Календар подій

80 років від дня народження Вірджинії Хемілтон (1936—2002), американського прозаїка

 Вірджинія Естер Хемільтон (Гамільтон) - американська письменниця і поетесса, відома дитяча письменниця і громадський діяч, володарка декільох престижних премій в галузі літератури, в тому числі - Міжнародної Золотої Медалі ім. Г.Х.Андерсена (1992р.), автор 41 книги.

 Вірджинія Хемільтон - народилася в місті Йєллоу Спрінгс, штат Огайо, куди в свій час із Вірджінії перебралися дідусь і бабуся, рятуючись від рабства. Майбутня письменниця отримала своє ім`я на честь рідного штату дідуся. Батько Віржінії був музикантом, а мати – домогосподаркою. Вона була молодшою п’ятою дитиною в сім`ї, де дуже шанувалoся читання книг, усна творчість та написання музики.

 Вірджінія навчалася в коледжі, а потім в Університеті штату Огайо.

 Першою книгою Хемільтон був роман «Зили», опублікований в 1967 році. Після цього вона опублікувала ще понад 30 книг для юних читачів – романи, біографічні нариси, збірники народних казок. Хемільтон також була відома як лектор і викладач, її статті друкувалися в багатьох періодичних виданнях.

 В усіх своїх творах Вірджинія Хемільтон відтворює атмосферу минулого, зачіпаючи при цьому вічні теми. Зокрема, це яскраво видно в книзі «М.С. Хиггинс Великий». Для цього твору характерна складна символіка, яка об’єднує в єдине ціле минуле, сьогодення і майбутнє; книга слугує чудовим прикладом сміливих авторських експериментів в області оповіді. Книга була переведена на багато мов і представляє собою один з кращих зразів дитячої літератури США. Серед інших видатних творінь Вірджинії Хемільтон, наобхідно згадати такі, як «Планета юного Брауна» і «Волшебные приключения прелестной жемчужины».

 Популярна книга «Тихо шепчет братец тростник» була в свій час удостоєна премії. В ній автор створює своєрідну і захоплюючу атмосферу містики. Разом з тим, це реалістична історія перетворення розумної і чутливої дівчинки; від самоти і проблем — до прощення і довіри.

 В 1985 році вийшла друком перша антологія афро-американсьих народних казок «Люди умели летать», спеціально підібраних для дитячої аудиторії. Далі був збірник «В начале всего», до нього ввійшли легенди різних народів про створення світу.

 Читання книг Вірджинії Хемільтон подібне подорожі по лабіринту, де читач збирає все нові і нові враження, а в самому кінці відкриває, що вони складаються в одне ціле. Автор представляє галерею персонажів, кожний із яких займає своє місце химерній мозаїці. Хемільтон притримується афро-американських лінгвістичних і оповідних традицій при змалюванні сильних почуттів, таких як смуток і кохання, але не впадає при цьому в зайву сентиментальність.

 Твори Вірджинії Хемільтон характеризуються складністю побудови і складними взаємовідносинами персонажів, які визначаються особливостями їх внутрішнього світу. Головні герої книг письменниці – чорношкірі люди. В її книгах завжди ясно відчувається вплив африканської спадщини – історії, звичаїв, фольклору. Це особливо помітно в творах, присвячених юним афроамериканцям, які намагаються осмислити своє історичне коріння. Для творів Хемільтон не характерний глибокий психологізм – вона заглиблюється в психологію рівно настільки, наскільки необхідно, вважаючи за краще дати можливість читачеві знайти відповіді на порушені запитання самостійно.

 На протязі своєї письменницької кар’єри Вірджинія Хемільтон неодноразово була удостоєна нагород і премій, в тому числі— Премії Едгара По, Coretta Scott King Award, Boston Globe-Horn Book Award, Laura Ingalls Wilder Medal, National Book Award for Young People’s Literature, і премії Г. Х. Андерсена.

 Щорічно, з 1984 року, в Kent State University в штаті Огайо проходить конференція Вірджиніії Хемільтон по мультикультурній літературі для молоді.  

Go to top