Календар подій

День незалежності Естонської Республіки

 День Незалежності Естонії — національне свято Естонії, яке щорічно відзначається 24 лютого на честь проголошення в Таллінні у 1918 році «Маніфесту до всіх народів Естонії». День Незалежності визнається найважливішим державним святом.

 24 лютого, в день, коли в 1918 році була формально заснована Естонська Республіка. Незалежність республіки була проголошена Комітетом Порятунку. З таким результатом для естонців завершилася перша світова війна.

 Але незалежний статус держави був порушений в 1940 році, коли країну окупував Радянський Союз за умовами секретного протоколу, який доповнив германо-радянський пакт про ненапад. Анексію Естонії Радянським Союзом визнало неправомірним все демократичне міжнародне співтовариство. Проти дій СРСР висловлювалися представники США, Великобританії, Франції та інших держав. Естонці так і не прийняли насаджувану радянською пропагандою культуру, тому в 1980-х роках почали святкувати день незалежності, не приховуючи свого бажання відновити колишній статус держави.

 16 листопада 1988 було зроблено рішучий крок до незалежності. В цей день була підписана Декларація суверенітету Естонії. Офіційно незалежність держави була визнана 20 серпня 1991 року. Народний фронт Естонії на Площі Свободи скликав мітинг, який поставив вимогу відновити незалежність Естонії. Цього ж дня, пізно ввечері — о 23:02, Верховна рада Естонії спільно з керівництвом Конгресу Естонії ухвалила рішення «Про незалежність Естонської держави та утворення Конституційної асамблеї», тим самим проголосивши відновлення незалежності Естонії.

 Зараз у Дня незалежності Естонії є ще один сенс: 24 лютого естонський народ згадує людей, чиїми зусиллями була досягнута свобода держави. Цього дня зазвичай відбуваються військові паради, урочисті концерти та дипломатичні прийоми.

Go to top