13
листопада
2018

"Виховання толерантності у сучасному суспільстві".

Виховна година

 Слово "толерантність" прийшло до нас з латинської мови. Воно означає "терпіння, терплячість, прийняття".

 Наскільки ми толерантні сьогодні, вирішили з'ясувати в ході бесіди, на яку були запрошені учні початкової школи.

 Учасникам заходу тема виявилася дуже близькою, адже бути милосердним і чуйним-значить жити в гармонії з собою і дарувати радість всім оточуючим.

 Школярі з цікавістю слухали приклади з життя, як люди з різних куточків планети роблять добрі вчинки бескорисливо, не чекаючи за це подяки і нагороди.

 Білл і Мелінда Гейтс у 2000 році створили фонд, одним із завдань якого є допомога голодуючим в різних країнах світу. А колишній колумбієць, Джордж Мунос, який в даний час живе в Нью-Йорку, не маючи стільки грошей, як творець компанії Microsoft, проте з великим бажанням допомагає бездомним. Щовечора, упродовж багатьох років, в одному і тому ж місці, він збирає більше сотні голодних людей. Це їх єдиний шанс на гарячу їжу за весь день. На питання, чому він це робить, американець відповів, що колись сам був в такій ситуації, тому хоче поділитися тим, що у нього є зараз.

 Учасники бесіди зі сльозами на очах слухали історії про тварин, над якими одні люди знущалися, а інші їх рятували. Відразу ж з усіх боків посипалися приклади різних випадків із життя, очевидцями яких вони були. Їм неодмінно хотілося, щоб їх почули однокласники і зрозуміли, чи правильно вони відносяться до інших.

 "Співчуття править світом" - каже давньоіндійське прислів'я, яке, на жаль, зовсім не актуально у себе на батьківщині, де існують касти.

 Школярі прийшли до висновку, що наше суспільство може бути толерантним, так, як ми можемо співчувати і готові поважати людську гідність і права інших.

 Але, на жаль, є і расистські країни, які не сприймають принцип рівності і прийняття інших такими, якими вони є.

 Незважаючи на існуючі розбіжності в світі, діти з оптимізмом дивляться в майбутнє, адже саме від них залежить, чи буде доброта правити світом. Слова Л. М. Толстого "У житті є тільки одне безперечне щастя-життя для інших" повинні бути девізом для всіх нас.

 Людина, яка робить іншим добро, вміє співпереживати, відчуває себе щасливою.

І дуже хочеться вірити, що одного разу ми всі будемо щасливі!

Теги виховна година толерантність

Go to top