Календар подій

Всесвітній день туризму

«Людину роблять щасливою три речі:

любов, цікава робота і можливість подорожувати»

Іван Бунін 

 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму, з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.

 Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія.

 У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації — головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики.

 У вересні 1999 року на XIII сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, що проходила у м. Сантьяго (Чилі), Україну було обрано до Виконавчої ради організації.

 З 1980 року Всесвітній день туризму присвячений певній тематиці:

  •   2010— Туризм збагачує
  •   2011— Туризм об'єднує культури
  •   2012— Туризм і стійка енергетика
  •   2013 — Туризм і водні ресурси: захист нашого спільного майбутнього
  •   2014 — Туризм і розвиток громад
  •   2015 — Мільярд туристів, мільярд можливостей
  •   2016 — Доступний туризм 

 День туризму України припадає також на Всесвітній день туризму. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Державного комітету України по туризму…» згідно з Указом Президента України «Про День туризму» від 21 вересня 1998 року № 1047/98. 

 Свято туризму відзначають люди, які працюють у цій сферы. Вони  обслуговують нас в готельних комплексах, працюють в туристичних агентствах, організовуючи нам екскурсії та подорожі, намагаючись професійно забезпечити наш повноцінний відпочинок.

 Але це свято і тих людей, чий стиль життя пов'язаний з мандрівками та подорожами. Деякі люди народжуються з любов'ю до подорожей і приділяють цьому захопленню своє життя, постійно шукаючи нові враження. Інші ж планують свої щорічні відпустки, вихідні, які проводять теж не вдома або беруть кілька додаткових днів, щоб кудись поїхати та щось для себе відкрити. Подорожі наповнюють нас новими емоціями, відкриттями і часто допомагають забути неприємності, які інколи трапляються  у нашому житті.

 Подорожуючи ми пізнаєм світ – історію, культуру, звичаї своєї Батьківщини та інших країн. А отже, ми не лише відпочиваємо, а й збагачуюємось духовно. Недарма Микола Реріх писав: «Ніщо так не збагачує, як подорож!».

 Тому подорожі мають стати невід’ємною частиною нашого життя. Звичайно, краще один раз самому побачити, ніж сто разів почути, один раз самому вирушити в подорож, ніж слухати про неї від когось. 

 Так що,  вимикайте свій комп'ютер, виходьте із зони свого домашнього комфорту і вирушайте за враженнями та пригодами. Відкривайте для себе нашу прекрасну Україну, відкривайте інші країни та отримуйте , позитивні емоції. Подорожуйте!

Go to top