06
березня
2014

...напередодні 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка

«…І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій…».

...напередодні 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка

Інколи так прикро, так стає боляче на душі, особливо тоді, коли все більше і більше доходять до свідомості пророчі слова Т.Г.Шевченка. Слова Великої Людини – не тільки тієї епохи, а сьогодення, українця за покликанням долі, дійсно пророка Великої нашої країни – України.

«…І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій…».

Обовязково, Тарасе, ніколи не забудемо тебе пом'янути щирим, душевним словом в день твого 200-річчя. Пом'янемо у великій, єдиній, соборній, вольній сім'ї, поки що, ще не в сталій, нестабільній, може трохи кволій країні, такій, що не позбулася усіх хвороб, але з чітким безмежним усвідомленням того, що Україна є і Україна буде!

І саме в ці буремні дні, коли країну роздирають внутрішні протиріччя, з'являються зовнішні, зовсім неочікувані чинники, ми відповідаємо на корінне питання: «Хто ти є в цьому світі, що для тебе Держава, ким для тебе є ненька-Україна»?

Переконаний, що в цей тяжкий час можуть розпочатися реальні реформи у всіх сферах життєдіяльності, які конче потрібні Україні для досягнення одних з найвищих в Європі стандартів життя українського народу, з рівними можливостями для кожного, хто живе і на Сході, і на Заході, і на Півночі, Півдні і, звісно, в Криму- усіх тих, хто пов'язав свою долю з Україною. У теперішній час, як ніколи, треба відчути, зрозуміти, що всі ми прийшли в цей дивний світ протиріч такими різними, і це природно, але можемо бути водночас і єдиними, коли мова йде про загальнолюдські цінності, людське життя, людські відносини, добробут, просто про людське щастя, як не банально це звучить.

Ми зобов'язані прислухатись у цю нелегку годину до Великого Кобзаря, його звернення до нас через два століття про пошук головної істини об'єднання, заради і навколо України. Безперечно, об'єднання може здійснитись не навколо гасел і правильних слів, не навколо неприязні, чвар і зла, а навпаки, навколо реальних дій, поваги одне до одного, толерантного відношення до думки, позиції іншого, навіть тоді, коли вони не збігаються з твоїми. Саме навколо Української Державності, заради достойного, добротного, заможного життя українського народу, наших прийдешніх поколінь ми просто зобов¢язані порозумітись і об¢єднатись!

Слава Україні!

Міський голова Славутича, президент ВГО «Клуб мерів», член Конгресу місцевих та регіональних влад Європи, д.е.н., професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки В.П.Удовиченко

Теги Шевченко

Go to top