Календар подій

80 років від дня народження Григорія Григоровича Кияшко (1936), українського прозаїка

 Народився Григорій Григорович Кияшко 19 квітня 1936 року в білоруському селі Мокреці на Гомельщині в сім’ї селянина. Ще до війни з матір’ю переїхав до Києва: батько тоді служив в армії і загинув у серпні 1941.

 По закінченні десятирічки за путівкою комсомолу Григорій Кияшко виїхав на будівництво шахт Донбасу. Працював і вчився, та став згодом відповідальним секретарем «Шахтобудівника» – багатотиражної газети при шахті «Севастянівська». Закінчив у 1967 році Український поліграфічний інститут. Працював завідуючим відділом журналу «Заклик», тривалий час був кореспондентом газети «Літературна Україна» та директором Українського республіканського Будинку літераторів. З 1984 по 2005 заступник відповідального секретаря журналу «Київ». Член Національної спілки письменників України з 1978 року.

 З оповіданнями для дітей Григорій Кияшко почав виступати в журналі «Барвінок» на початку 60-х років. Згодом побачила світ його перша книжка для юного читача – збірки оповідань «Турецькі султани» (1965). Потім вийшли книжки «До козацького схову» (1967), «Жайворони» (1970), «Поштовій фургон» (1978). ). У творчості порушує проблеми сім’ї, виховання дітей, захисту природи. У своїх книгах Григорій Кияшко через неповторний дивосвіт яскравих дитячих та дорослих характерів і вчинків своїх героїв, намагається осмислити вічні загальнолюдські моральні цінності.

Go to top