Зміст статті

                             

СЛАВУТИЧ

Рік заснування – 1987

Загальна площа міста Славутича – 2083 га

Населення – 24441 осіб: дітей до 18 років – 6847 чол.

Середній вік славутичан – 32 роки

Щорічно народжується понад 220 малюків

Thumbnail image

СЛАВУТИЧ – це місто:

  • європейської моделі місцевої демократії;
  • власних народжених традицій;
  • новітньої економіки, конкурентного ринкового середовища;
  • сучасної соціальної інфраструктури;
  • розвинутої системи освіти, культури, спорту, інформації;
  • сприятливе для підростаючого покоління та дружнє до дитини;
  • комфортне для життя, високим рівнем соціальних гарантій, з великим людським інтелектуальним потенціалом;

     У життєдіяльність міста впроваджується Кодекс етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади, створений за участю славутичан, схвалений на громадських слуханнях, прийнятий та затверджений рішенням Славутицької міської ради від 05.10.2007 р.

Виконавчий комітет Славутицької міської ради:

  • переможець 4-го Міжнародного турніру з якості країн Центральної та Східної Європи в номінації «Малі і середні підприємства» (2008);
  • володар сертифікату EFOM «Визнання досконалості в Європі-5» (2008);
  • переможець 12-го Українського національного конкурсу якості в номінації «Малі та середні підприємства» (2008);
  • чотири роки поспіль – переможець Всеукраїнського конкурсу з благоустрою міст і селищ.

  Thumbnail image   Удовиченко Володимир Петрович – Славутицький міський голова з 1990 року, голова Координаційної ради Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України, президент Всеукраїнського громадського об'єднання «Клуб мерів», член правління Асоціації міст України,представник України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, доктор економічних наук, професор, Лауреат державної премії в галузі науки і техніки та Міжнародної премії ім. В. І. Вернадського.

Міська атрибутика

     З метою становлення власних традицій і створення символіки м. Славутича відповідно до ст.22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішенням міської ради затверджений опис герба та прапора м. Славутича.

Опис герба міста Славутича

 s 02    Герб за традиційною схемою ілюструє адміністративно-територі­альну приналежність: у верхній частині щита - старий Київський герб. Згідно з геральдичною традицією блакитна фініфть символізує чистоту і бездоганність, чорна - мудрість, обережність і постійність - це риси, які необхідні місту атомної енергетики. Інше тлумачення цих кольорів: чор­ний - спогади про Чорнобильську трагедію, що стала причиною виник­нення міста, блакитний - надія на світле майбутнє. Золота зірка - спроба знайти символ атомної енергетики замість "моделі атома". Вісім її променів - вісім республік, які взяли участь у будівництві міста, її колір означає могутність, силу.

Опис прапора міста Славутича

  Thumbnail image    Прапор міста Славутича має фор­му прямокутника розміром 160 см по горизонталі та 100 см по вертикалі. На полі прапора у лівому верхньому куті на відстані 15 см зверху та 15 см зліва знаходиться зображення герба міста шириною 29 см, висотою 36 см, який обрамлений лінією золотистого кольо­ру шириною в 1 см. Поле прапора поділено на дві частини, верхня (головна частина) висотою 70 см, на якій розміщено герб міста, має малиновий колір, нижня частина висотою 30 см має жовто-золотистий колір.

     Враховуючи практичність, істо­ричність і звичай:

  • малиновий колір - свобода, слава, символ козацької перемоги;
  • жовто-золотистий колір - сонце, багатство, сила і вдача.

     Прапор міста виготовляється із шовкової тканини.

Міські відзнаки

     Славутицькою міською радою затверджені відзнаки громадян за особисті заслуги.

Відзнака "Почесний громадянин міста"

 Thumbnail image    Звання "Почесний громадянин міста" (далі "Почесний громадянин міста") є відзнакою міського голови з метою заохочення громадян за видатні особисті заслуги в будівництві, вирішенні соціальних проблем, розвитку економіки міста, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, гуманітарну та громадську діяльність.

    Нагородження відзнакою "Почесний громадянин міста" проводиться за рішенням міської ради і приймається не менше ніж двома третинами голосів депутатів міської ради, присутніх на сесії. Клопотання про нагородження відзнакою "Почесний громадянин міста" порушується перед радою, виконавчим комітетом. Пропозиції про відзначення можуть бути внесені виконавчими органами, керівниками підприємств, установ, організацій, творчими колективами, об'єднаннями громадян, окремими громадянами.

    Вручення відзнаки "Почесний громадянин міста" проводиться на День міста в обстановці урочистості та широкої гласності. Відзнаку "Почесний громадянин міста", як правило, вручає міський голова.

    Нагородженому відзнакою "Почесний громадянин міста" вручається комплект атрибутів відзнаки:

  • медаль на стрічці малинового та жовто-золотистого кольорів, мініатюра медалі;
  • стрічка малинового та жовто-золотистого кольорів з написом "За особистий внесок в розвиток міста";
  • посвідчення про нагородження відзнакою "Почесний громадянин міста".

Опис відзнаки "Почесний громадянин міста":

     На лицьовому боці розташований герб міста по боках якого розміщено стилізоване зображення листа каштану, знизу напис "Славутич". На зворотному боці, в верхній частині, - восьмикутна зірка, яка символізує участь восьми республік колишнього Радянського Союзу в будівництві міста. Посередині напис "Почесний громадянин міста". Знизу - лаврова гілка.

      Знак медалі виготовляється з такого ж матеріалу, як і медаль. На лицьовому боці знака медалі, посередині, розташований герб міста, по колу напис "Почесний громадянин міста", знизу напис «м. Славутич».

       Облік нагороджених здійснює загальний відділ виконкому. Положення про відзнаку "Почесний громадянин міста" прийняте на сесії міської ради N180-27-ХХІІІ від 11.08.2000.

Відзнака "За особистий внесок в розвиток міста"

 Thumbnail image    Відзнака "За особистий внесок в розвиток міста" є відзнакою міського голови з метою заохочення громадян за особисті заслуги в будівництві, вирішенні соціальних проблем, розвитку економіки міста, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, гуманітарну та громадську діяльність.

     Нагородження відзнакою "За особистий внесок в розвиток міста" проводиться за рішенням міської ради і приймається не менше ніж двома третинами голосів депутатів міської ради, присутніх на сесії. Пропозиції про відзначення можуть вноситися виконавчими органами, керівниками підприємств, установ, організацій, творчими колективами, об'єднаннями громадян, окремими громадянами.

     Вручення відзнаки проводиться до Дня міста в обстановці урочистості та широкої гласності. Відзнаку, як правило, вручає міський голова.

      Нагородженому відзнакою "За особистий внесок в розвиток міста" вручається комплект атрибутів відзнаки:

  • медаль на стрічці малинового та жовто-золотистого кольорів, мініатюра медалі;
  • стрічка малинового та жовто-золотистого кольорів з написом "За особистий внесок в розвиток міста";
  • посвідчення про нагородження відзнакою "За особистий внесок в розвиток міста".

Опис відзнаки "За особистий внесок в розвиток міста":

 Thumbnail image    На лицьовому боці, в верхній час­тині, - восьмикутна зірка, яка символізує участь восьми республік колишнього Радянського Союзу в будівництві міста, по боках назва республік. Посередині напис "За особистий внесок в розвиток міста". На зворотньому боці - стилізоване зобра­ження залізничного вокзалу та будівницт­ва, знизу напис "Славутич". Знак медалі виготовляється з такого ж матеріалу, як і медаль. На лицьовому боці знака медалі, посередині, розташований герб міста, по колу напис "За особистий внесок в розвиток міста", знизу напис «м. Славутич». Облік нагороджених здійснює загальний відділ виконкому. Положення про відзнаку "За особистий внесок в розвиток міста" прийняте на сесії міської ради N181 -27-ХХІІ від 11.08.2000.

Базові напрацювання міської влади і територіальної громади:

  • План дій. Спільний проект ЄС - України - США щодо соціальних проблем, пов'язаних з Чорнобильською АЕС та м. Славутичем
  • Статут територіальної громади;
  • Меморандум поколінь;
  • Стратегічний план розвитку міста Славутича до 2020 року, в якому сформовані пріоритетні напрямки подальшого розвитку;
  • Комплексна система управління якістю соціальних послуг, за стандартом ІБО 9001-2000;
  • Запроваджено програмно-цільовий метод бюджетування
  • Кодекс етики, честі, порядності та добросовісного управління Славутицької територіальної громади як механізм створення добротних і якісних умов життя, зміцнення доброзичливих взаємин славутичан.

Традиції міста

Thumbnail imageЗагальноміська культурно-мистецька програ­ма «Славутнчанин року» - щорічне нагород­ження в прямому ефірі - лютий. Започат­ковано в 2002 році.

     Підтримка організацій, підприємств, установ, що забезпечують життєдіяльність міста Славутича, активних, високопрофесійних, талановитих, творчих громадян, які своєю працею і справами примножують добробут міста.

