12
квітня
2019

Музеї Чернігівщини: Історико-меморіальний музей-заповідник украінського письменника П. Куліша.

Віртуальна подорож

Музеї Чернігівщини: Історико-меморіальний музей-заповідник украінського письменника П. Куліша.

 На цей раз було вирішено познайомити школярів з одним із музеїв Чернігівщини, про який, на жаль, мало хто знає. Тому спочатку запрошені розповіли, в яких музеях вони були і які експонати там бачили, а потім їм був показаний фільм про садибу "Ганнина пустинь", де з 2000 року облаштували історико-меморіальний музей-заповідник украінського письменника, публіциста, історика, вченого Пантелеймона Куліша.

 Глядачі побачили будинок-садибу, де  він жив і де був написаний роман "Чорна рада". Тут, на хуторі Матронівка, Пантелеймон Куліш став на весільний рушник з юною Олександрою Білозерською і тут же провів останні 20 років свого важкого життя, знайшов "останній притулок" після численних заслань і поневірянь.

 У рамках створення цього комплексу організатори відтворили хатину сім'ї Білозерських, де народилася Ганна Барвінок (літературний псевдонім дружини письменника), хатину Куліша, каплицю цілителя Пантелеймона, облагороджені могили подружжя Кулішів і брата Олександри - Василя Білозерського.

 Цей музей також має інтерес для любителів паркового мистецтва. Мальовничі липові алеї прямують до найкрасивіших місць музею-заповідника. На березі ставка стоять затишні лавочки, а навколо них росте багато фруктових дерев.

 Після віртуальної подорожі відбулася бесіда з учнями, в ході якої вони дізналися цікаві факти з життя українського письменника і ознайомилися з його творчістю.

Школярі пообіцяли, що при першій нагоді вони хотіли б відвідати це місце, щоб все побачити на власні очі.

Теги віртуальна подорож Ганнина пустинь Куліш Музеї Чернігівщини музей Чернігів Чорна рада

Go to top