Календар подій

Міжнародний день секретаря (День професійних адміністративних працівників)

 Міжнародний день секретаря (Formerly Secretaries Day) почали відзначати з 1952 року в США. Професійний день секретарів придумав журналіст з Нью-Йорка Гаррі Клемфусс, який вирішив виділити окреме свято для представників цієї професії в рамках проведення Тижня професійних адміністративних працівників США. Пізніше традиції святкування перебралися через океан.

 Хороший, досвідчений секретар - запорука успіху діяльності будь-якого керівника, адже часто обов'язки офісного службовця простягаються далеко за межі набору документів в текстовому редакторі комп'ютера, складання графіка зустрічей і заходів для начальника та відповідей на телефонні дзвінки, що поступають в приймальню. Залежно від різновиду професії, а їх чимало, секретар, що виконує доручення боса, крім цього по обов'язку служби контактує з іншими співробітниками. Спеціальність, що вимагає від свого власника стресостійкості, уважності і завжди променистої посмішки.

 За даними Міжнародної асоціації професійних адміністративних працівників, в День секретаря у багатьох компаніях світу в честь секретарів влаштовуються святкові обіди, вони звільняються від рутинної роботи, а їх керівники традиційно дарують квіти, цукерки або парфуми в якості подарунків.

 Ініціативу Америки підхопили і представники бізнесу в Європі і навіть завели звичаї, що дозволяють у цей день секретарям здійснювати досить дивні вчинки. У Німеччині, наприклад, секретар в Міжнародний день секретаря може обрізати своєму шефові краватку, а в Англії тільки в цей день начальник може запросити свого секретаря на святковий обід.

 Поступово контингент людей, які відзначають це свято, розширився. У наші дні цей день вважають «своїм» всі офісні працівники: помічники керівників, офіс-менеджери, секретарі-референти, асистенти і спіч-райтери. Тому в колах цих спеціалістів це свято іменується ще простіше: День офісних працівників. Всі ці люди об'єднані однією професією, яка входить в число самих затребуваних у світі.

 Робота секретарем в Україні - сходинка, з якої багато хто починав. Для когось це - початкова сходинка в кар'єрі, для інших - приваблива вакансія для молодого фахівця, для третіх - покликання.

 Доречі, 16 жовтня в багатьох країнах відзначається День Шефа або, як його ще називають, Національний день Боса (National boss's Day) - професійне свято керівників колективів усіх рівнів.

Go to top