Календар подій

День українського добровольця

Мужність народжує переможців,

згуртованість — непереможних.

Вiктор Гюго

 14 березня ми відзначаємо - День українського добровольця.

 Цей День встановлений  Верховною Радою України 17 січня 2017 року постановою №4261 «Про встановлення Дня українського добровольця».  

 Свято було започатковане з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

 У кожної держави, кожного народу є дати і події, які складають основу, опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті і національної гордості.

 Початок 2014 року увійшов у новітню історію України трагічними сторiнками анексії Криму військами РФ та намаганням від'єднати від України її південно-східнi регіони.

 Цей складний час позначився створенням двох  взаємопов’язаних рухів – добровольців, котрі йшли захищати рідну землю, і волонтерів, котрі покинули все, щоб купити першим  їжу, одяг і навіть зброю. Цi люди свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і продовжують її захищати i сьогодні.

 Перший добровольчий батальйон Нацгвардії було сформовано безпосередньо на Майдані.14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нових Петрівцях, під Києвом, для проходження військової підготовки та подальшiй участі у воєнних діях.

 Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Вони просто хлопці і дівчата, незважаючи на смертельні загрози, не відаючи, чим закінчиться для них та чи інша бойова операція, не сховалися, а в найважчий момент – встали боронити свою землю. За ними були iншi тисячі відданих українських синів і дочок, що пiшли в добровольчі батальйони.

 Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості і щирому патріотизму, вдалося зупинити проросійських найманців та дати змогу вiдродити українську  армію.

 Всі вони – і ті, хто загинув, і ті, хто поранений, і ті, хто повернувся неушкодженим, заслуговують на нашу повагу та шану!

 

Найбільше щастя: для Народу

Віддати все своє життя,

Покласти душу за Свободу,

Прийнять за нього й розп’яття.

Що тяжчий хрест за край свій рідний,

Що більша за народ свій жертва, -

Скоріше прийде час побідний,

Й не буде праця наша мертва.

Люби свій Край, як любиш Бога,

А свій народ, як Матір Божу,

Тоді Голгота – в рай дорога

І терня станеться за рожу.

Iван   Огiєнко 

Dobrovolec

Go to top