Календар подій

Міжнародний день інвалідів

Я не схилю своєї голови
Ні перед чим. Таку вже вдачу маю.

Анна Дущак -поетеса,

член Національної Спілки письменників України,

писала понад 30 років  прикутою до ліжка

 

 3 грудня Органiзацiєю Об`єднаних Нацiй проголошено Міжнародним днем інвалідів.

 В 1982 році Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Всесвітня Програмі дій відносно інвалідів, де  прозвучав заклик до всiх країн змінити підхід до проблем людей з обмеженими можливостями, захищати їх людські права на нормальне життя. А в 1983 році Асамблеєю ООН було проголошено 1983 -1993 роки - Десятиліттям інвалідів.

 14 грудня 1992-го року на 47-й сесії Асамблеї ООН було прийнято наступне рішення - щорічно 3 грудня відзначати Міжнародний свято день інвалідів. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є зверненням до людства про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей особливими потребами. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

 Важливу роль для багатьох людей з обмеженими можливостями відіграло прийняття 13 грудня  2006-го року  Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про права інвалідів. Конвенція націлює на сприйняття інвалідності як, в першу чергу, питання прав людини, а не тільки медичного забезпечення, благодійності або залежності від оточення.  Україна ратифікувала цей документ 16 грудня 2009 р.

 На сьогодні рівень  інвалідізації  мешканців планети становить більше 1 мільярда людей, або 15 відсотків населення Землі. За даними Міністерства праці та соціальної політики України, на початок нинішнього року було зареєстровано 3 мільйони 376 тисяч інвалідів, 957 тисяч — жінок, 2419 тисяч — чоловіків. Щорічно 250 тисяч чоловік (у тому числі й дітей) стають інвалідами. Причому інвалідність «молодіє» — більшість із них люди середнього віку, працездатні. Причиною цього можна назвати - велику кількість виробничих травм, несприятлива екологічна ситуація, знижений імунітет і високий рівень захворюваності, дорожньо-транспортні пригоди. вiйськовi дiї на сходi України, тощо.

 Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії. Це понад три мільйона українцiв, які потребують належного ставлення до себе – вони хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації у працевлаштуванні, мати змогу відвідувати бібліотеки, кінотеатри, поліклініки, концерти. Турботу про таких людей бере на себе держава, але i ми також, не повиннi залишатись байдужими до таких людей, особливо до дітей.

 «Умій відчувати поряд із собою людину, умій розуміти її душу, бачити в її очах складний духовний світ, радість, горе, біду, нещастя… Умій співпереживати і співчувати» - звертався до кожного Володимир  Сухомлинський.   

 Міжнародний день інвалідів це не свято, а швидше ще раз нагадування нам про тих, хто поруч, хто так потребує нашої особливої уваги і допомоги.

 Не дивлячись на щоденнi проблеми i труднощi, цi люди живуть, працюють, творять та перемагають, показуючи нам приклад мужностi i  терпимостi.

Буковинська Мадонна

                                                    присвячується Анні Дущак

Ні скарг, ні ремствувань на долю,
Ні в голосі журного тону…
В селі, при неозорім полі,
Живе не дівчина – Мадонна.

Живе, не встаючи із ліжка,
Живе, світ бачачи з вікна…
Та – Боже мій! – Яка усмішка
У неї світла й чарівна!

 

                                          Віктор Соколов

Наші контакти

 

Go to top