника України, яке відзначати щороку 25 червня», - йдеться в документі.

Ця дата - день прийняття Верховною радою закону «Про митну справу в Україні» в 1991 році.

Раніше, з 1991 до 2013 року в Україні також 25 червня відзначалось інше свято, пов'язане з митницею — День митної служби України. Це свято, можна сказати, буквально нещодавно повернулося, адже якийсь час після об’єднання Державної митної служби України та Державної податкової служби України у Державну фіскальну службу в Україні існувало одне свято – День працівників податкової та митної справи (18 березня).

Коли ж Державну митну службу та Державну податкову службу знову роз’єднали, відповідно, й професійні свята відзначаються у різні дні.

Митна служба держави – невід’ємна складова суверенітету і незалежності України, запорука забезпечення належного захисту державних економічних інтересів. Державна митна служба України (Держмитслужба) — утворений у 2019 році центральний орган виконавчої влади України, який реалізує державну митну політику та державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи. Діяльність служби спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів.

Go to top