 26 квітня - День пам'яті героїв Чорнобиля

    На центральній площі міста Славутича в Ніч пам'яті з 25 на 26 квітня традиційно збираються тися­чі людей, щоб хвилиною мовчання вшанувати па­м'ять про тих, хто ціною власного життя зупинив біду.

       Біля пам'ятного знака Героям Чорнобиля несе     почесну варту учнівська молодь. Проводиться панахида по померлих учасниках ліквідації аварії. Покладаються квіти до меморіалу. Від запалених свічок у руках кожної людини випромінюється світло надії на те, що більше ніколи не торкнеться Україну подібне лихо.

Міжнародний молодіжний екологічний форум (квітень). Започатковано в 2006 році

Thumbnail image    Залучення молоді до громадського життя через екологічну освіту, формування екологічної свідомості, екологічної поведінки підростаючого покоління на основі загальнолюдських цінностей. У роботі форуму беруть участь представники міської влади, громадських організацій, науковці в галузі екології, радіаційної медицини, радіології та ядерної безпеки.

 Меморандум поколінь - 9 травня в День Перемоги

 Thumbnail image    Утвердження в громаді позицій з позитивними суспільними відносинами, такими, як миролюб­ність, моральність та передача юним славутичанам патріотичного духу, героїчних і трудових традицій ветеранів Славутича, урочисте прийнят­тя першокласників до громадської организації «Світлячки Славутича»

 День сім'ї, матері і батька (Славутицька родина) - травень

Thumbnail image     Підвищення ролі та авторитету сім'ї, батька, матері, виховання дітей на кращих традиціях, гуманності, доброти, взаємовиручки, відчуття єдиної родини від сім'ї до міста-дому та збереження найкращих соціальних, культурно-мистецьких надбань Славутича. 

День міста - перша субота червня, проводиться з 1989 року   

   Збереження та розвиток культурно-мистецьких традицій громади міста і відзначення досягнень жителів, міських підприємств, установ та органі­зацій, 

день міста Славутич

ініціатив мешканців, які об'єднані ідеєю «Я - житель свого міста», «Славутич - наш дім»: 

  • визначення тематики проведення свята;
  •  відзначення кращих славутичан, обдарованої молоді за досягнення в різних сферах життєдіяльності;
  • підсумки конкурсу «Благоустрій міста».     

За рішенням міської ради проводиться нагород­ження почесними знаками міської ради: «Почесний громадянин міста», «За особистий внесок в розвиток міста», Почесними грамотами, Подяками міського голови, пам'ятним годинником із зображенням герба м. Славутича. 

Зліт випускників шкіл міста - останній тиждень червня 

     Thumbnail image Урочистою ходою випускники навчальних закладів проходять проспектом Дружби Народів на Центральну площу міста, де на них очікують представники міської влади, трудових колективів, батьки, вчителі, друзі.  

  Міжнародний фестиваль дитячої творчості, телебачення та преси «Золота осінь Славутича» (ЗОСя) - другий тиждень вересня, проводиться з 1994 року

 Thumbnail image     Залучення молоді до соціальної активності в суспільному, культурному та економічному житті, розкриття за допомогою ЗМІ особливостей життєдіяльності в сучасних умовах; цілеспрямована професійна підготовка до роботи в ЗМІ, проведення майстер-класів за участю видатних творчих особистостей, поглиблення професійних, творчих і дружніх контактів між дітьми різних країн. 

Молодіжний економічний форум(жовтень). Започатковано в 2002 році 

     Thumbnail image Розвиток молодіжного потенціалу та співробітництва на рівні міста у сфері молодіжної політики, сприяння формуванню економічного мислення.   

Міжнародний турнір зі спортивних танців 

      Ці змагання грації і краси започатковані в 1992 році. Вони збирають численні чудові танцю­вальні пари представників багатьох країн України та Європи. 

00110416_n5

Гордістю міста є вихованці клубу спортивного танцю "Славутич-Стар", які гідно представляють Україну і Славутич на міжнародних турнірах 

  День енергетика - професійне свято славутичан (грудень)

Thumbnail image

  Вшанування працівників енергетичної галузі 

Запровадження нових традицій: вручення 16-річним славутичанам паспортів громадянина України та Кодексу етики

p9280004

Місто Славутич - це надбання поліської землі, виклик Чорнобильській біді, символ відродження, мужності, єднання і дружби народів восьми республік колишнього Радянського Союзу, які в свій час згуртувалися, щоб разом перемогти трагедію.

Два десятиліття минуло відтоді, як на мапі України з'явилося це місто. Воно будувалося одразу ж після Чорнобильської трагедії з надією на швидке подолання її наслідків. Це стало новим маленьким паростком, свідченням продовження життя. І якщо Прип'ять - поразка всього світу, то Славутич - символ відродження та надії.

І нарекли його прадавнім слов'янським ім'ям – Славутич

 Thumbnail image     Місто Славутич побудоване в районі колишньої залізничної станції Нерафа, в мальовничому краю на північному заході України й успадкувало його слов'янську назву. Розміщене за 200 км від Києва, і 60 км від Чернігова, в 40 км від древнього Любича (де відбувся перший з'їзд князів Київської Русі). Воно опинилося в двох годинах ходьби від сусідньої Білорусі і в годині їзди від Росії. Навкруги - вікові соснові ліси. За 10 км від Славутича тече Дніпро.

Thumbnail image

 Рішення про спорудження м.Славутича, як нового міста для постійного проживання працівників Чорнобильської АЕС та членів їх сімей після аварії на ЧАЕС, було прийнято 2 жовтня 1986 року директивними органами колишнього Союзу. Вже у вересні-листопаді того ж року здійснено проектування, а в грудні розпочато будівництво міста силами восьми радянських республік, які намагалися втілити свої найкращі традиції, залишивши у спадок неповторний колорит. Групі будівельників Славутича присуджено Державну премію в галузі архітектури. Це була остання масштабна інтернаціональна будова, де кожен міський квартал і нині носить географічні та національні ознаки 8 республік. Вони залишилися в пам'яті славутичан назвами міських кварталів - Бакинський, Бєлгородський, Вільнюський, Єреванський, Київський, Ленінградський, Московський, Ризький, Талліннський, Тбіліський.

Thumbnail imageЗа роки свого існування місто сформувалось як адміністративно- територіальне утворення обласного значення. Міська влада Славутича була створена 2 липня 1987року першою сесією Славутицької міської ради. З цього часу розпочався літопис напружених, складних, але, без сумніву, щасливих славних років.

      Thumbnail image Славутич - місто унікальної атмосфери, де живуть працьовиті й освічені люди, викликає у своїх мешканців якесь особливе почуття патріотизму. Створювати сучасну систему управління, займатися питаннями соціального розвитку і проблемою диверсифікації економіки, сприяти становленню малого та середнього бізнесу славутичани розпочали ще на початку 90-х років.

 


  Історія міста: від монопрофільності до економічної розвиненості 

    Thumbnail image  За період 1988 - 1992 років у Славутичі були проведені унікальні заходи щодо екологічної реабілітації території міста. Ця робота відзначена Державною премією в галузі науки і техніки та Міжнародною премією «Екофорум за мир». Історія міста починалася як фантастична мрія про «місто майбутнього», а в грудні 2000-го був зупинений останній працюючий реактор ЧАЕС, і багато хто передрікав місту тиху смерть.

Thumbnail image

Як жити? За рахунок яких надходжень утримувати міське господарство, забезпечувати мешканців водою, теплом, не допустити розвалу і знищення соціальної та культурної інфраструктур? Отже, місто постало перед катастрофічною дилемою: бути йому, чи ні?   

 Перемігши соціально-психологічну трагедію, місто обрало для себе найбільш ефективний шлях переходу від монопрофільності до економічної розвиненості. Це шлях соціально-економічного розвитку, який передбачає активну діяльність усіх секторів громадянського суспільства у сфері залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій, створення дієвої інфраструктури підтримки початкового малого та середнього бізнесу, сприятливих умов для розвитку нового виробництва товарів та послуг зі створенням нових додаткових компенсуючих робочих місць. 

Формула успіху : Влада + Бізнес + Громадськість = добробут кожного 

  Thumbnail imageФормулою успіху і досягнень Славутича стали об'єднання зусиль громади, високопродуктивна праця славутичан, високий рівень сучасного менеджменту міста, ефективні дії місцевих органів самоврядування, які будуються на принципах демократії. Для налагодження тісної взаємодії з громадою в Славутичі в 1996 році заснована Громадська рада з розвитку міста. Її ініціатором та ідеологом виступив міський голова Володимир Удовиченко. Вона стала місцем зосередження ідей і дій для самоорганізації та самодопомоги жителям Славутича, залучення громади до управління містом. Саме цій громадській організації належить провідна роль у формуванні нового демократичного механізму взаємовідносин. 

До створення моделі місцевої демократії, що реалізується через різноманітні форми: громадські збори, муніципальні слухання, засідання Громадської ради з розвитку міста, прямі телеефіри з представниками міської влади, керівниками під­приємств, установ та організацій, ділові ігри, залучається широке коло соціально- активної частини населення Славутича. Це переконує і мобілізує виконавців до за­цікавленої і плідної співпраці, сприяє тому, щоб обрана разом стратегія стала часткою життя кожної людини в територіальній громаді.

