Календар подій

День молоді

Den molodi

 

В Україні традиційно День молоді святкують в останню неділю червня  відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1994 року N 323/94 «Про День молоді».Свято встановлене «На підтримку ініціативи молодіжних об'єднань і організацій України». У 2021 році це буде 27 червня.

Крім того, існує ще й Міжнародний день молоді, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй. Святкується він 12 серпня, починаючи з 1999 року за ініціативою учасників Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді.

В системі агентств і організацій ООН вікові рамки молоді визначені дуже конкретно. ЮНЕСКО і Міжнародна організації праці (МОП) молоддю вважають 14–25-літніх. Програма розвитку ООН (UNDP) — 15–25-літніх. А UNICEF, WHO та UNFPA (Фонд народонаселення) працюють із трьома визначеннями: «підлітки» — 10–19 років, «молодь» — 15–24 років, а разом вони творять групу «молодих людей» — 10–24 років. В Україні до цієї категорії населення відповідно до закону «Про основні засади молодіжної політики» відносять людей від 14 до 35 років.

Метою молодіжної політики є створення умов для самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні, підвищення рівня її самостійності та конкурентоспроможності, забезпечення активної участі молоді в суспільному житті.

Турбота про молоде покоління є важливою частиною соціальної роботи держави. Розвивається сфера  молодіжної політики. Держава розширює можливості для отримання середньої, вищої, спеціальної освіти. Розвиваються юнацькі та молодіжні клуби та центри. Велика увага приділяється зниженню молодіжного безробіття.

У День молоді в Україні прийнято заохочувати і нагороджувати успіхи найталановитішої молоді в різних професійних галузях. В багатьох українських містах влаштовують фестивалі, концерти, виступи, флешмоби, кінопокази, квести, конкурсні програми, спортивні змагання, розваги, майстер-класи, виставки, конференції тощо.

Go to top