Календар подій

День блогу

 31 серпня  світова  iнтернет спiльнота відзначає - День блогу. З легкої подачі блогерів-«нумерологів», які побачили в числі 3108 англійське слово «Blog» i з`явилася в календарi ця дата.

 Всi блогери  сприйняли ідею з ентузіазмом. Коли в 2005 році, 31 серпня вперше оголосили святом, в індексі Google з'явилося відразу 30 тисяч нових сторінок. А в 2007 році у зв'язку з цією датою розпочався конкурс кращих блогів «Best of  Blogs». У ньому можуть брати участь публікації на десяти мовах: англійською, арабською, іспанською, китайською, німецькою, нідерландською, перською, португальською, французькою та російською.

 Ініціатори Дня блогу закликають присвятити його знайомству з товаришами з різних країн і з різними інтересами. Для цього пропонується написати короткі рецензії на п'ять різних блогів і 31 серпня опублікувати ці записи у себе з посиланнями на авторські сторінки. Вважається, що краще всього в цей день писати про блоги, які розходяться зі сферою звичайних інтересів автора, його точкою зору і життєвою позицією, щоб і сам користувач, і відвідувачі його сторінки відкрили для себе щось нове.

 Блоґ (англ. blog, від web log, «мережевий журнал чи щоденник подій») — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блоґів характерні короткі записи тимчасової значущості. Відмінністю блоґів від щоденникових записів є те, що перші зазвичай передбачають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну дискусію з автором (наприклад, у коментарях до запису).

 За версією газети Вашингтон профайл (англ. Washington Profile), першим блоґом вважають сторінку Тіма Бернерса-Лі, де він, починаючи з 1992 року, публікував новини.

 Широке використання блоґів розпочалося з 1996 року.

 На сьогоднішній день блогосфера – це найбільш швидкозростаюча частина Інтернету, яка останнім часом демонструє практично трикратну тенденцію до збільшення за рік. У світі налічується понад 75 мільйонів блогів.

 Швидке поширення блогів у мережі зумовлено тим, що вони значно полегшили процес публікації інформації. Створення повноцінного веб-сайта було проблемою для багатьох. За допомогою ж програм для створення блогів опублікувати щось у мережі стало набагато простіше, майже так само просто як написати записку i вивiсити  її на дошцi оголошень. Створити свій блог дуже  просто — за допомогою наприклад Blogger за лічені хвилини у вас з'явиться й сам блог, і можливість опублікувати свій перший пост. 

 Ще один важливий фактор, що сприяє  збільшенню кількості блогів — це їх соціальний характер. Автори блогів можуть отримувати практично миттєву реакцію у відповідь на свої повідомлення, оскільки відвідувачі, як правило, залишають свої коментарі до них.

  Більшість блоґів приватного характеру становлять інтерес лише для невеликої групи людей, які можуть бути знайомі з автором або цікавляться його думками та коментарями щодо подій у світі, фахової діяльності, родинного життя, мистецтва тощо. 

 Сьогоднi багато українських  журналiстiв, полiтикiв, письменників ведуть  свої блоґи, нові пости яких можуть отримувати десятки або сотні коментарів. 

 Нагадуємо! Міжнародний день блогера відзначають 14 червня. Це свято вважається символом дружніх відносин між користувачами LiveJournal з різних країн. 14 червня кожен блогер може опублікувати у себе на сторінці повідомлення про солідарність з іншими авторами інтернет- щоденників. 

Go to top