Thumbnail image

У Славутичі майже 40 громадських організацій. Активну позицію займає місь­ка організація Центр розвитку громади. Нею реалізовано низку проектів соціально- економічного спрямування. Серед них - перше в регіоні соціальне підприємство "Фітнес-центр", яке функціонує у бізнес-секторі і має соціальну складову. 

СЛАВУТИЧ-ТЕХНОЕКОПОЛІС " ТРИ СКЛАДОВІ: ОСВІТА, НАУКА, ВИРОБНИЦТВО

   Стратегія розвитку Славутича до 2020 року викладена в Стратегічному плані розвитку міста, який був розроблений у 2000 році із залученням не тільки фахівців, а й багатьох соціально активних славутичан.

       Головна мета стратегії - створення Славутича як моделі техноекополісу з трьох складових: освіта, наука, виробництво. В цьому напрямку зроблені суттєві кроки.

    Славутич сьогодні - це місто-модель - реалізована модель рівних можливостей. Три складові частини розвитку Славутича, на перший погляд, дуже прості, але дійти до них, зрозуміти, реалізувати - це вже осягнути цілий світ. 

  Thumbnail image Славутич, назавжди тісно пов'язаний із найбільшою екологічною катастрофою в історії людства, уже довів свій статус екополісу.Другий напрям - це освіта, адже Славутич - місто майбутнього. У ньому одні з кращих в Україні дитячі дошкільні заклади, школи, відкрито професійно- технічний заклад, створено справжнє університетське містечко - Центр вищої освіти. 

Система освіти 

viidil-osviti

 

Славутич сьогодні має повну і комплексну освітню систему. Вона представлена:

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА: 1 004 вихованця

  • Дитячі дошкільні заклади – 7
  • Навчально-виховний комплекс «Дитячий будинок - дошкільний навчальний заклад»

ЗАГАЛЬНА ОСВІТА: 4 371 учень

  • Школи - 4
  • Ліцей (факультети):
    • Гуманітарний
    • Математичний
    • Філологічний
    • Природничий
    • Економіко-правовий > Фізичний

ПРОФТЕХОСВІТА:

  • Центр професійного розвитку (12 спеці­альностей)
  • філія Вищого професійного училища - підрозділ Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова

ПРИВАТНІ ЦЕНТРИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ:

  • «Лінгва»
  • «Перспектива»
  • факультатив у Ліцеї

ЦЕНТР ВИЩОЇ ОСВІТИ І НАУКИ:

  • Філія Національного технічного університету України «КПІ»;
  • Філія Чернігівського державного інституту економіки і управління

Чорнобильський центр з питань радіаційної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології: 

 

  • Славутицька лабораторія інженерних досліджень та технологій
  • Міжнародна радіоекологічна лабораторія

     Система освіти як потужна складова соціально-економічної сфери міста посідає гідне місце щодо якості надання освітніх послуг. 

 Thumbnail image У місті функціонує 20 закладів освіти різних форм власності. До складу освітньої системи входить 7 дошкільних навчальних закладів, у тому числі навчально-виховний комплекс «Дитячий будинок - дошкільний навчальний заклад» (далі - НВК), 4 загальноосвітні школи, ліцей, Палац дитячої та юнацької творчості, Центр професійного розвитку, навчальні центри «Перспектива» і «Лінгва», Центр вищої освіти і науки, який представлений філіями Чернігівського державного інституту економіки і управління та Національного технічного університету України «КПІ».

     Арсенал освітян міста нараховує майже 600 педагогічних працівників, з яких у школах та ліцеї працюють 59,1%, у дошкільних закладах - 29,2%, у позашкільних установах - 11,7%.

      Важливою складовою системи освіти міста є дошкілля 

    Тут створені умови для повноцінного фізичного, психічного та духовного розвитку дитини. У кожному закладі є групи народознавства, музичні та спортивні зали. Юні славутичани виховуються в атмосфері любові до української мови, національної культури.dsc04926

     У дошкільних навчальних закладах навчається 1016 дітей, у 57 групах, які задовольняють усі запити громади за профілями груп і спеціалізацією установ.

      Показник охоплення дітей дошкільною освітою в Славутичі є стабільним і високим (для порівняння: по Україні - 54%, по Київській області - 62%, по Славутичу - 85% і 100% забезпечення потреб жителів міста). 

    x_d52342fc У загальноосвітніх закладах освіти створені умови для здобуття освіти громадянами міста за денною, вечірньою, індивідуальною (в тому числі екстернатною) формами навчання. Невід'ємною складовою підвищення якості освітнього процесу є практична спрямованість навчання, тому пріоритетним залишається завдання оснащення необхідним сучасним обладнанням кабінетів фізики, хімії, біології, географії, інформатики та шкільних майстерень. Учні 14-ти класів мають можливість навчатися за такими напрямками:

  • філологічний;
  • суспільно-гуманітарний;
  • технологічний;
  • природничий;
  •  фізико-математичний;
  • економічний.

   Кожен школяр Славутича має можливість реалізувати себе сповна. 34 обдарованих дітей міста стали стипендіатами міського голови і нагороджені медалями за особисті досягнення у трьох номінаціях: "Кращі навчальні здобутки", "Творчі досягнення", "Спортивні вершини". 


 licey_2 Славутицький ліцей   - навчальний заклад нового типу розпочав роботу 1 вересня 2000 року. У його сучасних аудиторіях ліцеїсти отримують повну середню освіту та навчаються за профілями: 

 фізико-математичний; гуманітарний; природничий.

Сайт Славутицького ліцею

      Одним з пріоритетних напрямків діяльності ліцею є робота з обдарованими дітьми, розвиток їх природних здібностей, потреб і вміння до самовдосконалення. Тут створені умови для індивідуалізації навчання та науково-дослідницької роботи, розвитку самоврядування, професійної підготовки ліцеїстів.

     За 9 років заклад закінчило 468 учнів, з них:

     22 випускники нагороджено золотими та срібними медалями;

     926 учнів - переможці та призери міського етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін;

     169 учнів - переможці та призери обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін;

     59 учнів - учасники республіканських олімпіад;

     5 учнів - лауреати конкурсів дослідницьких робіт МАН;

     36 ліцеїстів - призери конкурсів дослідницьких робіт МАН;

     141 ліцеїст-стипендіати міського голови.

     Якісну освіту, систематичну науково-дослідницьку роботу, позакласну роботу забезпечує педагогічний колектив, рівень професіоналізму якого досить високий. У ліцеї працюють 39 викладачів з вищою педагогічною освітою: 19 із них мають вищу кваліфікаційну категорію, 8 - звання „Старший учитель", 4 - звання „Вчитель-методист". Серед педагогів закладу - лауреати, призери обласних та республіканських конкурсів «Вчитель року», «Класний керівник», «Шкільний бібліотекар», «Кращий працівник психологічної служби».

Центр вищої освіти складається із філій 2 вищих навчальних закладів:

  • навчальний центр Чернігівського державного інституту економіки та управління;
  • філія Національного технічного університету України (КПІ);

    Thumbnail image  У Центрі навчаються студенти денної та заочної форми навчання, а також особи, які здобувають другу вищу освіту. Вони приїхали на навчання з різних областей України, але переважають славутчани. Славутич готовий поповнювати інтелектуальну еліту нашої держави.     

Вище професійне училище

Понад 700 студентів тут опановують сучасні професії. Йде робота над відкриттям філії Інституту прикладного декоративного мистецтва, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова.    

Центр професійного розвитку та філія вищого професійно-технічного училища Національного педагогічного університету ім. Драгоманова готують фахівців робітничих професій за 9-ма ліцензованими напрямками для учнів шкіл і 4-ма робітничими професіями у філії ПТУ.

Основа освітньої діяльності - методична робота установ і закладів освіти

metodcentr

     Система освіти Славутича, як потужна складова соціально-економічної сфери міста, займає гідне місце щодо якості надання освітніх послуг. Як наслідок- у рейтингу освітньої системи Київщини Славутич досяг найвищих результатів у таких показниках:

    • охоплення дітей дошкільною освітою, участь та узагальнення інформації про призерів олімпіад;
    • результати участі в Малій академії наук;
    • освітній рівень педагогічних кадрів;
    • використання Інтернету.

У місті працює 28 методичних об'єднань учителів, 3 майстер-класи, 5 постійно діючих семінарів, школа молодого вчителя.

     Діяльність міського методичного центру спрямована на вирішення проблем:

  • модернізації дошкільної освіти через оновлення її змісту та форм організації навчально-виховного процесу, реалізуючи сучасні науково-методичні проблеми;
  • створення необхідних умов у закладах освіти для навчання дітей з особливими потребами;
  • надання допомоги в роботі молодим спеціалістам;
  • створення необхідних умов для роботи 8-х класів відповідно до новоствореного програмно-методичного і навчального забезпечення;
  • розробка на діагностичній основі чіткої системи організації профільного навчання для старшокласників загальноосвітніх шкіл міста та Центру професійного розвитку;
  • створення умов для постійного підвищення освітнього та кваліфікаційного рівнів педагогів на основі діагностики та системного підходу до організації безперервної педагогічної освіти.     

