Календар подій

220 років від дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна

 Великий російський поет Олександр Сергійович Пушкін народився 6 червня 1799 року в Москві.

 Здатність до творчості у Олександра була закладена в генах - його батько також був поетом, що здобув популярність в певних громадських колах.

До 12 років Пушкін ніде не навчався, а у віці 12 років він поступив на навчання в Імператорський Царськосельський Ліцей, який вважався вищим Російським учбовим закладом. Ліцей знаходився в Царському селі і Пушкін мав можливість спілкуватися з найбільш гідними представниками вищого класу країни. Під час навчання в ліцеї, у Пушкіна вперше відкрився його творчій дар, який був належним чином оцінений його вчителями.

Після закінчення ліцею влітку 1817 року Олександр Сергійович Пушкін, тепер вже в чині колезького секретаря, поступає на службу в Колегію закордонних справ. У цей період Пушкін починає роботу над своєю першою великою поемою "Руслан і Людмила", яка була закінчена в 1820 році.

У тому ж році Пушкін отримує нове призначення на службу в місто Кишинів в канцелярію генерала І.М. Інзова. Причиною цього стали його вірші, які, за словами тодішнього генерал-губернатора Петербургу, "були несумісні із статусом державного чиновника".

Не доїхавши до Кишинева, Пушкін захворює запаленням легенів і отримує дозвіл тимчасово відправитися в Крим для лікування. За два місяці перебування в Криму (серпень-вересень) Пушкін відвідує Феодосію, Гурзуф, Бахчисарай і Сімферополь.

Нарешті, у кінці вересня 1920 року Олександр Сергійович Пушкін прибув на нове місце служби в Кишинів. Незважаючи на затримку, І.М. Інзов відноситься до поета з поблажливістю і надає йому численні відпустки. За час служби Пушкін не раз відвідував Одесу, Київ і Кам'янку, де жили його друзі. У Кишиневі поет пише свою поему "Кавказький полонений", яка відразу після публікації приносить Пушкіну славу і визнання.

У липні 1824 року поет подає прохання про відставку, яке задовольняють. Він прямує до своїх батьків в Михайлівське (маєток в Псковській області). Там він пише цілий ряд своїх творів, серед яких знаменитий вірш "Я пам'ятаю дивну Мить…".

1826-1830 роки. На початку цього періоду Пушкін має аудієнцію з новим царем Миколою I, після якої поетові обіцяно найвище заступництво і відсутність будь-якої цензури для його творів. Протее, через два роки після поеми "Полтава", а також "Гаврііліади", що стала відома уряду, хоча була написана ще в 1821 році, за Пушкіним встановлюють поліцейський нагляд.

У 1930 році Олександр Сергійович переїжджає в Болдино. Цього року виходять у світ такі його твори як "Маленькі трагедії", "Повісті Бєлкіна", "Казка про попа і про працівника його Балду", "Будиночок в Коломні". Також поет пише останні глави "Євгенія Онєгіна" (початого ще в 1823 році в Кишиневі) і безліч віршів.

18 лютого 1831 року Олександр Сергійович Пушкін вінчається з Наталією Гончаровою і переїжджає жити в Петербург, орендуючи дачу в Царському селі. Тут він пише завершальний акорд "Євгенія Онєгіна" - "Лист Онєгіна".

Олександр Сергійович Пушкін

Пушкін знову поступає на державну службу в ранзі "історіографа" і отримує дозвіл працювати в держархівах для написання "Історії Петра". Можливість поглибити свої знання в області історії і використовувати їх в написанні задуманого твору про селянське повстання Пугачова, підштовхують поета до поїздки на місця повстання - Нижній Новгород, Казань, Оренбург і далі, уздовж річки Урал.

7 січня 1833 року Олександр Сергійович Пушкін обирається членом Російської Академії - центру по вивченню російської мови, заснованого Катериною II в 1783 році.

Восени того ж року, знову повернувшись в Болдино, з під пера поета виходять "Мідний вершник", "Анджело", "Казка про рибалку і рибку" і "Казка про мертву царівну і про сім багатирів".

1833-1836 роки. Цей період вкрай важкий для Пушкіна. Сім'я і маєток Пушкіна вимагали все більших грошових витрат, але останні твори письменника не принесли йому великого прибутку. Незважаючи на скрутне фінансове становище, в 1934 році Пушкін відчуває необхідність піти з під опіки царя і подає прохання про відставку, яке задовольняється. Протее, одночасно з цим, йому забороняють далі працювати з державними архівами. Посилюється громадська критика поета, об'єктивна причина якої криється в тому, що кращі його твори були заборонені цензурою.

Ще однією спробою налагодити фінансові справи стає заснування літературного журналу "Сучасник" в 1836 році. На жаль, прибутки від продажів журналу не покрили навіть витрат на його створення.

У листопаді 1836 року виникає конфлікт Пушкіна з французьким офіцером Жоржем Шарлем Дантесом, причиною якого була ображена честь поета.

27 січня 1837 року Пушкін був поранений Дантесом на дуелі і через два дні помер від перитоніту у себе вдома. 

Похований Олександр Сергійович Пушкін в Псковській губернії на кладовищі Святогорского монастиря.

1 (1)
1 (2)
1 (3)

Go to top