Календар подій

День Героїв Небесної Сотні

 МИ ПАМ`ЯТАЄМО…

94 днi тривав Євромайдан

3950 протестних подiй зафіксовано за цей час

128 людей загинуло

до 3000 людей отримали поранення

16 рокiв було наймолодшому загиблому

Гірко плаче Україна
І тяжко ридає
Своїх синів що померли
Сльозами вмиває.
Плаче ненька Україна
Плаче кожна мати,
Та, що сина відпустила
Волю здобувати.
Тарас Шевченко


СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ!

11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого.

 Це зроблено «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», - йдеться в документі.

 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею» тому, що тих хто віддає найдорожче, що у нього є - життя, заради ближнього свого, заради кращого життя для ближнього свого, таку людину називають Героєм. Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах, поруч з Отцем Небесним.

 Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

 Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, події, що відбувалися на початку 2014 року, багатьох не залишили байдужими. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Тяжкий шлях уже позаду, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ці декілька місяців назавжди переписали сторінки історії України.

 “Мирні солдати Майдану”, наші “Ангели сьогодення” навіки зайняли свої пости захисту українського народу на Майдані. Небесна сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами, з усім українським народом. Залишилось тільки вшановувати та пам`ятати імена Українських Ангелів.

Ті, що народжуються раз на століття,
умерти можуть кожен день.

Кулі примхливі, як дівчата,—
вибирають найкращих.

Підлість послідовна, як геометрія,—
вибирає найчесніших.

В'язниці гостинні, як могили,—
вибирають неприборканих.

Криваві жоржини ростуть над шляхом
у вічність.

Тріпочуть під вітром короткі обривки життя.
І тільки подвиг людського духу
доточить їх до безсмертя.

                                               Ліна Костенко 

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА НАЦІЇ! УКРАЇНА - ПОНАД УСЕ!

Запрошуємо з 20.02 по 28.02 з 10.00  до Загальномiського бiблiотечно-iнформацйного центру (Московський кв-л,12) ознайомитись з Книжково-ілюстрованою виставкою  

«Небесній сотні шана і молитва

За чисті душі, що злетіли в небо»

11029
11048
11060

Go to top