Календар подій

140 років від дня народження Джека Лондона (Джона Гріффіта) (1876-1918), американського письменника

 Джек Лондон (Jack London) - псевдонім; справжнє ім'я - Джон Гріффіт Лондон 12.01.1876-22.11.1916, США – американський прозаїк, новеліст, публіцист, класик світової літератури ХХ століття.

 В 1889 р. Джек Лондон закінчує середню школу. Юність Лондона прийшлась на час економічної депресії та безробіття. В 1893 р. Лондон на вісім місяців виходить в плавання на промисел морських котиків. Повернувшись, він приймає участь в літературному конкурсі – пише нарис «Тайфун у берегів Японії» і здобуває перший приз.

 До двадцяти трьох років Джек Лондон змінив багато занять, був заарештований за бродяжництво і виступи на соціалістичних мітингах, шукав золото на Алясці під час «золотої лихоманки», був студентом, плавав матросом, приймав участь у маршах безробітних.

 В його коротке 40-річне життя вмістилися роки серйозного заняття сільським господарством на ранчо в Каліфорнії, робота кореспондентом під час російсько-японської війни, сан-франциського землетрусу 1906 року і мексиканської революції. Також Джек Лондон читав лекції в Гарварді і Йєлі, був активістом соцпартії – поки не розчарувався в її ідеалах.

 В 1900 р. Лондон публікує свій перший збірник оповідань «Син вовка». В наступні сімнадцять років він випускає по дві і навіть три книги в рік. Були опубліковані збірник оповідань «Бог его отцов» (1901); роман «Дочь снегов» і книга «Люди бездны» про життя найбіднішого кварталу Лондона Іст-Енду (1902); повість «Зов предков» (1903).

 В 1904 р. виходить один із найвідомішіх романів Лондона «Морской волк» про капітана Вульфа Ларсена.

 В 1905 р. з'являється «Борьба класів», політичний твір, в якому представлені революційно-соціалістичні погляди Лондона.

 В 1907 р. виходить утопічний роман-апокаліпсис «Железная пята» про класову війну.

 В 1907-1909 роках Лондон здійснює морську подорож на побудованій ним за власними кресленнями яхті «Снарк».

 В 1909 р. публікується автобіографічний роман «Мартін Іден» про моряка, який наполегливо і нелегким шляхом досягає вершин знань та слави письменника.

 В 1913 р. друкується автобіографічний трактат про алкоголізм «Джон Ячмінне Зерно», трагічний аргумент на користь «сухого закону» и роман «Лунная долина».

 22 листопада 1916 р. Джек Лондон помер в Глен-Елліні (штат Каліфорнія) від смертельної дози морфію, яку він прийняв або с метою втамувати біль, або свідомо, бажаючи покінчити с собою.

 В 1920 р. посмертно видано роман «Серця трьох», в якому Джек Лондон звертається до нового для нього, але дуже перспективному жанру американської літератури – кіноповісті.

 За неповних 20 років літературної діяльності Джек Лондон написав понад 200 оповідань, 20 романів і 3 п'єси. Тематика його творів не менше різноманітна, ніж його життя. Стиль прози Джека Лондона - ясний і в той же час образний – істотно вплинув на багатьох письменників ХХ століття, зокрема на Хемінгуея, Оруелла, Мейлера, Керуака.

Go to top