Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/httpd/vhosts/slavutichlib.com.ua/httpdocs/components/com_jevents/controllers/modcal.php:166) in /home/httpd/vhosts/slavutichlib.com.ua/httpdocs/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
175 років від дня народження Архипа Івановича Куїнджі (1841-1910), російського живописця-пейзажиста — Славутицька бібліотека
Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  175 років від дня народження Архипа Івановича Куїнджі (1841-1910), російського живописця-пейзажиста

   Архип Іванович Куїнджі — видатний український та російський живописець-пейзажист і педагог грецького походження.

   Народився у Маріуполі в сім'ї бідного шевця-грека. Рано залишився без батьків і жив у великій бідності.

   Живопису навчався, в основному, самостійно. Деякий час займався в майстерні Івана Айвазовського.

   У 1868 вчився у Петербурзькій Академії Мистецтв.

   З 1875 — член Товариства пересувних художніх виставок. Викладав у Петербурзькій академії мистецтв, з 1882 — професор, з 1893 — дійсний член Академії, а з 1894 — керівник художньої майстерні.

   У 1897 звільнений за підтримку студентських виступів. Був ініціатором створення Товариства художників (1909; пізніше — Товариство ім. А. Куїнджі), яке об'єднувало живописців-пейзажистів.

   Серед учнів Куїнджі — О. Борисов, К. Богаєвський, А. Рилов, В. Пурвіт та ін.

   Писав сповнені урочистості й оптимізму картини української природи, розкрив її поезію і красу. Колористичні знахідки й ефекти освітлення в картинах Куїнджі дуже поціновував Михайло Врубель; вважав його своїм вчителем в колориті. Досить складним було і залишилось питання про учнів Архипа Куїнджі. Загалом через його пейзажний клас в академії пройшло близько двохсот учнів, долі яких склались по різному.

   Помер 11 липня 1910 від важкої серцевої хвороби в Петербурзі, де й похований.

  Найвизначніші твори

  • «Татарська сакля в Криму» (1868)

  • «Степ» (дві картини, 1875)

  • «Чумацький шлях у Маріуполі» (1875)

  • «Українська ніч» (1876)

  • «Вечір на Україні» (1878)

  • «Березовий гай» (1879)

  • «Місячна ніч на Дніпрі» (1880)

  • «Дніпро вранці» (1881)

  • «Дуби», «Захід сонця в степу»  

  Go to top