Календар подій

Всесвітній день навколишнього середовища

"В озонову дірку подивився янгол: 
     — Господи, скажи їм, щоб вони схаменулись! "
     Ліна Костенко 

 

 

5 червня Україна, як і увесь світ, відзначає Всесвітній день  навколишнього середовища( англ.World Environment Day).

 Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Адже сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

Офіційно Всесвітній день  навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року на її 27-й сесії (резолюція № A/RES/2994 (XXVII)).

 Приводом до започаткування цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами», - так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

 Також була заснована нова організація в системі ООН — Програма ООН по навколишньому середовищу, під егідою якої з тих пір і відзначається всім світовим співтовариством щорічно День охорони навколишнього середовища.

 У 2000 році в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні  навколишнього середовища.

 Кожного року визначається тема, під якою відбуваються заходи до Дня охорони навколишнього середовища.

 Всесвітній день навколишнього середовища  є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії на національному рівні.

 В ООН стверджують, що тільки міжнародне співробітництво може гарантувати подальший безпечний розвиток планети. Важливо також реалізовувати ці ідеї локально, щоб кожна людина, що посадила дерево, взяла участь у прибиранні території, змогла усвідомити всю важливість охорони навколишнього світу. Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться в більшості країн світу як на державному рівні, так і на рівні невеликих колективів, організацій, шкіл, дворів, кварталів.

 День навколишнього середовища – «народна подія», що супроводжується такими барвистими видовищами, як вуличні мітинги, паради велосипедистів, «зелені» концерти, конкурси творів і плакатів у школах, посадка дерев, а також кампанії з рециркуляції відходів і прибирання території.

 Також прості дії та вчинки у нашому щоденному житті можуть видаватися незначними на перший погляд, але якщо цього буде дотримуватися кожний, то це суттєво покращить стан нашої планети.

ОСЬ НАЙПРОСТІШІ СПОСОБИ ЗБЕРЕГТИ ПЛАНЕТУ

  •  Використовуйте енергозберігаючі лампи
  •  Вимикайте на ніч комп’ютер
  •  Сортуйте сміття
  •  Вживайте менше тваринної їжі
  •  Ощадливо використовуйте паперові серветки
  •  Використовуйте обидві сторони паперу
  •  Більше ходіть пішки, не користуйтеся ліфтом без необхідності
  •  Робіть креативні подарунки із залишків паперу, мішечків та інших різноманітних матеріалів
  •  Приймайте душ; користуватися ванною - це дуже не ощадливо
  •  Вимикайте світло, там де воно не є потрібним.

Давайте зробимо все, щоб наші діти та онуки дихали пахощами квітів, чули спів птахів у лісах, ходили по м'якій травичці, милувалися сходом сонця. Давайте залишимо їм у спадок чисту та прекрасну Землю!


В сонці кожна росинка
Грає зблизька, здаля:
Це тепло своє щедро
Нам дарує земля.

Зачаровує сяйвом,
Що розлите довкруг.
І в діброву покличе,
І повабить на луг.

На розлогому лузі
До роси прихилюсь —
І терпкої вологи
Мов з джерельця нап’юсь.

Покладу на долоні
Молодої трави,
До якої торкнешся —
Бризнуть соки живі.

До якої вустами
Припадеш навесні,
І відчуються в серці
Життєдайні пісні.

Наче птах, що злітає,
Ти стаєш на крило.
І наблизилось місто,
І видніє село.

Наче вперше відкрилось
Все роздолля твоє.
Це земля добротворна
Нам снаги додає.

Микола Сингаївський

Ohorona (1)
Ohorona (2)
Ohorona (3)
Ohorona (4)
Ohorona (5)

Go to top