17
липня
2019

День казахської культури

Клубі національної співдружності "Злагода"

День казахської культури

У чергову зустріч у Клубі національної співдружності "Злагода" 17 липня 2019 року був День казахської культури. Трохи статистики: Республіка Казахстан із населенням понад 18 млн осіб посідає 9 місце у світі за територією, 5 місце - за запасами золота, 2 місце - за запасами срібла і 1 місце - доставки на світовий ринок концентрату урану.

У Славутичі казахів небагато, але людей, народжених, тих, хто вчився, жив у Казахстані і приїхав у наше багатонаціональне місто, вистачає. Саме з їхніх оповідей-згадок Казахстан постає у всій величі та красі, а його історія та географія, культура та побут викликають величезну цікавість.

З ностальгічною ноткою любові пролунали розповіді Лариси Володимирівни Рибакової про Топар і Карагандиську ГРЕС. Багато нового та цікавого розповіла та показала на фото і відео Марія Василівна Шелепаха про Байконур і космонавтів, що було донедавна ще досить закритою інформацією. Про місто, яке виросле, Шевченко і атомний реактор розповів із демонстрацією відеофільму П'ятков В'ячеслав Якович. А Віталій Васильович Горшков просвітив про чудових спортсменів цієї держави. Лілія Ахметівна Хайруліна продемонструвала найпопулярніші національні страви, які дегустували, слухаючи народну і сучасну казахську музику. Особливо вразив діапазоном та виконанням молодий талановитий співак і композитор Дімаш Кудайбергенов. Пролунали також вірші одного з перших відомих поетів Абая Кунанбаєва.

Дякуємо ЗБІЦ за організовану виставку книжок казахських письменників, серед яких виділявся Мухтар Ауезов.

Прекрасним доповненням стали ілюстрації дивовижно красивих та колоритних національних костюмів, підбірку котрих підготувала Світлана Валеріївна Григоращенко. Подяка всім учасникам, які представили для виставки предмети культури та побуту казахського народу....Шелепаха про Байконур і космонавтів, що було донедавна ще досить закритою інформацією. Про місто, яке ВИРОСЛО, Шевченко і атомний реактор розповів із демонстрацією відеофільму П'ятков В'ячеслав Якович...

Керівник клубу "Злагода" Ольга Львівна Курдіна

Теги День казахської культури Злагода Казахстан

Go to top