25
лютого
2021

"Афганський біль наших ран"

Година спілкування

   Минає рік за роком, якісь події з нашого життя забуваються, але є такі, яким назавжди залишається місце в нашій пам'яті.

     До таких подій належить і війна в Афганістані, в якій брали участь радянські солдати. Більше тридцяти років тому вони повернулися на батьківщину, але гіркі спогади того часу не дають забути тих, хто навічно залишився на чужині, і кому більше не судилося побачити своїх рідних і близьких.

     Тому учасники бойових дій в Афганістані вважають своїм обов'язком ділитися спогадами з підростаючим поколінням. Ніхто і ніщо не повинні бути забуті, адже це наша історія.

     На цей раз спілка ветеранів Афганістану запросила старшокласників відвідати експозицію, яку колишні воїни створили власноруч. Гвардії прапорщик-десантник Прантенко В.В.та його соратники, рядовий розвідроти Терещенко В.Ю. і сержант Брагіда М.І. розповіли школярам про ті далекі події: про політичну ситуацію в ті роки, про участь наших солдат в бойових діях. Все це супроводжувалося показом різних експонатів.

    Увагу учнів привернули нагороди, які ветерани пронесли через роки і тепер з хвилюванням розповідали про кожну з них.

   Експозиція вразила відвідувачів своїм "розмахом": тут і макети бойової техніки того часу, і зброя, і військова форма.

    Члени спілки власноруч створили інтер'єр тих умов,  в яких вони воювали. Кожна гора, кожна стежка знайома їм до болю в серці і до цього часу є нагадуванням того, де і як це було.

    Важко уявити, як в такому маленькому приміщенні вдалося створити повну картину тих років, кожен елемент якої пронизаний духом війни і героїзму радянських солдат. 

    Школярі відчули цю атмосферу, і тому їм було цікаво абсолютно все, що стосувалося воєнних дій в Афганістані, адже вони нічого не знали про цю війну, яка коштувала життя молодим людям.

   Тому потік питань не висихав, а виступаючим довелося героїчно витримати цей натиск.

   Дуже порадувало, що спадкоємність поколінь відчувалася дуже сильно і, завдяки цій зустрічі і  експозиції, в учнів з'явилася зацікавленість в історії власного народу.

    Хочеться подякувати героїв Афганської війни за те, що вони так активно беруть участь у вихованні молоді та діляться своїм безцінним життєвим досвідом.

Go to top