24
червня
2019

Знайомтесь: такі різні славутичани...

Чергове засідання клубу "Злагода"

Знайомтесь: такі різні славутичани...

   Початок літнього сезону зовсім не означає, що настала пора затишшя...

   У ЗБІЦ, навпаки, прийшла "спека" завдяки щотижневим заходам клубу національной співдружності "Злагода" під керівництвом Курдіної Ольги Львівни.

   19 червня відбулося чергове засідання клубу, яке було присвячене культурним традиціям татарського та башкирського народів.

   Учасники цього заходу підготували цікаві вистави, які ознайомили глядачів з географічним положенням Татарстану і Башкортостану, предметами побуту і релігійними атрибутами, їх  національною кухнею. Так само були представлені твори письменників цих республік, які в радянські часи вивчалися за шкільною програмою.

    Національний костюм дуже органічно виглядав на Лілії Ахметовні Хайрулліній,  яскравої представниці татарського народу. Було пояснено, що його основу складає кулмек (сорочка-сукня), шаровари, калфак (тюбєтєйка),а також бешмет(кафтан). Дуже часто зверху надівається халат як верхній одяг.

    Розповідь про історію республік  зацікавила всіх присутніх. Інформація про населення, державну мову, економіку, виявилася мало знайомою слухачам і тому викликала багато запитань.

    На  свято був запрошений  директор Славутицького краєзнавчого музею Євгеній Абдулайович Алімов, який ознайомив всіх присутніх з музейною колекцією  сучасних кримських монет...

   А Віталій Васильович Горшков поділився своїми спогадами про відвідування Універсіади в Казані в 2013 році.

   Національна музика підняла всім настрій, і учасники заходу  взялися за дегустацію страв, в ході якої обмінювалися враженнями від отриманої інформації.

   Як же чудово, що такі заходи є в нашому місті, адже проблема Інших національностей є зараз дуже важливою.

    Дуже хочеться, щоб всі національності були рівні в Україні, щоб не було утиску прав представників інших народностей, адже тільки тоді у нас буде досягнута гармонія в людських відносинах.

   І дуже приємно усвідомлювати, що Славутицький Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр бере активну участь у вирішенні цієї проблеми. А жителі нашого міста з повагою ставляться до всіх національностей, які проживають на його території.

 

Теги Башкортостан клуб культурни традиції Татарстан

Go to top