Календар подій

Міжнародний день білої тростини

  Міжнародний день білої тростини  (White Cane Safety Day) відзначається щорічно 15 жовтня.

 Це не свято. Це - своєрідний знак біди, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.

 Спочатку День білої тростини був офіційно заснований Конгресом США в 1964 році на знак досягнень сліпих і слабозорих людей. Міжнародний день Білої тростини - символу незрячої людини - був встановлений в США 15 жовтня 1970 року за ініціативи Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind). У 2011 році президент США Барак Обама дав Дню білої тростини другу назву — День рівності сліпих американців (Blind Americans Equality Day).

 Сьогоднi  палиця білого кольору використовується сліпими та слабозорими людьми. Ідея пофарбувати тростину в білий колір прийшла фотографу з Брістоля Джеймсу Біггс в 1921 році. Він втратив зір в результаті нещасного випадку. I йому треба було починати нове життя.  Джеймс Біггс почав вчитися самостійно ходити містом за допомогою тростини. Незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір, і її помітили.

 У 1930-х роках у різних країнах світу почався рух по впровадженню білих тростин для сліпих людей; такі тростини більш помітні для перехожих і водіїв і тому підвищують безпеку. Поступово біла тростина стала символом незрячих людей. У різних країнах існують різні правила щодо її використання. Так, у Великобританії біла тростина вказує на слабозорих або незрячої людини, а дві червоні смужки говорять про те, що володар тростини слiпоглухий. У деяких штатах США офіційно заборонено використовувати білу тростину людям, які не мають проблем із зором.

 У Великобританії День був вперше відзначений 15 жовтня 1979. Далi цей рух поширився по всьому свiту. Зараз Міжнародний день білої тростини відзначається в багатьох країнах світу. Союзи сліпих намагаються в цей день спільно зі зрячими проводити відповідні акції, спрямовані на посилення інтеграції незрячих в суспільство. Вони прыгнуть у першу чергу зацікавити громадськість та засоби масової інформації звернути увагу влади на проблеми людей з обмеженим або втраченим зором.

 У 1992 році Світовим союзом сліпих була зроблена спроба перевести Міжнародний день білої тростини під патронаж ООН, що дозволило б вирішувати життєво важливі проблеми незрячих всіх націй. Але поки цей заклик не був почутий, і кожна організація домагається підтримки від уряду своєї країни самостійно.

 За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, до 2015 року на планеті налічувалося близько  39 мільйонів сліпих людей. Як стверджують експерти цiєї органiзацiї, щороку кількість сліпих у світі зростає на 1 мільйон осіб, кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину — одна дитина.

Це ті люди, які прокидаються щодня і дивляться на життя без допомоги очей.

Здоровi люди, на жаль, не завжди в повнiй мiрi  усвідомлюють ступінь важливості та гостроти обмежень для тих, хто втратив здоров'я. Iнвалiду  доводиться спочатку самостійно, іноді поодинці, долати труднощі побуту.  Це зараз створені різні  громадськi  органiзацiї,  що намагаються допомагати вирішувати питання життєдіяльності таких людей. Так наприклад, зробити більш пристосованим мiське середовище для людей з обмеженими можливостями. Але недавно це було зовсім не так.

 В Україні,  Мiжнародний День Білої Тростини мало відомий. I незрячим потрібно ще багато що зробити для зміни суспільної свідомості і створення позитивного образу сліпої людини, особливо для роботодавців та чиновників влади. За останніми даними, в Україні нараховується понад 300 тисяч незрячих. Щороку в нас лікарі виявляють 150 тисяч дітей, що мають проблеми із зором. А щорічно в Україні понад 3 тисячі осіб отримують інвалідність із зору. На сьогоднішній день, за даними навчального інформаційного комп’ютерного центру Українського товариства сліпих, зайнятість людей з вадами зору складає всього 6 тисяч осіб.

 

Давайте не будемо байдужими до людей з вадами зору і при можливості допомагати  їм,  адже вони кожний день стикаються з безліччю проблем та постійно борються за своє виживання!

 Нагадуємо, що в міжнародному календарі є ще дні, які закликають суспільство не забувати про людей, які потребують найпростішої підтримки, - це Міжнародний день глухих, що відзначається в останню неділю вересня, Міжнародний день сліпих 13 листопада, Міжнародний день інвалідів 3 грудня.

 

Go to top