Славутицький освітянський комплекс не може бути завершений без науки. Тому сьогодні максимально приділяється увага розвитку Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології.  Крім того, в рамках міжнародної співпраці ведеться пошук шляхів щодо відкриття Міжнародного університету з проблем екології, радіології та біотехнології.   

 

   Ця робота активізується при реалізації головного проекту в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - спорудження конфайнменту.

 Центральний вхід до Чорнобильського центру Сприяє цьому і участь Славутича в конкурсі на розміщення нового науково- дослідницького реактора, початок будівництва якого планується на 2010 рік. Є всі підстави, щоб цей ядерний центр створити на базі Славутича. Такий цілісний комплекс дозволить реалізувати в повному обсязі програму "Славутич - техноекополіс". Він дасть нові робочі місця і впевнене майбутнє для міста, а з побудовою європейських транспортних коридорів ще і розширить унікальну географію з точки зору геополітики і геостратегії. Це дасть великий поштовх соціально-економічному розвитку всього регіону.

    У 2008 році в Славутичі був заснований Центрально-Східно-Європейський інститут сталого розвитку. Угода підписана між вищими навчальними закладами і науковими організаціями: Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ), Пултуською гуманітарною академією ім. Олександра Гейштора, Польською освітньою фундацією, міською радою Славутича, Російським державним університетом ім.І.Канта в м.Калінінграді, Білоруським державним університетом, Геофізичним центром Російської академії наук, Варшавським технологічним університетом "Варшавська політехніка" та філіалом НТУУ "КПІ" в м.Славутичі.

Круглий стіл з проблематики сталого розвитку
Круглий стіл з проблематики сталого розвитку

  Угода передбачає співпрацю в освітній та науково-дослідницькій діяльності у сфері сталого розвитку. Метою такої співпраці є рух до більш сталого суспільства із застосуванням освітніх, наукових розробок і знань щодо вирішення економічних, екологічних та соціальних проблем у Центрально-Східно- Європейського регіоні.

     До третього базового стратегічного напряму розвитку віднесене виробницт­во, адже соціальний розвиток можливий тільки через економічне зростання.

 

 

  


 СЛАВУТИЦЬКА  ГРОМАДА В ПОСТІЙНОМУ ПОШУКУ ІННОВАЦІЙНИХ ПІДХОДІВ ДО РОЗВИТКУ МІСТА

Thumbnail image

Так сталося, що місто Славутич своєю історією виникнення зобов'язано техногенній аварії та всім подальшим драматичним подіям, що трапилися 26 квітня 1986року в Україні на Чорнобильській АЕС. Спершу з'явилася ідея необхідності будівництва нового міста, а потім на її основі були сформовані основні принципи його життєдіяльності. Славутич іде попереду більшості міст України у своєму розвитку. Саме тому для його успішного існування в нових економічних умовах формування ринкових відносин у державі, йде пошук шляхів, причому, не завжди схожий на загальноприйняті. 

Впровадження проекту ВООЗ „Здорові міста"

     Із 24365 осіб наявного населення міста мають статус постраждалого внаслі¬док Чорнобильської катастрофи 17,3 тис. осіб, з них учасників ліквідації аварії:

     І категорії-661 чоловік; II категорії-5233 чоловік; III категорії-2209 чоловік 

      Проблема збереження і розвитку міста Славутича розглядається як невід'ємна складова заходів щодо закриття ЧАЕС та перетворення об'єкта „Укриття" в екологічно безпечну систему. 

     Переоцінка філософії життєдіяльності міста була знайдена після проведення в 1994 році першої в Україні Міжнародної конференції з впровадження проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я „Здорові міста". 

      У наказі Міністерства охорони здоров'я України №26 від 07.02.1995 року було зазначено про відпрацювання моделі здорового міста на базі Славутича та розповсюдження досвіду в містах України.

       Для організації роботи за проектом було створено міський комітет управління проектом та його виконавчий орган - міське бюро проекту.

Thumbnail image

У 1996 році рішенням виконкому №193 від 29.03.96 затверджена комплексна „Програма розвитку міста Славутича за проектом Всесвітньої організації охорони здоров'я „Здорові міста", базовим компонентом якої є соціальна модель здоров'я. 

      Вона спрямована на реалізацію молодіжної політики в галузі спорту, дозвілля, молодіжної зайнятості, громадської діяльності, охорони здоров'я та охорони навколишнього середовища.

      Заходи з профілактики шкідливих звичок та пропаганди здорового способу життя є складовою частиною виховного процесу освітніх закладів міста. Вже вкотре виборює перехідний кубок традиційної міської акції „Молоде покоління обирає здоров'я" ЗОШ №1. Традиційним стало спортивне свято „Старти надій" за участю у змаганнях людей похилого віку - членів громадської організації „Діти війни" та учнів міських шкіл. Це є гарним прикладом для підростаючого покоління.

Thumbnail image

Молодіжна рада "Майбутне Славутича"

    На сьогодні до активістів цього руху приєдналися громадські організації: „ЗОВ", „Центр розвитку громади", клуб „Не здаємось", молодіжна рада „Майбутнє Славутича", „Громадська рада з розвитку міста", фонд допомоги дітям-інвалідам „Надія".

     Учасником міського проекту „Здорові міста" з перших днів стала міська медико-санітарна частина №5. Реалізація міських комплексних програм дає змогу проводити роботу щодо раннього виявлення, діагностики та зниження кількості ускладнень, викликаних захворюваннями.

     Пріоритетним напрямком роботи за проектом „Здорові міста" є надання соціальних послуг сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах, базовим компонентом яких є модель оцінки потреб дитини та сім'ї.

     У рамках роботи за проектом „Здорові міста" в місті реалізовуються програ¬ми : „Здоров'я славутичан", „Славутич - наш дім", „Місто дружньє до дитини".

     Як підсумок багаторічної роботи над проектом ВООЗ „Здорові міста"міському голові було вручено сертифікат №1 місту Славутичу за запровадження проекту ВООЗ „Здорові міста" та сприяння в розвитку нових технологій соціальної моделі здоров'я.

Впровадження програмно-цільового методу формування бюджету

     Місто Славутич є одним з 55 міст України, що були відібрані на конкурсній основі до участі в проекті USAID "Реформа місцевих бюджетів в Україні". Одним із критеріїв відбору міст було їх бажання покращити управління своїми бюджета¬ми з тим, щоб зробити їх більш ефективними, прозорими і підзвітними перед громадянами. Особлива увага зверталася на здатність і готовність керівництва та працівників органів місцевого самоврядування взяти на себе зобов'язання щодо виконання вимог Проекту.

usaid_ukr

     У результаті двосторонньої співпраці протягом 2006-2008 рр. місто отримало навчальну, консультаційну допомогу Проекту, завдяки чому в Славутичі було запроваджено програмно-цільовий метод бюджетування.

01-003_jpg   Програмно-цільовий метод - це система ефективного планування та управління бюджетними коштами, що спрямована на розв'язання місцевих проблем завдяки активному діалогу влади і громади. Протягом кількох десятиліть цей метод успішно застосовується в міжнародній практиці. В Україні ж передумови для впровадження програмно-цільового методу були створені в 2001 році з прийняттям Бюджетного кодексу, який передбачає формування та виконання Державного бюджету за принципами цього методу.

  У рамках співпраці з містом у результаті проведених навчальних 01-014_jpgренінгів та консультацій для покращення знань фахівців фінансового управління, головних розпорядників бюджетних коштів міста, депутатів міської ради в галузі ефективного управління фінансами за програмно-цільовим методом пройшли навчання та отримали сертифікати 38 керівників, головних бухгалтерів та інших працівників установ міста - тобто усі ті, хто має відношення до процесу планування бюджету.

     Програмно-цільовий метод ґрунтується на раціональному управлінні, спрямованому на вирішення соціально економічних проблем та передбачає визначення мети, якої необхідно досягти в результаті використання бюджетних коштів, і забезпечує інформацію про якість надання послуг та отриманий соціальний ефект.

     Славутичани вважають: майбутнє бюджетного процесу полягає в програмно- цільовому методі формування та виконання місцевих бюджетів. Проект отримав велику підтримку у міської влади Славутича, вніс чимало позитивного у фінансовому плануванні.

     Бюджет міста Славутича протягом 3-х років формується як за традиційним постатейним методом так і за програмно-цільовим.

Міська комунальна реформа

   img_5198  У державі не існувало моделі, яка б при реалізації давала можливість повністю вирішити проблеми комунальної сфери міста Славутича. Це підтверджується спробою використати існуючий досвід інших міст. У такій ситуації нагально постало питання про розробку і створення власної моделі реформування житлово-комунального господарства міста.

     З квітня 2001 року почалась наполеглива робота в цьому напрямку. Приймається концепція реформування житлово-комунального господарства (ЖКГ) в м.Славутич. Славутичани досконало вивчили суть та причини кризи комунальної сфери і першими в Україні не тільки знайшли шляхи вирішення проблем, а й приступили до їх реалізації на практиці. Основою ідеології реформи ЖКГ стали, в першу чергу, інтереси споживачів послуг. А в кінцевому результаті мала бути зміна свідомості і розуміння принципів формування вартості, об'єму та якості послуг.

