Календар подій

Міжнародний день музики

Я вдячний музицi за пристрасний вогонь,

За зливу почуттiв, за радостi  i смутки,

За усмiх рiдних уст  i теплоту долонь,

За ярий жар жоржин i нiжнiсть незабудки.

Олесь Дорiченко

1 жовтня щорічно у всьому світі відзначається Міжнародний день музики (International Music Day), який  був заснований за ініціативою Міжнародної музичної ради (IMC) при ЮНЕСКО. Рішення про проведення Міжнародного дня музики було прийнято на 15-й Генеральній асамблеї IMC у Лозаннi.

 Мета цього свята - поширення музичного мистецтва для всіх верст  суспільства та реалізація властивих ЮНЕСКО ідеалів миру і дружби між народами, розвитку культур, обміну досвідом та взаємного шанобливого ставлення до естетичних цінностей один одного.

 Це свято, звичайно ж, відзначають на концертах і музичних фестивалях. Його сьогодні святкують в усьому світі, оскільки для музики немає ні національних, ні релігійних перешкод. Традиційно на подібних заходах звучать безсмертні твори класиків світової музики.

 Міжнародний день музики - це свято для співаків і музикантів, для композиторів, учителів музики та викладачів консерваторій, студентів та учнів музичних навчальних закладів, але його  відзначають і, просто, всі любителі музики.

 Альтернативним і більш поширеним є Світовий День Музики — F?te de la Musique, («The World Music Day») що святкується в багатьох країнах. Це щорічний музичний фестиваль, який відбувається в день літнього сонцестояння 21 червня і спрямований на популяризацію музики серед населення.

  Спочатку  Свято Музики  було організовано в 1982 р.у Парижі за ініціативою міністра культури Франції Жака Ланга. За більш ніж тридцятирічну історію фестиваль вийшов за національні кордони і став світовою подією в області музики. Вже більше 100 держав і 340 міст в усьому світі щороку наприкінці червня проводять живі виступи в рамках  Світового Дня Музики.

 Основними особливостями Свята Музики є безкоштовні виступи професіоналів та аматорів просто неба. Концерти, в рамках фестивалю, проводяться на відкритому повітрі в парках, скверах і на площах. Вітаються спонтанні виступи музикантів на вулицях, що створює неповторну атмосферу свята.

 Мабуть абсолютно байдужих до музики,  людей, знайдеться зовсім небагато. Музика здатна хвилювати наші почуття.  Вона володіє дуже потужною енергетикою і має великий емоційний вплив на людину. На думку вчених, музика може дарувати її слухачам відчуття щастя.

 Кожен з нас має свої улюблені мелодії, які змушують нас плакати і радіти, дозволяють задуматися про сенс життя. Грецькі філософи вважали навіть, що музика здатна формувати характер людини.

 Нiколи  не перестане  існувати,  вона   житиме  стільки, скільки   існуватиме людина. Музика – це  наша з  вами   душа,  думка,   сила.   Вона    веде нас до світу прекрасного. Можливо музика  - чи   не єдине   наше  уявлення    про  досконалість, якою  вона  є. 

Хай музика завжди буде поруч з вами, окриляє вас, наповнює серця i душi тільки позитивними емоцiями!

Оксана Лиховид 

Молитва до музики 

О Музико, у душу увiйди,

як в тихий храм, акордами органа,

немов бальзам, зцiли сердечн рани

i освяти мої земнi труди.

О Музико, у душу увiйди.

О Музико, вiзьми мене в полон,

як теплий доторк лагiдних долонь,

 i освiти мої сумнi зiницi,

вдихни у серце молодий вогонь,

i пристрастей жагучих  блискавицi!

Надiє  світла, в серцi не холонь,

О Музико, вiзьми мене в полон.

О Музико, не покидай мене

серед стернi осінньої i зливи,

нехай печаль усiх нас обмине

i буде ранок – світлий i щасливий.

О Музико, не покидай мене… 

Go to top