Календар подій

Година Землі

А ти вже зробив добро для Планети?

 Здавалося б, яка дрібниця в масштабах Планети – вимкнути за собою світло в кімнаті, здати макулатуру на переробку чи пройтися пішки до роботи… Та саме з таких дрібниць складаються великі справи! Уявіть – тисяча людей посадила по одному дереву – ось Вам і ліс! Мільйон людей закрутили кран, коли чистили зуби – річку врятували від пересихання. Мільярд людей вимкнули світло, виходячи з кімнати – одна ТЕС не потрібна. Саме такі справи, саме такі дрібниці допомагають нам врятувати природу Землі, зберегти добробут нашого великого спільного Дому. 

 Година Землі

 Година Землі (Earth Hour) — щорічна міжнародна подія, започаткована Всесвітнім фондом природи  (WWF - World Wide Fund for Nature), котра проводиться останньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети.

 Година Землі була започаткована в Сіднеї (Австралія) в 2007 році, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більше ніж на 10%, що в свою чергу сприяло і скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що на той час нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше.

 Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилися більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Всесвітньо відомі пам’ятки, такі як міст Голден Гейтс в Сан-Франциско, Колізей в Римі та білборд Coca Cola на Таймз-Сквер на годину стали темними, як символи надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату, які щогодини стають все більш невідкладними.

 Година Землі 2009 стала беспрецедентним успіхом - у ній взяли участь 4088 містта 88 країн по всьому світу. Кількість учасників акції 2009 року перевершила всі очікування та відображає зростаючу глобальну стурбованість зміною клімату та нездатністю людства до цього часу ефективно вирішити цю проблему, вважає Всесвітній фонд природи.

 Сотні знакових пам'яток світу, серед яких Великі Єгипетські піраміди, Лондонський Біг Бен, статуя Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро, згасили в суботу свої вогні, підтримуючи глобальний заклик до дій.

 Відгук світу на Годину Землі 2010 був ще більшим - більше 4000 міст в 127 країнах світу, мільйони людей на всіх континентах Планети злилися в єдиному пориві до щасливого майбутнього.

 Година Землі продовжує нарощувати оберти.  У 2015 в акції взяли участь більше 7000 міст у 172 країнах! Година Землі в світі знову повернулася до первісної теми «Зміна клімату». Основний заклик всесвітньої кампанії  2015 - «Change climate change» (укр.«Зміни зміну клімату»).      

 Україна приєдналася до всесвітньої кампанії вперше у 2009 році, тоді до Години Землі долучилися 16 міст та містечок. Незважаючи на те, що про свою участь заявили всього 16 міст, люди та організації у цих населених пунктах теж вимкнули світло на одну годину, тим самим підтримуючи міжнародну акцiю.

 У 2015 році вже 55 міст нашої країни разом зі столицею приєдналися до світової спільноти, вимкнувши світло на відомих спорудах та закликавши жителів до активних дій по боротьбі зі зміною клімату та марнотратним споживанням природних ресурсів.

 За ці роки в Україні, Година Землі, об’єднала дуже різних людей та організації, які, мабуть, ще ніколи не працювали разом. Вiдомi українці- Лілія Пустовіт, Каша Сальцова, Олег Собчук, Дмитро Шуров, закликали всіх в країнi взяти участь у Годинi Землі. Вони своїм власним позитивним  надихають людей кожен день робити маленькі кроки на зустріч Планеті. Кампанію підтримали велика кiлькiсть громадських та бізнес організацій, навчальних закладів та урядових структур. Багато ресторанів та кафе по всій країні запросили своїх відвідувачів провести суботній вечір у романтичній атмосфері при свічках.

 Десятки відомих iсторичних пам`яток та споруд, на одну годину погасили світло, щоб привернути увагу України до екологічних проблем нашої країни та всієї Планети.  Серед них: Хрещатик у Києві, Театр опери та балету в Одесі, Свято-Успенський собор в Полтаві, Тернопільський замок та багато інших. Молодіжні організації та окремі активісти країни підхопили заклик до активних дій та провели десятки подій у різних містах України на підтримку кампанії Година Землі.

 У багатьох містах країни пройшли святкові акустичні концерти з виступами місцевих музичних колективів, файер - шоу, перегляди фільмів на екологічну тематику, екоярмарки, велопробіги та багато іншого. Незабутні події на Годину Землі проходять в теплій атмосфері, зігріті серцями та десятками свічок, що приносять з собою гості та організатори подій. Після згасання світла зі свічок викладаються символічні фігури кампанії – цифру «60», Земну кулю, велосипед та інші символи.

 Подія набула популярності в інтернеті та у соціальних мережах, привернувши увагу сотень тисяч українців.

 У 2016 році Година Землі пройшла в понад 7 тисячах мiст 172 країн i територій на 6 континентах.

 2,2 мiльярди вiдгукiв у соціальних мережах було розмiщено за одну нiч.

 Локальнi проекти заради Планети започаткованi:

-         Лiс Години Землi в Угандi;

-         Збереження Арктики в Фiнляндiї;

-         Будинки з сонячними панелями в Индiї;

-         Законодавчi змiни пiд впливом кампанiї в Аргентинi, Росiї, Галапагосах.

 В Годину Землі згасли вогнi на 30 iсторичних об`єктах Всесвiтньої спадщини ЮНЕСКО.

 В Україні запустили Естафету добрих справ - інтернет флешмоб, який підтримали сотнi тисяч українців. Робивши добрі, корисні для планети вчинки вони ділитися результатами з іншими та передавати Естафету своїм друзям. А потiм протягом місяця викладали свої відео на сторінки Години Землі в соцмережах із хештеґом #estafeta_dobra. Годину Землі також підтримало - Міністерство екології та природних ресурсів України i  Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України. В багатьох мiстах пройшли екологiчнi вікторини, розгадування ребусів, «відкриті» уроки, міні-конференції, виставки стинівок, iнсценiзованi флешмоби. Все це – на тему охорони навколишнього середовища та екологічних проблем Землі. Cотнi відомих iсторичних пам`яток та громадських споруд, на одну годину погасили світло,

 

Зміни починаються з тебе!

Разом ми зможемо зробити нашу Планету

кращим домом для наступних поколінь!

Разом ми маємо сили змінити світ.

Go to top