     Головним завданням на початковому етапі реформування ЖКГ стала необхідність здійснити перехід від монополії в цій галузі до ринкової конкуренції з безперервним наданням життєво важливих послуг населенню. З цією метою була розроблена і запроваджена система правових і адміністративних умов як для споживачів, так і для виробників послуг, через принципово нову форму договірних відношень. За основу взято ідею створення служби єдиного замовника. Це дозволило захистити інтереси жителів перед виробниками послуг, було досягнуто договірних умов усіма сторонами та відповідальності юридичної особи за гарантований збір оплати послуг. А для того, щоб структура не потребувала додаткових витрат для населення, на неї поклали функцію єдиного розрахункового центру, послуги якого оплачують виробники зі статті накладних витрат.

   069_1_1  Таким чином, ця економічна та адміністративна модель поклала початок у створенні ринкових відносин у комунальній сфері міста Славутича. Першими були реформовані послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Замість звичних ЖЕКів до роботи приступили приватні компанії, пройшовши конкурсний відбір.

     Наступним етапом став конкурс по відбору виробника послуг на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів. Служба єдиного замовника стала серцем процесу реформування комунальної сфери міста. Нею, враховуючи інтереси та можливості споживачів, розробляються положення та умови проведення конкурсів на надання комунальних послуг у місті. Відпрацьовується політика ціноутворення та розробка тарифів.

     На думку багатьох експертів, славутицька модель реформування ЖКГ є кращою на території України. На даний час реалізовано проект створення на базі

     Славутича Всеукраїнського навчально-тренувального центру комунального реформування. Вивчати наш досвід приїжджають із різних міст та регіонів країни. Славутичани зробили все можливе для того, щоб їх модель реформування була максимально інтегрована до європейської системи.

     У Славутичі діє громадська організація "Спілка виробників та роботодавців у сфері комунальних послуг", членами якої є всі підприємства, що виробляють комунальні послуги в місті. А розпочалося практичне втілення реформи ЖКГ з приватного підприємства "Гранд-Сервіс". Колектив на цьому нелегкому шляху став справжнім першопрохідцем. Його успішна робота показала ефективність нової моделі та стала позитивним прикладом для інших підприємців, які сьогодні надають населенню міста якісні комунальні послуги.

     Зроблено багато в реформуванні комунального сектора. Упродовж чотирьох років місто стає переможцем Всеукраїнського конкурсу з благоустрою міст та селищ.

     Завдяки перемозі у Всеукраїнських конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування за 2003 - 2008 рр. понад 500 тис. грн. додатково залучено у житлово-комунальне господарство міста.      

Сайт КП УЖКГ м. Славутича

       Для організації роботи за проектом було створено міський комітет управління проектом та його виконавчий орган - міське бюро проекту.    

     Реформа ЖКГ в Славутичі продовжується. 


 Славутич - електронне місто 

 3260037   Пріоритетного значення в Славутичі набуває розвиток єдиного інформаційного простору міста. Підвищенню рівня інформатизації міська влада приділяє надзвичайну увагу. 

     З 2001 року жителі міста користуються веб-сайтом територіальної громади. На впровадження ефективних методів моніторингу, аналізу діяльності, надання інформації членам громади через електронну мережу спрямована реалізація двох проектів, які є переможцями Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування:

  • «Впровадження геоінформаційної системи моніторингу та аналізу інформації щодо забезпечення органами місцевого самоврядування прав та потреб громадян»,
  • "Створення комунікативної інфраструктури об'єктів соціального призначен¬ня шляхом впровадження аналітично-інформаційної моделі "Електронне місто".

     У рамках міжнародної співпраці з Міністерством торгівлі та промисловості Великобританії йде реалізація проекту оптоволоконного зв'язку, який започаткує «Електронне врядування» в Славутичі. Це дасть можливість об'єднати в єдину інформаційну систему 55 об'єктів міста Славутича, переважно бюджетні заклади, також деякі приватні заклади, що відносяться до соціальної сфери.

     Готовність місцевої влади, депутатського корпусу, органів місцевого самоврядування до впровадження інновацій та підтримка цих інновацій жителями Славутича надають місту конкурентні переваги в залученні інвестицій. 

  2008_07_21   У 2008 році реалізовано проект створення інформаційно-довідкового датацентру з оформлення дозвільних документів для підприємців та населення міста Славутича. Впровадження такої системи дозволяє мінімізувати витрати часу на оформлення документів та спілкування з чиновниками і оптимізувати процес оформлення та видачі дозвільних документів. 

      Для підвищення оперативного реагування на антиподії в громаді, підвищення рівня правопорядку в Славутичі впроваджена система відеоспостереження на вулицях міста.

Міська енергетична політика

     Унікальна інтелектуальна власність м.Славутича - система управління, спрямована на вирішення таких завдань, як енергозбереження, енергоефективність, екологічна безпека, конкурентоспроможність виробництва товарів та послуг, якісні зміни в соціальній сфері.

  333  Вирішуючи енергетичні проблеми житлово-комунальної сфери, йде пошук шляхів ефективності використання енергетичних ресурсів та поновлювальних джерел. З цією метою виконавчий комітет оголосив конкурс ідей на тему: «Модель енергоефективного міста». 

     Згідно з рішенням великої ради конкурсу "Лідер паливно-енергетичного комплексу" проект "Техпереобладнання котельні м.Славутича в зв'язку з переведенням котла КВГМ-50 та ДЕВ-10 на резервне дизельне паливо" удостоєний звання лауреата Всеукраїнського конкурсу у номінації "Енергозберігаючий проект".

     Співорганізатори цього конкурсу - комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки і Міністерство палива та енергетики України.

     Сесією міської ради затверджена Методика використання механізму мотивації для реалізації енергозберігаючої політики в бюджетних установах міста Славутича.

      Разом з трьома містами України (Львів, Кам'янець - Подільський і Бердянськ) Славутич став ініціатором створення Асоціації «Енергоефективні міста України».

Запровадження в органах виконавчої влади комплексної системи управління якістю соціальних послуг 

   444  Обравши інноваційний шлях поступу, славутицька громада постійно перебуває в пошуку сучасних ефективних підходів удосконалення управління містом. Одним із важливих кроків на цьому шляху є запровадження в органах виконавчої влади системи управління якості на засадах ДСТУ ISO 9001 -2001 та ISO 9001:2000. Для досягнення цієї мети в м. Славутичі було реалізовано проект «Впровадження комплексної системи управління якістю соціальних послуг»,що став переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування в 2006 році. Даний проект впроваджувався в структурних підрозділах виконавчого комітету Славутицької міської ради, комунальних підприємствах «Агентство з розвитку бізнесу», «Житлово-комунальний центр», «Управління житлово- комунального господарства».

      Це - дієвий інструмент підвищення не тільки ролі та рівня роботи виконавчого органу, а й відповідальності перед громадянами за рівень послуг, які надаються територіальній громаді у виконавчій, соціально-економічній та житлово-комунальній сферах. Свою першу нагороду виконавчий комітет отримав у 2007 році за перемогу в XII Національному конкурсі якості.

   666  У 2008 році Славутицький міськвиконком став переможцем 4-го Міжнародного турніру з якості країн Центральної і Східної Європи в номінації "Малі і середні підприємства".

     Його роботу за Європейською моделлю оцінювала міжнародна конкурсна комісія, до складу якої входили експерти, що мають визнання EFOM.

     Президент Української Академії якості Петро Калита вручив високу нагороду - диплом переможця, а також сертифікат ЕРОМ "Визнання досконалості в Європі - 5" міському голові Володимиру Удовиченко і представникам міської влади Славутича 11 грудня 2008 р. на 8-й Міжнародній конференції країн Центральної і Східної Європи в м.Києві.

 

555

      Участь у таких заходах, як вважають славутичани, - це процес поетапної досконалості, шлях до високих стандартів рівня і якості життя громадян.

Місто, сприятливе для підростаючого покоління та дружнє до дитини

Кожному третьому мешканцеві Славутича не виповнилося 18 років. Славутич у постійному пошуку джерел фінансування та кращих рішень у проведенні реформ. І це все має тільки одну мету - забезпечити комфортність життя в Славутичі, особливо дітям. До послуг юних славутичан Школа мистецтв, Палац дитячої творчості, навчально-технологічний центр, художня студія образотворчого мистецтва "Аква", бібліотечно-інформаційні центри, дитячі садочки, школи, спортивні зали, ліцей. Усе найкраще належить, як кажуть, дітям. У Славутичі це не просто гасло: саме найменші його жителі - найбільше багатство. Для соціального захисту славутичан у місті створено Центр медико- педагогічної реабілітації дітей-інвалідів, дитячий будинок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Кризовий центр, Будинок сімейного типу. Чимало дітей та підлітків, які бажають удосконалитись як особистість, вирішити психологічні проблеми, отримати певну інформацію, з користю провести вільний час відвідують соціально-психологічний Центр.

