Календар подій

110 років від дня народження Мейндерта Де Йонга (1906—1991), американського письменника-казкаря

  Мейндерт Де Йонг — американський дитячий письменник голландського походження.

 Де Йонг народився в Нідерландах. В 1914 році його батьки емігрували в США і поселилися в штаті Мічіган. Де Йонг вчився в приватних коледжах, а згодом вступив до Чікагського університету, але його не закінчив. Писати почав ще під час навчання в коледжі.

 В 30 – ті роки роки великої депресії М. Де Йонг змінив багато профессій — працюв каменярем, був церковним сторожем, могильником, викладав в невеликому коледжі в штаті Айова. На пропозицію дитячого бібліотекаря Де Йонг почав писати книги для дітей.

 В 1938 році з`явилося оповідання «Великий гусь і маленька біла уточка» (англ. The Big Goose and the Little White Duck). Під час Другої світової війни Де Йонг служив у військово-повітряних силах США і деякий час його частина була розквартирована в Китаї.

 Після війни Де Йонг відновив свою літературну діяльність, написавши в цілому 27 книг, в семи із яких, події відбуваються в в Нідерландах. Шість книг Де Йонга були проілюстровані М.Сендаком. Книги Де Йонга користувались великою популярністю в 1950- ті роки, але в 1970-ті все частіше піддавались критиці за сентиментальність.

 В 1970-х роках Де Йонг припинив свою літературну діяльність.

 М. Де Йонг на протязі декількох років жив в Мексиці, після чого, повернувся до США і прожив останні роки життя в штаті Мічіган.

Нагороди:

  • В 1954 роціромани «Шадрах» і «Сенді, спіши додому» були нагороджені  медаллю Джона Ньюбері.
  • В 1955 році оповідання  «Колесо над школою» було нагороджене  медаллю Джона Ньюбері, в 1957 році — Німецькою премією за дитячу літературу,  а в 1963 році  було номіноване на американську премію Lewis Carroll Shelf Award.
  • В 1956  році  роман «Дом шестидесяти отцов»  отримав премію Жозетти Франк, а також був нагороджений  медаллю Джона Ньюбері (1957).
  • В 1962 році  Де Йонг був  удостоєний  Преміїімені ГХ. Андерсена за вклад в дитячу  літературу. Він став першим американським письменником,  відзначенимцією  премією.
  • В 1969  році оповідання  «Подорожз М`ятноївулиці» виграло першу Національну книжкову премію в категорії «дитяча література».

 

Go to top