Календар подій

90 років від дня народження Євгена Павловича Леонова (1926 -1994), російського актора

 Євген Павлович Леонов  - один з найвидатніших акторів в історії радянського кінематографу. Також вiн заний як талановитий актор театру.

 Народний артист СРСР (1978), лауреат премії Ленінського комсомолу (1978), Премії Росії братiв Васильєвих (1981), Державної премії СРСР (1976) і Державної премії Росії (1992).

 Народися Євгенiй Леонов  2 вересня 1926 року в Москвi. Закінчив Московську драматичну студію (1947). Працював у театрах Москви -  Московському драматичному театрі ім. К.Станіславського, Театрі ім. В. Маяковського, а з 1968 р. — у Театрі ім. Ленінського комсомолу. 

 На початку творчої дiяльностi,  невеличкий на зріст, приземкуватий Леонов не мав великого попиту і грав епізодичні ролі. У цей перiод у нього було бажання залишити професiю. Кiнематограф  почав вiдкривати  актора Леонова в 1947 роцi.  I знову в епізодах. В 1955 роцi вiн знявся в кримiнальнiй драмi Йосипа Хейфiца «Справа Румянцева» та в пригодницькому фiльмi Олександра Столпера «Дорога».  В цих фiльмах йому були довiренi режисерами складнi  та цiкавi ролi. 

 Зiрковий час Євгена Леонова наступив в 1961 роцi, коли на екрани вийшла комедія Володимира Фетiна «Смугастий рейс». В фiльмi актор талановито зiграв буфетчика Шулейкіна, який видає себе за дресирувальника тигрів. Ця роль принесла актору всенародну славу, в одну мить перетворивши його в одного з кращих комедійних акторiв радянського кiно. Картина мала величезний глядацький успіх, вона заняла в прокатi 1961 року перше місце,  її подивились 32 млн. глядачiв. 

 За Леоновим-актором стереотипно закріпили амплуа комедійного актора. Весь Радянський Союз обожнював Леонова за йогов ролі в кіно. Колоритних персонажів актора з кінофільмів  «Тридцять три», «Джентльмени удачі», «Афоня», «Міміно», «Осінній марафон» люблять багато поколінь людей. Образи, які чудово вдавалися Леонову, ніхто не зміг би повторити настільки ж талановито. Вiд артиста віяло безпосередністю, щирістю і добротою. Але, незважаючи на те, що в кіно він здебільшого грав комедійних персонажів,  його драматичний талант дозволяв актору перевтілюватися в будь-які образин.

 Тiльки згодом деякі режисери довірили актору незвичні ролі, з якими той добре упорався. Діапазон ролей Леонова, як  кiно так  в театрi,  розширився надзвичайно — від персонажів класичної літератури до побутових радянських комедій. 

 Євгеній Леонов знявся в цілому в 67 фільмах. Крім того, він озвучував мультфільми, зокрема всіми улюбленого персонажа Вінні-Пуха. 

 Творча бiографiя Євгенiя Леонова – це iсторя важких пошукiв, акторського терпіння, втрат та знахідок, великої працi,  постійного навчання  в досягненні досконалостi – вiд ремесла  до найвищої майстерностi. 

 Скiльки нелегких та складних життiв прожив на сценi i в кiно Євген Леонов, скiльки нетипових характерiв вiн зiграв! Герої, як стали улюбленими завдяки таланту актора, допомагають глядачам пiзнавати  свiт, робити його мудрiшим. Тому зустрічi з героями генiального АКТОРА ЄВГЕНА ЛЕОНОВА нiколи не забуваються.

Leonov

Go to top