     Молодіжна політика міста спрямована на досягнення нової якості життя юних славутичан. На запровадження соціальних, економічних та демократичних стандартів у їх житті створено 11 міських програм.

     Краща молодь за свої здобутки отримує стипендію міського голови, нагороджується медаллю «За особисті досягнення».

     Зайнятість учнів у позаурочний час становить 80 % від загальної кількості дітей віком від 6 до 17 років.

      Зростає громадська активність молоді. В місті Славутичі зареєстровано 11 молодіжних та 4 дитячі громадські організації. Інтереси учнівської та студентської громадськості представляють молодіжна рада «Майбутнє Славутича», студентська рада, органи учнівського самоврядування в школах та ліцеї міста.

Центр реабілітації дітей-інвалідів

     Цей соціальний заклад функціонує у Славутичі з березня 2002 року. Утримання Центру здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. У ньому надаються безкоштовні послуги всім дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства з інтелектуальною та фізичною обмеженістю, які мешкають у місті. 

  dsc04947   У Центрі створені всі необхідні умови для здійснення реабілітаційного процесу, повноцінного виховання та навчання дітей, застосовуючи індивідуальні програми залежно від психофізичного стану вихованців. 

     Вихованці Центру отримують кваліфіковану допомогу фахівців: учителя- дефектолога, вчителя-логопеда, практичного психолога, музичного керівника, вчителів-реабілітологів та асистентів вчителів-реабілітологів, а також навчаються індивідуально з фахівцями міського відділу освіти.

       Медична реабілітація здійснюється відповідно до індивідуальних реабілітаційних планів та особливостей захворювань. Тричі на рік проводяться профілактичні заходи зі зміцнення імунітету та підвищення захисних функцій організму.

      Для підготовки дітей до самостійного проживання в соціумі в Центрі працюють гуртки: «Веселі кулінари» (приготування страв, соціально-побутова праця); «Господарики» (формування навичок самообслуговування, побутової праці, підготовка до самостійного життя); «Школа шляхетності» (навчання правилам поведінки у суспільстві та комунікативним навичкам); «Я сам» (розвиток навичок самообслуговування); «Художня праця» (розвиток дрібної моторики, творчих здібностей дітей, формування та розвиток умінь і навичок роботи з різноманітним матеріалом); ліплення з глини та тіста; «Аква» (малювання); «Юні програмісти» (набуття навичок роботи з ПК). Для дітей організовуються свята, розваги, виїзди на річку, екскурсії, профорієнтаційні заходи. Вони - учасники різноманітних конкурсів, виставок, спортивних турнірів. 


 Осередком культурного життя міста є дитяча школа мистецтв 

 02044    Дитяча школа мистецтв м.Славутича відкрита в 1988 році. Тут на п'яти відділеннях - музичному (16 інструментів), хоровому, хореографічному, театральному та образотворчого мистецтва навчаються майже 800 дітей. У минулому навчальному році учні ДШМ здобули 30 призових місць (1,2,3 місця), одержали більше 40 дипломів та грамот на обласних, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та фестивалях.

     З року в рік зростає контингент учнів школи і кількість творчих колективів, активізується концертно-просвітницька діяльність. Учні та колективи школи успішно виступають на різних конкурсах, фестивалях і здобувають свої перші перемоги. 

    У 1998 році школа отримала нове чудове приміщення з концертною залою, хоровими та хореографічними класами, студіями образотворчого мистецтва та необхідною кількістю класів для індивідуального навчання. Колектив

dsc03322 школи, батьки та учні щиро вдячні міському голові Удовиченку В.П. та трудовому колективу ЧАЕС за цей чудовий подарунок. 

     Сьогодні ДШМ м.Славутича - це сучасний естетично-виховний мистецький навчальний заклад, в якому навчається майже 700 учнів і працюють 60 викладачів. 

     У школі працюють 21 дитячий творчий колектив, з яких два мають почесне звання «зразковий». 

     Щорічно учні та колективи ДШМ беруть участь у багатьох фестивалях та конкурсах: київському обласному конкурсі «Дебют» та київських регіональних конкурсах, чернігівських обласних конкурсах та Міжнародних фестивалях і конкурсах, де нагород¬жуються дипломами лау¬реатів та дипломантів.     

dsc03321

За ці роки школу за¬кінчило понад 1100 ви¬пускників різних спеці¬альностей, а 86 учнів продовжили навчання в вищих мистецьких навчальних закладах України.

     «Школа мистецтв Славутича - то є невичерпне джерельце дитячої творчості, таланту і натхнення. 

   
  Саме тут формується особистість, майбутня еліта України в найріз- нобічніших сферах життєдіяльності.

      Без сумніву і заслужено, Школа є справжньою визитівкою міста Білого ангела», -так про ДШМ сказав міський голова м.Славутича В.П. Удовиченко.

    Виступ солістів та колективів ДШМ м.Славутича в концерті Київської дитячої філармонії є яскравим підтвердженням високої професійної майстерності її викладачів та учнів.

Палац дитячої творчості - це радість і творча лабораторія юних славутичан 

     Понад 750 вихованців Палацу віком від 6 до 18 років мають можливість обрати особистий освітній маршрут майже з 30 напрямків навчально-виховної роботи, які сьогодні пропонує Палац юним славутчанам. І це не тільки звичні для всіх види художньої творчості, а й нові і дуже привабливі для дітей напрямки: журналістика, телебачення, туризм, автомоделізм, школа здорового способу життя тощо.

     Художньо-естетичний напрямок роботи представлений гуртками образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, а також хореографічними, музично-театральними та вокальними студіями. Основне завдання даного напрямку діяльності - навчити дітей не тільки бачити у житті дивовижні явища, але й відчувати їх яскраву художню і емоційну виразність, вміти відтворювати враження від побаченого у своїх роботах.

     Науково-технічний напрямок допомагає дітям розвинути творчі здібності, розширити свій світогляд, поглибити професійні інтереси і знання в технічному аспекті пізнання навколишнього - це гуртки фотоаматорів "МІАС" та авіалюбителів "Авіамоделізм" під керівництвом досвідчених педагогів.

   dsc05320  Керівники гуртків гуманітарного напрямку допоможуть дітям розвивати асоціативно-образне мислення, сформують такі ознаки художньої культури, як вміння творити прекрасне у повсякденному житті, передавати словом та емоціями внутрішні переживання, формують особистість. 

       Спортивна секція пішохідного та гірського туризму "Екстремаль" відома далеко за межами не тільки нашого міста, а й Київської області. Робота даної секції спрямована на залучення дітей до активної діяльності, підготовки спортсменів- туристів, які б мали достатні знання, вміння та навички для участі в організації, підготовці та проведенні пішохідних і гірських походів І-ІІІ ступенів складності.

      Традиційно в Палаці проходить загальноміський фестиваль дитячої творчості "Таланти твої, Славутиче".

ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ СУЧАСНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕРВІС

Бібліотечно-інформаційний центр для дітей та юнацтва

     Цей Центр у Славутичі знають і дорослі і діти. 

    Немало відвідувачів за роки його діяльності стали друзями книги, знайшли тут увагу бібліотекарів, радість спілкування і для багатьох юних мешканців міста він став затишною домівкою.

     На допомогу загальноосвітньому процесу користувачам пропонується більше 22 тисяч примірників книжкового фонду, щорічних надходжень понад 60 назв газет і журналів. Фонд недрукованих видань нараховує понад 50 відео- і аудіо- матеріалів, 40 компакт-дисків різноманітного змісту і тематики: довідкові та енциклопедичні видання, навчальні посібники з предметів шкільної програми, збірки рефератів, художніх творів, розвиваючі та інтелектуальні ігри. Для відвідувачів є можливість користуватися та отримувати необхідну інформацію через глобальну мережу Інтернет.

 img_0991      На сьогодні послугами бібліотечного центру користуються близько 4100 мешканців міста. Серед них діти віком від 7 до 17 років, діти з обмеженими можливостями, молоді мами і тата, педагоги, студенти, люди пенсійного віку, всі, кого задовольняє зміст фонду і якість бібліотечного обслуговування.

       Для читачів відкриті абонементи книговидачі, бібліографічно-інформаційний відділ, читальна зала, центр розвитку інтелектуальних і творчих здібностей дітей та підлітків.

     Бібліотечний-інформаційний центр для дітей та юнацтва Славутича - це не тільки своєрідний інформаційний центр розвитку інтелектуальних і творчих здібностей дітей, підлітків, а й центр спілкування, дозвілля і релаксації. Зручні меблі, комп'ютери, множильна техніка, відео- і аудіоапаратура, художнє оформлення приміщень - створюють комфортне інформаційно - пізнавальне середовище, неповторний колорит і своєрідний затишок усім відвідувачам.

Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр 

   img_7360  Сьогодні це справжній культурно-просвітницький та інформаційний центр територіальної громади Славутича. Конференції, семінари, форуми, дискусійні «круглі столи» та інші заходи загальноміського масштабу, постійні зустрічі з посадовими особами міської влади, активістами громадських організацій, доступ до сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій, заходи бібліотечного спрямування, різномаїття дозвіллєвих клубів, мистецькі виставки - все це працює для задоволення освітніх та культурних потреб жителів міста.

