Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  День відкриття Антарктиди

    Антарктиду відкрили значно пізніше інших материків. Ще стародавні вчені висловлювали думку про існування материка у високих широтах Південної півкулі.

   Але остаточно питання про існування шостого материка було вирішене значно пізніше. У другій половині XVIII в. на пошуки південного материка вирушила англійська експедиція, яку очолював Джеймс Кук. Дж. Кук не раз перетинав Південне полярне коло, але пробитися крізь льоди до материка так і не зміг. Він дійшов висновку, що « землі, які можуть перебувати на півдні, ніколи не будуть досліджені… ця країна приречена природою на вічний холод ».

   Результати експедиції Дж. Кука надовго охолодили бажання пускатися в ризиковані плавання на пошуки материка.

   Лише в 1819 р. була організована російська кругосвітня військово -морська експедиція на шлюпах «Восток» і « Мирний» під командуванням Фадея Тадейовича Беллінсгаузена і Михайла Петровича Лазарєва, яка обійшла навколо невідомого материка і відкрила багато островів.

   1820 року, коли учасники експедиції вперше підійшли до берегів Антарктиди, прийнято вважати роком її відкриття, що поклав початок інтенсивного вивчення берегової зони південного континенту.

   14-16 грудня 1911 норвежець Руаль Амундсен, а місяцем пізніше – 18 січень 1912 р. – англієць Роберт Скотт досягли Південного полюса.

   Це було найбільше географічне відкриття. Вчені отримали перші відомості про внутрішніх районах материка. Але дісталися вони дорогою ціною.

   Експедиція Скотта загинула, і в пам’ять про відважних дослідників на місці її загибелі поставили хрест з чудовими словами: «Боротися і шукати, знайти і не здаватися…»

  Go to top