Дорогі наші славутичани!

Дорогі наші славутичани!

В зв"язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в наших закладах. Адже головне сьогодні - це здоров”я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв”язку з вами та продовжуємо надавати послуги онлайн.
 • Звертайтеся до нашого сайта - http://slavutichlib.com.ua/
 • Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/info.zbic/
 • Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., сторінки в соціальних мережах. Ми вас любимо і дуже віримо, що разом переживемо ці тимчасові проблеми. Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!
   Viber 2020 04 15 13 01 42
  Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр розпочинає роботу «Книга на замовлення» 📚 по індивідуальному обслуговуванню користувачів 60+ вдома. За бажанням, літературу можна замовити за телефонами ☎️ 2-05-88 та 2-17-59 з 9.00 до 16.00. Ми зробимо все можливе, щоб найшвидше ви отримали улюблені видання 📖. До речі, в першому вашому замовленні, діє акція «Захисна маска 😷 від «Handmade-студії творчості для дорослих» ЗБІЦ» в подарунок. 💖 Звертайтеся, ми залюбки вам допоможемо!

  Календар подій

  80 років від дня народження Анни Герман (1936 – 1982), польської естрадної співачки

   Анна-Вікторія Герман-Тухольська або просто Анна Герман— польська естрадна співачка і авторка пісень.

   Народилась в Урґенчі, Узбекистан. Її мати Ірма, в дівоцтві Мартенс з села Великокнязівське Ставропольського краю. Батько Євген Герман — бухгалтер німецького походження з Лодзі (Польща) був звинувачений у шпигунстві, репресований і розстріляний НКВС у Ташкенті в 1937 році. Анну, її брата і матір депортували до Киргизії.

   Вдруге мати Анни вийшла заміж за офіцера Війська Польського на ім'я Герман Бернер, що дозволило їй 1945 року виїхати до Польщі. Там Анна вступила до Вроцлавського університету на факультет геології, але участь у студентській художній самодіяльності дозволила їй згодом стати співачкою. Дебютувала 1960 року в студентському театрі «Каламбур». Отримавши стипендію від італійського уряду, співачка на кілька місяців виїхала до Риму.

   Перше визнання її пісні отримали на ІІІ Міжнародному фестивалі пісні у Сопоті (1963), де вона розділила ІІ премію у категорії польських виконавців за пісню «Так мені з цим погано» Генріха Клейна і Броніслава Брока, а також на Всепольському фестивалі естрадних колективів у Ольштині — за італійську пісню «Ave Maria». Справжню популярність Анні Герман принесла 1964 року пісня «Танцюючі Еврідіки» Катажини Ґертнер і Еви Жеменіцької: друга премія у категорії акторсько-літературної пісні на II Фестивалі польської пісні в Ополі (24–28 травня), перше місце (у місцевому кваліфікаційному турі) і третє — в Міжнародному турі на фестивалі в Сопоті. На III Фестивалі польської пісні в Ополі — перша премія в категорії артистичної пісні за пісню «Розквітну трояндою» Катажини Ґертнер і Єжи Міллєра.

   27 серпня 1967 року, перебуваючи в Італії на гастролях, потрапила в автомобільну катастрофу і на кілька років втратила можливість виступати. Повернулася на естраду у 1970 роках і здобула «Золотий диск» за довгограючу платівку «Людська доля». Гастролювала у різних країнах, зокрема, сотні концертів дала у Радянському Союзі.

   1972 року вийшла заміж за Збіґнєва Тухольського, з яким познайомилася ще 1960-го. Обидвоє були прихожанами церкви адвентистів сьомого дня. 27 листопада 1975 року народила сина Збіґнєва.

   Анна Герман була дуже популярною в Польщі і в Радянському Союзі у 1960–1970-х роках. Вона відома насамперед виконанням пісень різними мовами світу, в першу чергу польською і російською. Лауреат фестивалів у Монте-Карло, Вісбадені, Братиславі, Сан-Ремо, Неаполі, В'яреджо, Каннах, Остенде, Сопоті, Ополі, Колобжегу, Зеленій Гурі.

   Померла від раку у ніч з 25 на 26 серпня 1982 року. Похована у Варшаві на Варшавському євангелістсько-реформатському цвинтарі.

   2012 року до 30 річниці з дня смерті співачки було знято російський біографічний серіал, який був створений у співпраці з Україною, Польщею та Хорватією «Анна Герман. Таємниця білого янгола».  

  German (1)
  German (2)

  Go to top