Календар подій

День веб-майстра

 4 квітня відзначається День веб-майстра. Чому саме 4-го? Справа в тому, що творці свята вирішили співвіднести дату урочистості з якоюсь пізнаваною інтернет-деталлю. Їх вибір припав на гаряче нелюбиму всіма користувачами віртуальної павутини помилку 404, коли комп'ютер видає на запит конкретного веб-адресою фразу «Сторінка не знайдена». Так народилася дата Дня веб-майстра: 4.04. До того ж ця дата збігається з Міжнародним днем Інтернету.

 Професія веб-майстра досить нова, що з'явилася зовсім недавно, якраз у той час, коли почав розвиватися Інтернет. Хто такий веб-майстер? Веб-майстер це, іншими словами, «керуючий» сайтом, який займається розробкою веб-сайту або корпоративного додатка в Інтернеті.

 Вперше термін «веб-майстер» згаданий в документі «Керівництво за стилем гіпертексту в онлайні» у 1992 році Тімом Бернерс-Лі, «прабатьком» Інтернету. У ті роки, коли загальнодоступний Інтернет тільки починав розвиватися (початок 1990-х років), перші веб-майстри мали цілий ряд різноманітних функцій. Вони брали на себе обов'язки автора і модератора сайту, веб-дизайнера, системного адміністратора, програміста, співробітника технічної підтримки сайту, контент-менеджера (відповідального за смислове наповнення сайту). З часом Інтернет став більш активно розвиватися, з'явилися більш великі сайти, і технології їх розробки удосконалилися. Тоді серед веб-майстрів почалася спеціалізація за різними напрямками. Конкретна назва професії, думається, була придумана Тімом Бернерс-Лі неспроста: треба ж було клієнтам як-то звертатися до фахівців-розробників.

 В даний час ця професія дуже затребувана, тому у її представників є своє власне свято - День веб-майстра, хоч воно не значиться в реєстрі офіційних. На превеликий жаль, при всіх заслугах розробників веб-ресурсів, в тому числі веб-дизайнерів, художників, верстальників та інших фахівців і сама професія ця ніде в світі не значиться в реєстрі офіційних. Як наслідок, вивчитися на веб-майстра в стінах університету чи коледжу нереально - таких програм офіційно не існує.

 Але життя не стоїть на місці. Без Інтернет-сайту сьогодні не обходиться жодна серйозна компанія, підприємство, заклад чи громадська організація. І тому без такого спеціаліста, як веб-майстер, вже не обійтись. Тому сьогоднішнє професійне свято має всі підстави називатися міжнародним.

Вітаємо всіх веб-майстрів з  професійним святом!

Бажаємо благополуччя, гарного настрою і  щирої вдячності від замовників та користувачів ваших інтелектуальних розробок!

Go to top