Календар подій

Всесвітній день сну

 Уперше Всесвітній день сну (World Sleep Day) був проведений 14 березня 2008 року і з тих пір проводиться щорічно третьої п'ятниці березня, в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по проблемам сну і здоров'я, адже за статистикою від безсоння страждає понад 10% населення індустріально розвинених країн, а в кожного другого дорослого жителя землі відмічається один або декілька симптомів розладу сну.

 Сон — особлива форма існування організму, не менш складна, ніж денне неспання. Під час правильного протікання сну організм відновлює сили, витрачені на денну активність, «приводить себе в порядок». Саме тому здорова людина прокидається з відчуттям свіжості і припливу сил.

 У Всесвітній день сну активізується соціальна реклама, влаштовуються конференції та симпозіуми, присвячені проблемам сну і впливу розладів, пов'язаних з його порушенням, на здоров'я людини і суспільство в цілому. Збалансоване харчування, правильна організація режиму дня, достатній час для сну — необхідні умови для збереження фізичного та психічного здоров'я на довгі роки.

 У середньому, кожна людина проводить уві сні третину свого життя. Під час сну у нас спостерігається мінімальний рівень мозкової активності і знижені реакції.

 Доведено, що тривалі періоди «недосипу» негативно позначаються на якості життя: пропадає відчуття гумору, з'являється дратівливість, замкнутість, зацикленість на одних і тих же проблемах. Втрата всього лише 4 годин сну знижує реакцію на 45%. Погіршується пам'ять, можливе загострення різних захворювань.

 Медики називають поганий сон підставою до майбутніх інсультів, інфарктів, гіпертонії та інших серйозних захворювань. У той же час, нормальний сон — один з дієвих способів профілактики серцево-судинних і багатьох інших захворювань, ожиріння. Фахівці стверджують, що недосипання не тільки знижує працездатність, а й призводить до нервових розладів. Сон допомагає мозку позбавитися від всього зайвого, «зчищаючи» з нейронних сполук непотрібні білки.

 Для того щоб висипатися, досить слідувати декільком простим правилам. Намагайтеся не накопичувати періоди «недосипу». Не варто приймати перед сном алкоголь і кофеїн продукти — вони негативно впливають на нервову систему. Відомо, що шкодить якості сну і те, якщо ви лягаєте спати голодним або, навпаки, щільно поївши. Після вечері і до сну повинно пройти близько 4-х годин.

 Проте, спати багато не менш шкідливе, ніж недосипати. На думку вчених, ідеальна тривалість сну дорослої людини становить 7-8 годин на добу. Деякі фахівці вважають, що жінкам потрібна додаткова година сну тому, що вони більш емоційні. Дітям для нормальної роботи організму необхідно спати не менше 10 годин на добу. Повноцінний сон може знизити у них прояви синдрому дефіциту уваги та гіперактивності і поліпшити поведінку.

 Нехай цей день і це свято буде ще одним приводом приділити увагу своєму сну, а, значить, і здоров'ю. Приємного, здорового, повноцінного сну!

 Цікаво, що в липні у Фінляндії відмічається популярне свято — День соні

Den Sny (1)
Den Sny (2)
Den Sny (3)

Go to top