Календар подій

140 років від дня народження Альберта Ейнштейна

 Альберт Ейнштейн народився 14 березня 1879 року в південно-німецькому місті Ульмі, в небагатій єврейській родині.

Початкову освіту Альберт Ейнштейн отримав у місцевій католицькій школі і до 12 років був дуже релігійним.Однак після прочитання деяких наукових книг, прийшов до висновку, що багато в Біблії не може бути правдою. У школі великими успіхами не відрізнявся. Цікавився лише математикою і фізикою, а також творами Канта.

У 1894 році родина Ейнштейнів переїхала до Павії в Італії. На наступний рік Альберт відправився до Цюріха, щоб вступити до Політехнічного училища, але провалив деякі іспити, при цьому блискуче склавши математику. У 1896 році його все ж прийняли на педагогічний факультет, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною – Мілевою Марич. По закінченні навчання отримав диплом вчителя математики і фізики.

У 1901 році вчений отримав громадянство Швейцарії і вирішив залишитися там. У цей же рік була опублікована його перша стаття «Наслідки теорії капілярності».

По 1909 рік він працював в основному над патентуванням винаходів у сфері електромагнетизму, а у вільний час займався дослідженнями, пов’язаними з теоретичною фізикою. У 1905 році були опубліковані нові статті вченого, які зробили революцію в галузі теоретичної фізики. Тоді ж він почав працювати над теорією відносності.

До інших найбільших відкриттів вченого відносять роботи по фотоефекту, броунівському русі. Використовуючи квантову статистику Ейнштейн разом з фізиком Бозе відкрив п’ятий стан речовини, названий в їхню честь конденсатом Бозе-Ейнштейна.

З 1909р. по 1913р. Ейнштейн працював професором в політехнікумі Цюріха, а з 1914 по 1933 роки він працював професором в університеті Берліна, а потім став директором Інституту фізики.

У 1933 році фізик покидає Німеччину із-за переслідувань, що почалися, з боку нацистів, і емігрує назавжди в США. Там він отримує посаду професора фізики в Прінстонському інституті фундаментальних досліджень. Він швидко стає одним з найвідоміших і шанованих людей в країні і отримує репутацію геніального ученого.

Помер Альберт Ейнштейн в Прінстоні 18 квітня 1955 року від аневризми аорти.

Свого часу Ейнштейн був справжньою рок-зіркою в наукових колах. В п'ятдесятих він не поступався за популярністю навіть Мерилін Монро і якщо Монро була еталоном красоти то Ейнштейна вважали еталоном геніальності.

1. Як не дивно, але Альберт Ейнштейн не був геніальною дитиною, він досить повільно вчився і пізно почав говорити. Також при першій спробі вступу до університету він провалив екзамени та навіть у дорослому віці йому досить важко було згадати імена, дати та номери телефонів.

2. Ейнштейн основні відкриття зробив у своїй голові, а не в лабораторії. До арсеналу робочих інструментів вченого входили лише папір та ручка. Як він сам говорив це все, що йому потрібно для роботи, а решта, за словами Ейнштейна, йому тільки заважає думати.

3. Попри те, що Альберт багато років жив та працював в США, він стверджував, що так і не навчився писати англійською мовою.

4. Коли починають говорити про Альберта Ейнштейна у більшості людей спливає в голові образ з фотографії де вчений з висунутим язиком. Проте мало хто знає чому Ейнштейн показав язик. Фото відзняте на святкуванні 72 дня народження Альберта, фотограф попросив іменинника зробити задумане і серйозне обличчя, проте Ейнштейн висунув язик, чим показав, що геніальний вчений може також бути життєрадісною та веселою людиною.

5. Вчений дуже любив цей знімок, він сам обрізав його і розсилав друзям в якості новорічної вітальної листівки. Фото дуже швидко стало відоме у всьому світі та оскільки з негативу надрукували лише дев'ять оригіналів воно також набуло і великої цінності. У 2009 році один з екземплярів фотографії був проданий за 74 тисячі доларів.

6. Очі Альберта Ейнштейна до сьогодні залишаються у сейфі одного з банків міста Нью-Йорк.

7. За теорію відносності Ейнштейну так ніколи і не вручили Нобелівську премію хоч його номінували близько 60 разів, а отримав він найвищу наукову відзнаку за поясненням фотоелектричного ефекту.

8. Гроші за Нобелівську премію пішли колишній дружині Альберта, як урегулювання розлучення.

9. Альберт Ейнштейн став прототипом зовнішності Йоди з епічної фантастичної саги Зоряні війни, а також завдяки його теорії відносності на світ з'явилось безліч фантастичних фільмів та книг, хоч сам вчений фантастику недолюблював.

1 (1)
1 (2)
1 (3)

Go to top