     Головне своє завдання - забезпечення вільного, необмеженого доступу до інформації та збереження її джерел-фахівці Центру реалізують через формування сучасної моделі «бібліотеки-медіатеки». Тобто, організації обслуговування своїх користувачів на основі єдиного фонду Центру, який включає в себе різні види документів (від друкованих до електронних та мультимедійних).    

hpim1437

   Один із проектів, який успішно запроваджено бібліотечним Центром, став проект "Електронної бібліотеки". Головним у роботі цього проекту стало надання безкоштовного доступу до Інтернет - ресурсів для студентської та учнівської молоді, лідерів молодіжних організацій, учителів, лікарів, представників засобів масової інформації та інших, а також навчання практичних навичок швидкого пошуку необхідної інформації в мережі Інтернет, створення власних веб-ресурсів. Разом з тим користувачі Центру отримали доступ до електронних інформаційних ресурсів бібліотек України, мають можливість попрацювати з різними базами даних, електронними каталогами, скористатись послугами міжбібліотечного абонементу.

     З метою розширення технічних можливостей у сфері інформаційно- комунікативних технологій у читальній залі Загальноміського бібліотечно- інформаційного центру, за підтримки міської влади, встановлена електронна інтерактивна дошка. Її програмне забезпечення дало можливість працювати з текстами та об'єктами, аудіо- та відеозаписами, перетворювати текст, зберігати інформацію, що дозволило запровадити нові форми візуалізації під час проведення семінарів, практикумів, тренінгів, різних громадських зібрань.

img_6856   Прагнучи наблизити і зробити більш доступною друковану та електронну інформацію своїх фондів, забезпечити інформаційну підтримку загальноміських громадських і освітніх програм бібліотечний Центр активно займається видавничо-бібліографічною діяльністю, постійно розширюючи тематику своїх видань. Щорічно друкуючи більше 20 назв бібліографічних покажчиків, інформаційних довідників, буклетів, календарів-закладок, загальним тиражем близько 500 примірників.    

dsc04002

  Значна увага в Центрі приділена культурно-масовій та просвітницькій роботі, що включає зустрічі з цікавими людьми, «круглі столи», диспути, літературні вітальні, мистецькі години, літературно-музичні композиції з нагоди пам'ятних дат, книжково-ілюстровані виставки, тематичні полички, інформаційні викладки літератури. Протягом року виставкова зала Центру постійно запрошує всіх бажаючих ознайомитися з творчістю талановитих митців Славутича, Чернігова. Прекрасні роботи художників, фотографів, майстрів художньої вишивки, творчі доробки вихованців дитячої студії образотворчого мистецтва «АКВА», Дитячої школи мистецтв завжди привертають увагу всіх, хто відвідує бібліотечний центр. 


  Навчально-технологічний центр НР-ОРТ 

   58c3fc776d  Три класи навчально-технологічного центру НР-ОРТ оснащені найсучаснішим комп'ютерним і мультимедійним обладнанням. Основне його завдання надати можливість славутичанам опанувати сучасні комп'ютерні технології. 

     Учні середніх шкіл міста вивчають інформатику на уроках в рамках шкільної програми. Студенти Славутицьких філіалів ВНЗ проходять курси лекцій і практичних занять з програмування, комп'ютерної графіки, мережевих технологій, баз даних тощо. Працівники освіти та культури підвищують свою кваліфікацію на спеціальних семінарах. Для усіх жителів міста працює "Електронна бібліотека", в якій можна отримати доступ до ресурсів Всесвітньої мережі Інтернет.

     Для тих, хто хоче удосконалити свої знання і отримати практичні навики при роботі з програмним забезпеченням, у Центрі проводяться курси з комп'ютерної анімації, комп'ютерного моделювання і дизайну, web-технологій і т.д. У 2008 році понад 1100 чоловік пройшло навчання в Центрі.

Соціально-психологічний центр     

spcentr

 Цей соціальний заклад діє в Славутичі з 1994 року. З моменту його створення установа виконує функції міської соціально-психологічної служби, надаючи психологічну, соціальну та інформаційну допомогу жителям міста та регіону.

p2246145     Найкращими ліками від депресій, стресів і комплексів є спілкування з фахівцями Центру. Вони відмінно володіють системою принципів та способів психологічної допомоги не лише у психотерапії та консультуванні, а й у психологічному супроводі будь-якої людини аж до досягнення нею гармонії у стосунках з навколишнім світом.

     Основними видами діяльності організації є індивідуальні консультації, сімейна та групова психотерапія, тренінги, соціологічні дослідження, лекційно-семінарські заняття, інформування населення.

    Крім традиційних психологічних консультацій, спеціалісти соціально- психологічного центру намагаються урізноманітнювати роботу з дітьми та підлітками. Центр має прекрасний ігровий зал, де саме і займаються з дітками, користуючись методиками психо-терапевтичних ігор. Для підлітків створено клуби підлітків-волонтерів "Вікторія" та "Слон". Подобається учням початкових класів інтелектуально-розважальна програма "Містограй". Серед впроваджених проектів "Мала академія наук" - заняття зі старшокласниками з психології, "Гімназія вихідного дня" - різнобічний розвиток особистості та підготовка до самостійного дорослого життя.

Кіноконцертний комплекс

    47313408 Двері Кіноконцертного комплексу завжди гостинно відкриті для славутичан різного віку. Велика зала на 480 місць, фойє з виставковими стендами, культурний центр з танцювальним майданчиком на 130 місць та затишне кафе-бар "Манхетен", музичне оформлення, продумані сценарії святкових заходів - все створює приємну атмосферу та сервісне обслуговування його відвідувачів.

     Це комунальне підприємство пропонує різноманітні цікаві заходи для дітей та юнацтва:

  • новорічні та різдвяні розважально-ігрові прог-рами;
  • новорічні вистави для всіх вікових категорій;
  •  відкриття Центральної новорічної ялинки;
  • адресні вітання Діда Мороза та Снігуроньки;
  •  ігрові програми до загальноміських свят (Масляна, День міста та ін.);
  • дні народження у «Манхетені»;
  • розважально-ігрові програми для дітей з особ¬ливими потребами;
  • концертні програми творчих дитячих колек¬тивів та окремих виконавців;
  • авторські програми та концерти;
  •  конкурси малюнку на асфальті;
  •  урочисте вручення атестатів та випускні вечори;
  • виставки робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтв;
  • театральні та циркові вистави у Великій залі;
  • демонстрація художніх та мультиплікаційних фільмів;
  • молодіжні дискотеки та вечори відпочинку;
  • загальноміський конкурс естрадних виконавців «Яскравіше зірок»;
  • тематичні та святкові заходи на замовлення;
  • до Ваших послуг студія звукозапису (запис фонограм, аранжування...).

Студія образотворчого мистецтва "Аква"

  dsc04319   Студія, заснована в 1998 році її незмінним керівником Марією Дмитрівною Тетеріною, - є початковою ланкою спеціальної мистецької освіти і належить до системи позашкільної освіти. За ці роки в ній навчалося понад 400 дітей віком від 5 до 17 років.

     Це унікальний заклад, де юні славутичани вчаться малювати, ліпити, створювати композиції в техніці пап'є-маше, колажі із застосуванням природних і декоративних матеріалів: паперу, глини, моделіну, холодного батику, кольорового скла, вишивки, бісеру і солоного тіста, опановують навички виконання робіт в різноманітних техніках художнього та прикладного мистецтва.

     Головне, що прививають своїм вихованцям керівники студії, - це вміння бачити багатогранність світу, в якому вони живуть, різноманітність і дивовижність навколишнього середовища та вміння відчувати його яскраву художню, емоційну виразність і навчитись відтворювати бачення світу, свої мрії, фантазії.

dsc04044    Успішність цих зусиль підтверджена багатьма щорічними звітними експозиціями студійців у виставкових залах міста. Роботи учнів студії можна було бачити не тільки на міських конкурсах, зокрема: «Таланти твої, Славутиче!», «Не сміти, а створи!», «Ми за мир!», «Світ проти наркотиків, паління і насильства», а також і на обласних конкурсах, Всеукраїнських виставках: «Податки очима дітей», «Атомна енергетика очима дітей» (м.Київ), педагогічний фестиваль «Орфей» (м.Бєлгород-Днєстровськ), виставка ляльок (м.Київ), Міжнародному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Я рисую свой мир и дарю его вам!», Міжнародній програмі Національної молодіжної педагогічної ради України, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту «Моя Батьківщина: Україна очима дітей» - виставці дитячої творчості в штаб-квартирі Ради Європи м. Страсбург (Франція), виставці-презентації «Народження і розвиток дитини» в рамках проведення Міжнародного Батьківського форуму (м. Київ).

 Фотоальбом робіт студії "Аква"

     Славутицька дитяча студія образотворчого мистецтва «АКВА» - це унікальний заклад культури і освіти, де панує особливий дух краси, творчості та успішності. Поза всяким сумнівом: ці вихованці прийдуть у доросле життя, сповнені бажання нести у світ тільки красиве, добре, вічне.

