Календар подій

День філолога

 День філолога — професійне свято філологів. Святкується в Україні 25 травня, на наступний день після Дня слов'янської писемності та культури.  Це свято вчителів та викладачів у сфері мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів і всіх, хто має філологічну освіту.

 Наука філоло?гія (від грец. ????? — любов і грец. ????? — слово, учення) — сукупність (єдність) гуманітарних наук: мовознавства, літературознавства, фольклористики, текстології, джерелознавства, риторики, палеографії тощо, які вивчають духовну культуру певного народу чи цивілізації через мовний і стилістичний аналіз літературних та інших пам'яток. Головним предметом її досліджень є текст, а метою — його коментар та інтерпретація.

 Вважають, що філологія виникла в Стародавній Індії та Греції, тому класичною філологією називають філологію грецької, латинської мов та санскриту. В XVII – XVIIІ століттях філологія склалася як наука, що вивчає древню культуру (мову, літературу, історію, філософію, мистецтво в їх взаємозв’язку). З диференціацією окремих наук вміст поняття філології змінився: філологію стали розуміти як сукупність наук, що вивчають культуру народу, виражену в мові та літературній творчості. Актуальні напрямки сучасної філологічної науки – компаративістика, перекладознавство, прикладна лінгвістика. Інструментом вивчення й аналізу медіа-тестів, а також захисту від шкідливих ефектів ЗМІ є така необхідна нині медіа-освіта.

 Любов до слова, а саме такий сенс в перекладі з давньо-грецької означає поняття філологія, стало добрим фундаментом для багатьох випускників та викладачів філологічних факультетів. Саме випускники цих факультетів є одними з найбільших щирих поціновувачів духовної культури і літературної творчості у всьому світі. Вони щодня стоять на варті наших  духовних цінностей та опікуються культурою нашої мови.

 Професійне свято філологів  існує в багатьох країнах світу і відображає те велике значення, яке надають праці філологів на державному рівні.

 У День філолога ми приєднуємося до всіх привітань, які надходять на адресу цих фахівців! З професійним святом Вас!

Дмитро Білоус

«Даруй словам одвічну силу»

                         «… на Вкраїні милій»

                    Тарас Шевченко

Даруй словам одвічну силу,

дідівський золотий запас.

Сини народу йшли в могилу,

Та сподівалися на нас.

І думи, і Вкраїну милу

любить заповідав Тарас.

І кожне слово, наче брилу,

Франко вмуровував у час.

Нас кличе Україна – мати

одвічну силу дарувати,

свій дух передавать словам,

що їх освячені в молитвах,

гартовані у грізних битвах,

заповідали предки нам.

Матеріали використані з відкритої мережі Інтернет
Go to top