Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  Святителя Григорія Богослова

   Григорій Богослов, або, як його ще називають Григорій Назіанзін, народився близько 330 року н.е. у фамільному маєтку, розташованому недалеко від міста Назіанз.

   Батько Григорія був впливовим аристократом, проте, пізніше звернувся в християнську віру і був вибраний єпископом Назіанза. Мати також була строгою християнкою і проводила свої дні в молитвах та займалася добродійністю.

   Освіту хлопчик здобув в кращих школах Кесарії, Александрії і Афін. Під час навчання в Афінах Григорій познайомився з Василем Великим, який мав великий вплив на подальший християнський шлях хлопця.

   У 361 році, Григорій повертається додому, де його хрестять (по тодішньому звичаю, обряд хрещення проводився лише по закінченню навчання). Під тиском старезного батька-єпископа, Григорія висвятили в священицький сан пресвітера. Вся подальша діяльність Григорія Богослова проходить в контексті боротьби з аріанською єрессю, представники якої заперечували рівність Іісуса Христа і Бога-батька, а відповідно й поняття Трійці.

   Наступні 10 років, після прийняття священицького сану, Григорій Богослов допомагає батьку в служінні в Назіанзі. У 372 році, Василь Великий, який на той час вже став єпископом, переконує Григорія посісти посаду начальника кафедри в місті Сасимі. Але після смерті Василя в 379 році Григорій відправляється до Константинополя.

   Прибувши в місто, він виявляє, що всі церкви знаходяться під владою аріан, що вимагало негайного втручання досвідченого православного пастиря. Григорій Богослов проводить служіння в церквах Константинополя, активно протистоїть нападкам аріан і з часом створює справжній бастіон православ'я в одному з міських храмів. Його роздуми і блискучі, з погляду риторики і розуміння Святого Писання, проповіді, присвячені складним проблемам богослів'я, приносять йому широку популярність, що, після приходу на трон Феодосія Першого і поразки партії аріан на виборах в 380 році, приводить до призначення Григорія Богослова єпископом Константинополя.

   Не дивлячись на це, конфлікти між вищим духівництвом з окремих питань тлумачення рішень Нікейського собору не стихають і Григорій Богослов вимушений покинути столицю. Він повертається в свій маєток де і живе духовним і аскетичним життям до самої смерті у 390 році.

   Святитель Григорий був похований в м. Назіанзі. В першій половині V ст. в його честь в Константинополі був побудований храм і перенесені його мощі. В 950 р.мощі святого Григорія були разділені: одна частина їх була покладена в храмі Апостолів, друга – в храмі св. Анастасії. Є його мощі тепер і в Римі в соборі Святого Петра.

   Григорій Богослов був талановитим письменником і поетом. До сьогоднішнього часу зберіглося 45 промов, в тому числі «П`ять слів про богослов`я», в яких святитель захищає рішення Нікейського собору от аріан. Кріме того, відомі його 243 листа і 507 поем, в тому числі автобіографічні поеми: «Про моє життя», «Про мою долю», «Про страждання моєї душі», а також гімни, які і по сьогодні використовуються у православному співі.

  Go to top