Календар подій

Європейський день сусідів

Погано жить, як із сусідами не дружить.

Народна мудрість

 Європейський день сусідів (European Neighbours ‘Day) прийнято відзначати щорічно в останню п’ятницю травня. Цього року це 27 травня.

 Вперше День сусідів відзначали в Парижі в 1999 році. Автором ідеї щодо дня сусідів став француз А. Періфан. Він і зараз координує заходи, присвячені цьому святу, будучи головою Європейської федерації місцевого єднання.

 Ідея проведення такого дня з’явилася ще в 1990 році, коли Атаназій Періфан з групою друзів створили асоціацію «Paris d’Amis» у 17-му окрузі Парижа. Метою асоціації було зміцнити соціальні зв’язки і мобілізувати людей для боротьби з ізоляцією. Учасники асоціації збирали кошти для сусідів, що опинилися у важкій ситуації, допомагали людям у пошуку роботи, організовували домашні дитячі садки і т. п.

 День сусідів асоціація «Paris d’Amis» вперше провела в 1999 році, в ньому брали участь більше 10 тисяч жителів з 800 будинків 17-го округу. На наступний рік святкування набуло національний масштаб, а в 2003 році — європейський (до Франції приєдналася Бельгія).

 В наші дні це свято формально об'єднує 1200 великих організацій, які функціонують в 30 країнах світу. Учасники цих організацій виступають за духовне зближення з усіма, хто може по праву називатися нашими сусідами.

 У світ кожної людини входять люди, з якими він спілкується і які вплинули на його життя в дитинстві, юності, зрілості. Дорослішаючи, людина все більше сам вибирає собі оточення й способи спілкування з різними людьми. Однак, в життя кожної людини включені й ті люди, яких він бачить щодня, з якими він спілкується кожен день, але не вважає, що спілкування з ними впливає на його життя.

 Мова йде про сусідів.

 Часто, згадуючи своїх знайомих, про сусідів згадують не в останню чергу, адже це люди, які живуть з нами буквально "через стінку" і які вільно чи мимоволі, хочемо ми того чи ні, впливають на наше життя.

 Психологи довели, що сучасна людина стає все більш відособленою, егоїстичною і відчуженою. І ця тенденція набуває жахливих масштабів. Незважаючи на думки багатьох учених про вроджену агресію людини, історія показує, що на жодному наскальном малюнку не було зображено щось, що говорило б про колишні конфлікти між людьми. Для тих часів властиві були ідеї спільності землі і всіх природних багатств. Прийнявши свою спільність, ви вже зробили півсправи. Тому, для початку, щоб зробити життя легшим, треба просто прийняти, що Ви і Ваші сусіди - це одна спільність. Ваш статус - сусід, а не друг, не родич. І Ваше завдання в ролі сусіда - зробити так, щоб Вам і поруч з Вами було комфортно жити. Дуже часто буває, що сусідські відносини переростають у дружні.

 Найголовніше, з ким би Ви не жили і які б відносини не будували, пам'ятайте, що через якийсь час усе це теж стане частиною історії, вашою загальною сусідською біографією. І якщо обставини життя вас розведуть, як показує практика, саме про сусідів Ви завжди будете згадувати з теплою ностальгією.

 Тому основна мета свята Дня сусідів можна сказати в побутовому єднанні, тих хто живе зовсім поруч з вами - сусідів, яке проявляється на рівні посмішки, доброго побажання, взаємодопомоги, частування ... Все це робить людей ближчими один до одного і сприяє зміцненню суспільства в цілому.

 Для тих, хто ще не знайомий зі своїми сусідами цей день — чудовий привід ближче познайомитися  і побудувати з ними  дружні відносини, засновані на взаємній підтримці та допомозі.             

                           Ганна Дущак

Прості слова мережу а папері

Люблю, люблю на цьому світі дуже

Усіх і все, - і радість і печаль.

Мені ніщо у світі не байдуже –

Як щастя злет, так і  утрати жаль.

Усе люблю – гіркуче і солодке,
 Хто добрим був до мене, і не дуже,

Дарую всім любов й душі тепло.

Бо це життя таке, на жаль, коротке, друже;

Оглянешся – а літо відцвіло…

Пройшла гроза, дихнуло свіжо трави,

Душа моя полинула в світи.

Оці слова пишу не ради слави –

Себе не можу я перемогти.

Прості слова мережу на папері,

Ромашок цвіт горну я до грудей,

І навстіж, навстіж відчиняю двері

Моєї хати для усіх людей!

Матеріали використані із мережі Інтернет
Go to top