Світлячки Славутича

     Наймолодша загальноміська дитяча громадська організація міста "Світлячки Славутича" об'єднує в своїх рядах 1600 учнів молодших класів. В їх програмі - вивчення традицій та історії України, виховання почуття любові, поваги до своєї країни, міста, родини. На урочистостях з нагоди посвячення нових членів організації кожному вручається прапорець і значок - символ "Світлячків Славутича".

Молодіжна рада   

   З 2002 року в місті працює Молодіжна рада «Майбутнє Славутича» як окрема громадська сила, здатна на певну відповідальність, виконання обов'язків і реалізацію прав щодо розв'язання проблем молодіжного середовища. Це виборчий орган учнівського самоврядування (36 депутатів), який представляє інтереси учнівської громади, налагоджує зв'язок з органами місцевого самоврядування, бере участь у плануванні організації життя молоді міста. За прийнятими змінами до регламенту роботи 111111Славутицької міської ради двічі на рік (червень-грудень) відбуваються спільні засідання сесії двох рад. Голова Молодіжної ради є членом виконавчого комітету з дорадчим голосом.

     У 2008 році ця громадська організація започаткувала своє видання - "Молодіжний кур'єр". Це, перш за все, можливість заявити про свою громадську позицію, гідно показати себе, свою діяльність, команду, учнівський колектив, місто. Це можливість познайомитися з цікавими людьми, знайти нових друзів і нові творчі ідеї.

     При молодіжній раді діє Євроклуб «Молодь Славутича - євровибір», основною метою діяльності якого є зближення інтересів молоді на шляху інтеграції України до європейської спільноти та прагнення українського суспільства досягти високих європейських стандартів якості життя.

 

 


Славутич - спортивне місто

     Місто має багату мережу фізкультурно-оздоровчих закладів, яка складається з міського стадіону "Каскад", спортивного комплексу "Олімпієць", п'яти фізкультурно-оздоровчих комплексів, площею 3600 кв.м., басейнів "Лазурний" та "Дельфін", трьох стрілецьких тирів, 20 спортивних залів, 23 спортивних майданчиків, шести тенісних кортів, кінноспортивної бази, яхт-клубу "Білі крила", шахово-шашкового клубу "Прометей".

  dsc05035   За 20 років розвитку спортивної інфраструктури м. Славутича тренерським складом та інструкторами зі спорту підготовлено:

  • майстер ФІДЕ -1чол.
  • майстрів спорту Міжнародного класу - 9 чол.(з видів спорту: боротьба самбо, дзюдо, спортивні танці, жіночий бокс, пауерліфтінгу, шахова композиція, естетична гімнастика)
  • майстрів спорту України - 65 чол.
  • кандидатів у майстри спорту України - 146 чол.
  • спортсменів першого розряду - 285 чол.

      Мешканці міста можуть обрати за своїм бажанням будь-який вид активної діяльності із вказаних видів послуг. Ще в місті є стежка «Здоров'я», протяжністю 1500 м. ( розташована вздовж округової траси Талліннського кварталу), чудовий ліс із безліччю стежок та міський стадіон «Каскад», де можна безкоштовно з великою користю для свого здоров'я займатися найдоступнішим способом оздоровлення - оздоровчим бігом.

Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа

 dsc05018    Це дієва система підготовки спортивного резерву і виховання. Навчається 645 дітей. Працює тренерсько-викладацький склад у кількості 27 чоловік. У школі функціонують секції: бокс, баскетбол, боротьба самбо, важка атлетика, волейбол, гімнастика художня, дзюдо, легка атлетика, плавання, пауєрліфтінг, стрибки на батуті, футбол, футзал (жінки) та кіокушин-кай карате. Навчально-тренувальний процес у спортивній школі здійснює висококваліфікований тренерський склад (29 тренерів-викладачів, з них штатних 22), який має вищу фізкультурну освіту, з них мають звання майстрів спорту СРСР та України - 9 чол., звання заслужений тренер України - 4 чол., ( Клімантов Ю.О., Копилов О.Г., Глущенко І.М., Кузьмін К.П., В.К.)

  1271618702   Молоде місто має і шанує свої спортивні традиції. Під керівництвом міського комітету з фізичної культури і спорту Славутицького міськвиконкому щорічно проводяться Міжнародні та Всеукраїнські турніри з 16 видів спорту, приурочені пам'яті "Героїв Чорнобиля».

     Збірні команди міста Славутича з різних видів спорту щорічно беруть участь у обласних та республіканських спортивних спартакіадах, де успішно виступають у своїх вікових групах.

      Починаючи з 1995 року, в м. Славутичі на спортивних базах були проведені спортивні заходи різних рівнів - Чемпіонат Європи зі спортивних танців (2000р.), чемпіонати та Кубки України - з боротьби самбо, шахів, тенісу, велоспорту, важкої атлетики, міні-футболу, спортивних танців, стрибків на батуті, футболу, футзалу (жінки).

      У 1995 році за вагомий внесок у розвиток галузі фізичної культури та спорту вУкраїні Президент Олімпійського комітету Україні В.Борзов вручив меру м. Славутича В.Удовиченку почесний знак Міжнародного Олімпійського комітету «Екологія, Спорт, Олімпізм».

Традиційні спортивно-масові заходи в м.Славутичі

  • Змагання з різних видів спорту, приурочених пам'яті "Героїв Чорнобиля" (міські, Всеукраїнські, міжнародні)-березень, квітень, травень.
  • Міська Спартакіада серед колективів фізкультури, підприємств, установ та організацій міста (волейбол, баскетбол, н/теніс, футбол, плавання, легка атлетика) - протягом року
  • Кубок України з художньої гімнастики.
  • Міська Спартакіада школярів - протягом року.
  • Міські змагання серед дітей дошкільних закладів "Перші кроки" - квітень.
  • Міські змагання з видів спорту до Дня міста Славутича - травень-червень.
  • Легкоатлетичний пробіг, присвячений першим будівельникам міста Славутича, с.Якір - м.Славутич -13 км. - в День міста.
  • Олімпійський День бігу - червень.
  • Міські змагання з легкої атлетики. Годинний біг по стадіону - жовтень.
  • Міські змагання з видів спорту в рамках фестивалю "Золота осінь Славутича" - вересень-жовтень.
  • Відкритий Всеукраїнський турнір з боксу пам'яті Г.Р.Кіма-жовтень.
  • Змагання з видів спорту, присвячених Дню енергетика України - грудень.

Краєзнавчий музей Чорнобильської АЕС та м. Славутича 

 7a060da9f14b7dcc346fc8a57fecaff3    Яскравим прикладом вшанування головного багатства Славутича - людей, стало створення в місті краєзнавчого музею. У ньому надзвичайно широкий часовий і географічний діапазон музейного зібрання - це оригінальні документи, фотографії, спогади славної і водночас трагічної історії Чорнобильської АЕС, перетворення станції в екологічно безпечну систему та документальні факти з історії нашого міста від його народження до сьогодення. Речі, які тут містяться, є унікальними і раритетними. 

       Експозиційна зала «Чорнобильської АЕС: події, факти, документи». Безумовний інтерес у відвідувачів викликає макет промислового майданчика станції з об'єктом «Укриття», фотохроніка будівництва атомного первістка України, стенди про ліквідацію наслідків аварії, про пожежних та працівників станції, які робили все, щоб мінімізувати наслідки смертоносного сліду найбільшої і найстрашнішої з техногенних катастроф, а також матеріали щодо реалізації міжнародних проектів та технічне вирішення побудови безпечного конфайнменту над «Об'єктом «Укриття».      

pic_02091

«Будівництво міста Славутича». Музейний зал представляє, крім офіційних урядових документів, ще й ескізи художніх та архітектурних рішень, авторські проекти забудови кварталів і рекреаційних зон відпочинку, за які група архітекторів на чолі з Федором Боровиком отримала Державну премію України. Цікавим для відвідувачів є макет міста Славутича (12 м2), виконаний Київським науково-дослідним проектним інститутом. 

     «Славутич - наш дім». Експозиційний зал в документах, фотографіях, речових предметах представляє всі аспекти розвитку міста, якому 21 рік. Як для історії - зовсім мало, а для життєдіяльності міста це роки випробовувань і водночас великих перемог та здобутків. Зал представляє, як на практиці славутицька міська громада через пошук інноваційних підходів до розвитку міста реалізує ідею «Славутич - наш дім! Зробимо його найкращим, найчистішим, найзатишнішим!». 

     «Етнографічна світлиця». Музейна екпозиція цього залу - це духовна пам'ять нашої історії, відображена у речах побуту, світлинах, одязі, знаряддях праці початку XX століття. Серед унікальних експонатів - старовинні українські рушники, вишиті майстринями сіл Чернігівського і Ріпкінського районів, які вражають багатством візерунків та технік виконання. Змістовним доповненням до представленої експозиції стали, зібрані працівниками музею, матеріали про традиції, звичаї, обряди Чернігівщини, пісні, колядки, щедрівки, рецепти їжі. Це все те, що постійно нагадує нам, звідки ми і чийого роду. 

 

Go to top