Жінки - корифеї української сцени

01
червня
2011

"Мельпомена української сцени"

Заньковецька Марія Костянтинівна (3.08.1854 - 4.10.1934). Велика українська актриса, першою в Україні удостоєна звання народної артистки республіки (1922).

 

 Народилася у старій дворянській сім'ї в с.Заньках тепер Ніжинського району Чернігівської області. Освіту одержала в приватному пансіонаті в Чернігові. З юних років виступала в аматорських виставах і концертах. Замість вступу у консерваторію дружина артилерійського офіцера Хлистова, Марія Костянтинівна, переїхала у Бендери (Бесарабія), куди було переведено на службу її чоловіка. 

01
червня
2011

"Зірка на ім'я Соломія Крушельницька"

Соломія Крушельницька (23.09.1872р. - 16.10.1952р). Неперевершена Аїда, ідеальна Ельза, найпривабливіша Батерфляй, єдина у світі Джоконда, “оперна Дузе”, символ досконалості й неперевершеності.

    Її незрівнянної краси лірико-драматичне сопрано – справді унікальне явище в оперному мистецтві кінця ХІХ – перших десятиліть ХХ ст. Видатний італійський музикознавець Рінальдо Кортопассі визначив їй високе місце поруч з мужчинами, котрі в той час панували на оперній сцені – Карузо, Шаляпіним, Тітта Руфо, Баттістіні.

01
червня
2011

"Український соловейко О. Петрусенко"

Оксана Андріївна Петрусенко (5(17).II.1900 - 15.VII.1940). Найвидатніша представниця української вокальної школи (лірико-драматичне сопрано), народна артистка УРСР (1939).

Справжнє ім'я – Ксенія Андріївна Бородавкіна. Петрусенко – псевдонім, взятий на честь першого чоловіка, диригента і композитора Петра (Петруся) Бойченка. Дитячі і юнацькі роки провела в Севастополі, де брала уроки співу у старенького вчителя-українця, потім співала в аматорському українському хорі, яким керував Георгій Йосипович Загало, і де 1918 р. вона вступила до пересувної української трупи Глазуненка.

Go to top