Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  115 років від дня народження Дмитра Михайловича Тася (1901-1938), українського поета, письменника, уродженця м.Чернігова

   Дмитро Тась (справж. прізв., ім'я та по батькові — Могилянський Дмитро Михайлович) — український радянський письменник.

   Навчався в Чернігівському інституті народної освіти. Працював журналістом у Чернігові, Києві, Харкові. Дебютував 1918 року на сторінках чернігівської земської газети. Твори вміщено у збірниках «Голод» (Чернігів, 1919), «Квартали» (Харків, 1924). Вірші і оповідання друковано в журналах «Глобус», «Життя і революція», «Нова громада» (усі — Київ), «Всесвіт», «Кіно», «Літературний ярмарок», «Червоний шлях» (усі — Харків), «Селянське життя» (Чернігів), газетах «Література, наука, мистецтво» (Харків), «Кооперація голодаючим», «Чернігівська земська газета», «Чернігівщина», ін. Від 1925 року жив у Києві, 1930 року переїхав до Харкова. Працював журналістом у газетах і журналах «Пролетарська правда», «Знання», «Піонерія», «Соціялістична Харківщина». Автор збірок прози "Ведмеді танцюють" (1927), "Сад" (1930).

   Перекладав українською мовою твори Антона Чехова. Підготував збірку віршів «Чорний парус», яка так і не побачила світ.

   Талановитий, але, на жаль, призабутий автор багатьох поетичних творів, розкиданих у періодиці 20-30-х років ХХ ст. і двох збірок прози. Друкував прозу у видавництві „Маса”, яке видавало передусім твори представників літературної групи „Ланка”. Із ними письменника єднала схожість у відсутності заідеологізованих творів і переважання естетичної мети над етичною, тому митців „Маси” часто називали „попутниками”. Своєрідність його мистецького стилю дозволяє зрозуміти поетика експресіонізму, типологічні риси якого є у творах Д. Тася. Як зазначає Валерій Шевчук, він створив в прозі своєрідний «тасівський стиль».

   Лірика Тася відзначається досконалістю форми. Критик Яків Савченко вважав його разом із Дмитром Фальківським представниками неосимволізму в українській літературі.

   Не судилося Д.Тасю розвинути свій літературний талант повною мірою – арешт, поневіряння, смерть. Його заарештовує НКВД 28 січня 1938 року. 25 лютого засуджений до розстрілу, убитий у тюрмі 28 лютого 1938 року, імовірно в Московській області.

   Дмитро Тась син відомого українського письменника та культурного діяча М. Могилянського (1873–1942) та брат репресованої поетеси Ладі Могилянської (1899–1937).

  Go to top