Календар подій

Міжнародний день молоді

 12 серпня відзначають Міжнародний день молоді.

 Ідея Міжнародного дня молоді була запропонована в 1991 р. молоддю, яка зібралася в Відні (Австрія) на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН. Форум рекомендував, щоб свято було оголошено спеціально для збору коштів, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями.

 Рiшення пiдтримали учасники 1Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді. Ця конференція відбулася в серпні 1998 року в Лісабоні.

 Згодом рекомендація була підтримана 54 сесією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у резолюції № «A/RES 54/120 I» («Політика та програми, що залучають молодь») 17 грудня 1999 р. Асамблея також рекомендувала проводити пропагандистські заходи в підтримку Міжнародного дня з підвищення інформованості про Всесвітню програму дій, що стосується молоді, прийнятої в 1995 р. (резолюція Генеральної Асамблеї №»A/RES/50/81»). Її реалізація почалася в 1995 році, арозширення її  вiдбулося в 2007. Програма охоплює 15 напрямків: освіта, зайнятість, голод і злидні, охорона здоров'я, навколишнє середовище, зловживання наркотичними засобами, злочинність серед неповнолітніх, організація дозвілля, дівчата і молоді жінки, повноправна і ефективна участь молоді в житті суспільства і в процесі прийняття рішень, глобалізація, інформаційно-комунікаційні технології, ВІЛ/СНІД, збройні конфлікти, питання відносин між поколіннями.

 І вже в 2000 році вперше світова спільнота відзначала свято молодих.

 За класифікацією ООН, вік тих, хто відноситься до молоді, становить від 15 до 24 років. Сьогодні це близько 1,2 мільярда чоловік, тобто 18% світового населення. В Європейському Союзi  у період із 2000 по 2020 рік група людей у віці 15-24 років знизиться до 11 % усього населення. В Українi  молодi люди складають приблизно третину усього населення країни.

 За даними ООН, майже половина з них живе за межею бідності. Міжнародна спільнота всіляко намагається створити умови для розвитку та особистісного становлення представників молоді, які зараз відчувають великі труднощі під час працевлаштування, придбання житла і в інших питаннях соціального характеру. Програма також передбачає впровадження на національному, регіональному та всесвітньому рівнях.

 Міжнародний день молоді щороку має певну  тематику. Темою Мiжнародного дня молодi 2016 року є «Дорога до 2030: знищуючи бiднiсть  та  досягаючи життєздатного споживання  iвиробництва».

 В цей день  молодь буде говорити про досягнення  життєздатного розвитку до 2030 року. Та головнiй  ролi  молодi у викорiненнi бiдностiта   досягнення життєздатного розвитку через життєздатне споживання i  виробництво.

 У всьому світі зростає визнання необхідності вдосконалення молодіжної політики та збільшення інвестицій у виховання молоді.

 Міжнародний день молоді — це спільне свято багатьох країн. Але практично в кожній країні існує і свій день присвячений молоді. В Українiйого вiдзначають  в останню неділю червня.

 Молодість — це час мрійі надій, пошук у свого життєвого шляху, бажання діяти, дивувати світ своїми сміливими ідеями і досягненнями. Проте у будь-якому віці залишайтеся завжди молодими в душі і ніколи не бійтеся починати щось нове!

 Успіхів Вам в усіх справах і починаннях, взаємного кохання, тонкого нюху, здатного вiдчути Справу всього свого життя, кола друзiв, на яких можна не тiльки клiкнути, а й обпертися!

Зi святом!

Go to top