Календар подій

День усиновлення

«Кращий спосіб зробити дітей хорошими —

це зробити їх щасливими»

Оскар Уайльд

 

 30 вересня, в Україні відзначається День усиновлення. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до дiтей.

 Свято встановлено в Україні, ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення, згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008.

 Про встановлення свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві.

 День усиновлення - це день вшанування прийомних батьків, вихователів дитячих будинків сімейного типу, педагогів, лікарів, усіх, хто причетний до усиновлення та захисту прав дитини. Це день радості тисяч і тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя в люблячих і турботливих родинах. Це свято доброти і милосердя  тисяч українцiв, для яких гасло «Чужих дітей не буває», є не просто слова, а  спосіб життя.

 Святкування Дня усиновлення припадає на день християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, що є символічним і уособлює віру в те, що кожна наша дитина буде виховуватися в родині, надію на об’єднання заради цього всього суспільства, плекання в душі кожного з нас великої мудрості і любові до дитини як найціннішого дару нашого життя.

 Любов, турботу та пiдтримку – головне, що ми повинні щоденно дарувати нашим дітям. Адже діти – наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність та піклуватися про кожну дитину. З особливою увагою ставитись про дітей, які залишилися без батьківської опіки тому, бо кожна дитина має право на достойне та щасливе життя. Можливо, саме тому вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сім`ю, можливо, що усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину, яка народжена не ними, але вони мають потребу саме такiй дитині подарувати їхню любов та піклування.

 На щастя, кількість українців, якi відкривають свої серця та двері домівок для дітей, обділених долею  з кожним роком збільшується. Значить поруч з нами буде більше дітей чиї мрії, про турботливi маминi  i татковi руки, про теплий дiм збудуться.

Go to top