Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  90 років від дня народження Івана Петровича Шамякіна (1921–2004), білоруського письменника

   Іван Петрович Шамякін - білоруський радянський письменник, громадський діяч

   І.Шамякін народився в бідній селянській родині.

   У 1936 році закінчив сім класів і вступив до Гомельський технікум будівельних матеріалів. У технікумі почав писати вірші і став активним членом літературного об'єднання при газеті «Гомельська правда». У 1944 році написав оповідання білоруською мовою «У снежнай пустині» (опублікований в 1946 році). З цього часу і починається серйозна робота письменника в літературі. Першим серйозним твором І. П. Шамякіна була повість «посліду», опублікована в 1945 році в білоруському журналі «Полум'я».

   Далі був написаний роман про білоруських партизанів «Глибока плинь» («Глибоке течія»). Роман вийшов у 1949 році, в 2005 був екранізований.

   Працював старшим редактором Білоруського державного видавництва, головним редактором альманаху «Радянська Вітчизна ». З 1954 року багато років працював заступником Голови правління СП Білоруської РСР. У 1957 році з'являється роман про життя сільської інтелігенції під назвою «Криниці» (белор. «Криніци»), який екранізований на кіностудії Білорусьфільм (1964).

   З'являється цикл з 5 повістей, об'єднаних загальною назвою «Тривожний щастя» (белор. «Тривожнае шчасце»). Популярними стають романи І. П. Шамякіна «Серце на долоні» (белор. «Серца на далоні») (1963), 1968), «Снігові зими» (белор. «Снежния зіми») (1968). «Атланти і каріатиди» (белор. «Атланти и кариятиди») (1974), присвячені проблемам сучасного життя. У 1981 році написаний роман «Петроград - Брест», в 1986 році - автобіографічну книгу «Коріння і гілки» (1986).

   Головний редактор видавництва «Білоруська Радянська Енциклопедія» (1980).

   На честь Шамякіна названий Мозирський державний педагогічний університет.

  1 (1)
  1 (2)
  1 (3)
  1 (4)

  Go to top